Preminuo Branko Kostić, bivši predsednik Predsedništva SFRJ

Bivši predsednik Predsedništva Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije i nekadašnji kandidat za predsednika Crne Gore Branko Kostić preminuo je danas u 81. godini.
Kostić je rođen 28. avgusta 1939. godine u Rvašima kod Cetinja. Završio je Ekonomski fakultet u Beogradu, a obavljao je niz partijskih i državnih funkcija u Jugoslaviji i Crnoj Gori.
 
Bio je predsednik Predsedništva Crne Gore od 17. marta 1989. do 23. decembra 1990. i vršilac dužnosti predsednika Predsedništva SFRJ od 6. decembra 1991. do 15. juna 1992. godine, kada je ta funkcija ukinuta.
 
Kostić je u drugom krugu predsedničkih izbora u Crnoj Gori 1993. godine izgubio od Momira Bulatovića.
 
Bio je i savetnik za komercijalne poslove Aluminijumskog kombinata u tadašnjem Titogradu, prenose Vijesti. 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Nostradamus

    21.08.2020 14:09
    Re:Rada
    Bas vizionar, ni korenje, nam uskoro neće biti dostupno.
  • BELENYI

    21.08.2020 09:51
    NNNNNNNNN
    Neka čovek počiva u miru .

    Ali onog KORENJA , ne da smo se najeli neg' smo se i POŠTENO PREJELI !!!! Mal' nam je i muka !!!
  • Laloš

    21.08.2020 08:01
    "Ako treba ješćemo korenje". I mi i dan danas glabamo to korenje sve u 16.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet