Pronađena ukradena vaza vredna 3,3 miliona dolara

Britanska policija saopštila je da je pronašla kinesku vazu iz 15. veka procenjenu na 2,5 miliona funti (3,3 miliona dolara) koja je ukradena u Švajcarskoj prošle godine.
Pronađena ukradena vaza vredna 3,3 miliona dolara
Foto: Pixabay
Policija je saopštila da je uhapsila dvojicu muškaraca zbog krađe vaze iz dinastije Ming. Oni su pušteni uz kauciju do sredine novembra.
 
Smatra se da je vazu iz švajcarske kolekcije ukrala grupa iz Londona koja se bavi organizovanim kriminalom.
 
Kineske starine veoma su vredne na ilegalnom tržištu za ukradene stvari.
 
Britanska policija je saopštila da će vaza biti vraćena u Švajcarsku.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Merc i Makron traže pomoć za demokratiju u Evropi

Predsednik Francuske Emanuel Makron i nemački kancelar Fridrih Merc apelovali su na "oživljavanje" demokratije u Evropi za koju su rekli da je ugrožena i erozijom poverenja u institucije i "osovinom autokratskih država".

Parada ponosa održana u Podgorici

Pod sloganom "Otpor gradi slobodu" u Podgorici je danas održana 13. Parada ponosa, a u mirnoj šetnji kroz zatvoreno gradsko jezgro, učesnici su nosili zastave duginih boja i transparente.