Ta mera je bila prvobitno planirana tek od 2025, ali je zbog posledica velike zavisnosti od ruskog gasa, pomerena unapred.
U nacrtu zakona se navodi da od 1. januara 2023. neće biti dozvoljena ugradnja postrojenja za grejanje koje radi na tečna ili čvrsta fosilna goriva, odnosno i fosilni tečni gas.
Dodatno se navodi da sva grejanja na gas do 2040. moraju biti zamenjena alternativnim klimatski povoljnim rešenjima.
Od 2023. pokvarena postrojenja za grejanje na naftu ili ugalj treba da budu zamenjena "zelenim sistemima".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Novosadjanka
Ok
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar