Detaljno opisano kako se kretao otmičar i ubica devojčice iz S. Makedonije: Prvo došao u Beograd

Makedonski ministar policije Oliver Spasovski opisao je kako je izgledala putanja Ljupča Palevski-Palčo koji je bio u bekstvu nakon što je oteo i ubio Vanju Gorčevsku Đorčevsku i Pančea Žižovskog.
Prema rečima Spasovskog, Palčo je dovezen automobilom u Beograd i ostavljen u hotelu.
 
"Njegov advokat ga je vozilom odvezao u Srbiju, gde je ostavljen u jednom hotelu, a tamo ga je sutradan pokupilo drugo lice iz Skoplja. Kasnije je džipom, preko graničnog prelaza Gradina, ušao u Bugarsku", naveo je ministar Spasovski.
Preko Bugarske je ušao u Tursku.
 
"U Turskoj odlazi u grad Balikesir. Naše službe stupile su u kontakt sa turskim operativnim izvorom, koji nam je za kratko vreme dao povratnu informaciju da se osoba nalazi u Balikesiru. I rekao nam je da želi da ide u Istanbul".
Uhapšen je u Baliksiru na ulici.
 
"Procedura za ekstradicioni pritvor je u rukama Ministarstva pravde, a potom će izaći pred lice pravde. Pravda stoga treba da bude brza i u potpunosti sprovedena", kazao je ministar.
 
Vanja Đorđevska je oteta 27. novembra ispred zgrade u kojoj je živela, kada je ujutru krenula u školu. Nekoliko sati kasnije je i ubijena. Istraga je pokazala da je motiv otmice bilo koristoljublje. 
 
 
Istraga se vodi i protiv njenog oca, za kog policija tvrdi da je otmičarima dao podatke o ćerki i njenom kretanju. Cilj je bio da se iznudi otac od njegove bivše supruge, Vanjine majke.
Telo devojčice pronađeno je u nedelju, 3. decembra u okolini Skoplja.
 
Istog dana pronađeno je i telo penzionisanog frizera iz Velesa Panča Žežovskog, koji je nestao 22. novembra. Njegov auto je korišćen u otmici devojčice, a policija ga je pronašla zapaljenog.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Onako

    06.12.2023 09:42
    Srbija kriminalni centar balkana i sire.
  • 9

    06.12.2023 08:19
    Kud baš
    U faktor mira i stabilnosti da pređe bez ikakvih problema. I još ode sa kafom i rakijom , a onda nam smeta što Austrijanci nadziru granice ove narko-krimo -lopovske države.
  • Rade

    06.12.2023 08:04
    Narod neka im sudi!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Dodik proglasio pobedu Karana, SDS ne priznaje

Lider vladajućeg Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik proglasio je večeras pobedu kandidata te stranke Siniše Karana na izborima za predsdnika Republike Srpske (RS).