Ukrajina prijavila žarište ptičijeg gripa

Ukrajina je prijavila žarište visokopatogenog ptičijeg gripa među pticama u južnom delu zemlje, saopštila je danas u Parizu Svetska organizacija za zdravlje životinja (OIE).
Ukrajina prijavila žarište ptičijeg gripa
Foto: Pixabay
Pozivajući se na izveštaj ukrajinskog Ministarstva poljoprivrede i hrane, OIE navodi da je pronađeni virus serotip H5, ali nisu izneti drugi detalji.
 
Ptičji grip se brzo širi u Evropi, zbog čega je sektor živinarstva u stanju pripravnosti jer je tokom prethodnih godina kada su izbijala žarišta ubijeno na desetine miliona ptica.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Mask osniva stranku: Može li da kupi izbore?

Ilon Mask najavio je osnivanje nove američke političke partije pod nazivom Američka stranka. Politički analitičari kažu da nije nemoguće da najbogatiji čovek na svetu kupi izbore.