Italijanski ugostitelji, čiji su objekti zatvoreni od 9. marta, započeli su štrajk pre desetak dana ispred spomenika Arco della Pace, tako što su postavili prazne stolice ne bi li na taj, simboličan način, pokazali kako će izgledati njihovi ugostiteljski objekti ukoliko ne budu odmah počeli sa radom.
Pre nedelju dana su tim ugostiteljima, tokom organizovanog flash mob-a (kratkog protestnog performansa), kojim su protestovali zbog donošenja pravila o distanciranju u restoranima, uručene kazne od 400 evra. Svakom od njih milanska policija je, zbog zabrane okupljanja, odlučila da, iako su držali distancu koja je predviđena, odredi visoku novčanu kaznu.
Jedan od ugostitelja koji protestuje od prvog dana je i Paolo Poli, koji je nakon tog čina odlučio da započne štrajk glađu i da spava na trgu u šatoru.
Paolo je u toku jučerašnjeg, novog flash mob-a, koji je organizovao sa ugostiteljima i njihovom decom da bi na taj način pokazali da se ne radi samo o teškoj sadašnjosti već i o nemogućoj budućnosti, izjavio da neće prestati sa štrajkom dok Vlada ne promeni odluku koja će omogućiti da ugostitelji otvore svoje lokale i nastave sa radom kao i do sada, prenosi
RTS.
Nova pravila predviđaju dva metra udaljenosti između stolova gde će svaki od klijenata imati četiri kvadratna metra za sebe. Poli kaže da je to ludost, jer je nezamislivo ući u restoran i biti na distanci dva metra od druge osobe.
To bi značilo, upozorava, da će se 90 odsto lokala u Italiji zatvoriti.
"Trenutno su stolovi postavljeni tako da je razmak između njih oko 40-50 centimetara maksimalno. Ako ja u mojoj piceriji koja ima 46 mesta usvojim odluku Vlade imaću osam mesta. Prosečni iznos računa je oko 15 evra, znači ja, ako bih radio punim ritmom i u dve smene, mogu da zaradim maksimalno 240 evra za veče, to se meni ne isplati", priča Poli.
Ukazuje da ljudi idu u pabove i kafiće da bi se zabavljali, da budu u društvu, da stoje blizu, da se naslanjaju na šank, da ćaskaju.
"Ako ne ukinu ove mere sa kojima još nismo ni započeli rad, nestaće kafići i pabovi. Možda opstanu skupi restorani koji imaju Mišelin zvezdice ali mi, picerije, kafići i uopšte turizam ćemo imati ogromnu štetu. Mi ne možemo preživeti na ovaj način", ističe Poli.
Navodi da ugostitelji traže od vlade da se distanca između stolova smanji bar na metar i da komunalni troškovi budu proporcionalni broju klijenata.
"Ne mogu sada da platim 1.000 evra za đubre ukoliko mi se broj klijenata smanji za 80 odsto. Dozvolite nam da plaćamo 20 odsto od onoga što smo plaćali do sada, a ne 100 odsto. To bi nam pomoglo da se izvučemo do kraja pandemije na dostojanstven način. Znamo da ćemo se mučiti, ali bar ne bi ostali bez posla", kaže Poli.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Moreeee!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar