Predsednica suda u Gradačcu krivi policiju za nedostavljanje dokaza, sutkinja na bolovanju

Predsednica Opštinskog suda u Gradačcu Slobodanka Kojić objasnila je danas zašto sutkinja Lejla Numanović nije donela odluku o zabrani prilaska Nermina Sulejmanovića ubijenoj Nazimi.

Ta odluka nije doneta jer policija nije dostavila dokaze o nasilju koje je prethodilo ubistvu, već samo službenu zabelešku, saopštila je Kojić.

Kojić je navela da u zabelešci nisu dostavljeni ključni dokazi iz kojih bi se utvrdili detalji nasilja.

"Sve činjenice moraju se dokazati, ovde nije bilo dokaza. Bila je samo službena zabeleška Policijske uprave Gradačac i izjava da je oštećena Nizama Hećimović odbila dati izjavu", navela je predsednica suda u Gradačcu.
 
Po njenim rečima, policija je morala oštećenu obavestiti da bi, ako ne da izjavu, svaka odluka suda bila nezakonita.
 
"Jesu li se mogla saslušati dvojica policajca – mogla su, ali to radi policija. Sudija ne saslušava ni nasilnika, ni žrtvu. Donosi odluku samo na osnovu onoga što je policijska stanica dostavila. Kad dođe optužnica u sud, sudija je potvrđuje na osnovu dokaza koje je dostavio tužilac", kazala je Kojić.
 
Ona je istakla da nije prihvatljivo povezivanje sutkinje Numanović sa Sulejmanovićem - da mu je navodno ona dala adresu njegove nevečane supruge, te ju je tako našaio ubio. Navela je da Numanović živi u Tuzli, a samo radi u Gradačcu, udata je i majka dvoje dece koja nije poznavala ubicu, niti s njim sarađivala.
 
"Ona nije na bilo koji način učestvovala u pomaganju Nerminu Sulejmanoviću", istakla je Kojić.
 
Novinarima je rekla da nema informaciju da je Visoki sudski i tužilački savet (VSTS) pokrenuo disciplinski postupak protiv sutkinje Numanović koja je na bolovanju i veoma lošeg psihičkog stanja posle ubistva troje ljudi u Gradačcu.
Advokatica Elmedina Bojičić je izjavila da sve je "potpuna glupost" što je rekla sutkinja Kojić, te da se mera zabrana prilaska izriče zbog osnovane sumnje.
 
"Predsednica suda priča gluposti. Mera zabrane se izriče zbog osnova sumnje. Nisu trebali nikakvi dokazi. Sudija se bojala da donese meru. Bojala se i policija da ga privede, jer on je 'glavni baja' u selu", rekla je Bojičić.
 
Nermin Sulejmanović je u Gradačcu u petak, 11. avgusta, ubio svoju nevenčanu suprugu Nizamu i turske državljane Đenziga i Denisa O, a potom počinio samoubistvo.
 
Vlade Republike Srpske i Federacije BiH proglasili su današnji dan Danom žalosti na teritorijama tih entiteta, ali to nije učinio i Savet ministara na nivou BiH, jer za to nisu glasali srpski ministri.
  • Dogodine u Botošu

    17.08.2023 08:37
    Za ovaj dole komentar "gradjanina Tose" moram da kazem da je prava slika i prilika Srbije i ovdasnjeg razmisljanja.
    "Sta vredi i da je dobio zabranu"? Pa vredi. Prvo bi se pokazalo da postoji sistem a drugo, razlika izmedju civilizacije i plemena je sto u civilizaciji svako radi svoj posao, ne procenjuje svako za sebe "sta vredi, ima li svrhe" vec radi ono sta mu je posao a potom platu i napredovanje zavredjuje time koliko je kvalitetno obavio svoj posao. To je osnovna razlika uspesnih od drustava u pokusaju.
  • Građanin Toša

    17.08.2023 07:18
    Nije da branim sudijnicu, ali, sve i da jeste donela odluku o zabrani prilaska Nermina Sulejmanovića ubijenoj Nazimi, to ne bi ništa promenilo, On bi svejedno ubio i nju i sve ostale koje je pobio.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet