Erdogan pretio Makronu: "Pariz nema prava da kritikuje Tursku"

Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan oštro je odgovorio predsedniku Francuske Emanuelu Makronu na kritiku turskih aktivnosti u istočnom Mediteranu kojima se protive Grčka i EU.
"Imaćete mnogo više problema sa mnom, nemojte da se petljajte s turskom nacijom i sa Turskom", poručio je Erdogan Makronu.
 
Makron je juče rekao da Evropa treba da bude "jasna i glasna" prema Erdoganovoj vladi zbog njenih poteza.
 
Francuska i Turska, obe članice NATO, spore se oko embarga na oružje Libiji i situacije u istočnom Mediteranu, gde je Pariz na strani Grčke i Kipra, članica EU.
 
Atina i Nikozija optužuju Tursku da traži nalazišta nafte i gasa u njihovim vodama, dok Ankara navodi da ima jednaka prava kao oni na resurse u tim vodama.
 
Erdogan je dodao da Pariz nema prava da kritikuje Tursku, imajući u vidu francusku kolonijalnu prošlost.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Milanče

    13.09.2020 09:27
    islam
    Erdogan ima želju da postane glavni islamski predvodnik na celom svetu. On to radi polako ali sigurno, perfidno i smišljeno. Uskoro će ceo svet imati sa njime problema većih nego sa severnokorejskim vođom. Trenutno je Erdogan najopasniji lider na svetu. Ko to još ne vidi, sigurno je slep.
  • Prdogan

    12.09.2020 20:13
    Ovaj ce uskoro vikati na uglu kikiriki, semenke.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

I Litvanija zabranila ulazak Dodiku

Vlada Litvanije uvela je sankcije predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku, predsedniku Narodne skupštine RS Nenadu Stevandiću i premijeru Radovanu Viškoviću.

Poljska će zabraniti Dodiku ulazak u tu zemlju

Ambasada Poljske u BiH potvrdila je da je pokrenuta procedura uvođenja sankcija predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i da se čeka donošenje konačne odluke kada će biti poznato više detalja.