Snežne padavine od više desetina centimetara pokrile su u petak i subotu Madrid i deo Španije i paralisale saobraćaj. Od petka je u centralnlom regionu napadalo najviše snega od 1971. godine.
Snežna oluja nazvana Filomena je donela jake kiše u drugim delovima Španije gde je stradalo troje ljudi.
Očekuju se temperature ispod minus deset stepeni Celzijusa u velikom delu unutrašnjosti zemlje od noći od nedelje na ponedeljak, i do četvrtka, prema Španskoj meteorološkoj agenciji (AEMET).
"Naš cilj je da iskoristimo svaki trenutak pre ponedeljka kada će doći do pada temperature, da uklonimo sneg sa glavnih saobraćajnica pre nego što se pretvori u led", rekao je sinoć gradonačelnik Madrida Hose Luis Martines-Almeida.
On je upozorio da će od sada pa do kraja nedelje biti jako otežano kretanje u glavnom gradu gde je sneg prestao da pada juče popodne.
U Madridu je morala da bude izvedena vojska da raščisti piste međunarodnog aerodroma koji će ostati zatvoren najmanje do danas popodne, kao i pristupe bolnicama koje su i dalje pod pritiskom zbog pandemije korona virusa.
Prema navodima vlade, saobraćaj je i dalje prekinut ili poremećen na više od 700 puteva dok su vozovi koji saobraćaju ka i iz Madrida otkazani do danas popodne.
Nevreme se danas kreće ka Kataloniji i Aragonu na severroistoku zemlje, gde pada slabiji sneg nego onaj koji je pao u centralnom delu zemlje prethodna dva dana.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar