U Londonu ne žele ulicu Margaret Tačer
Kada su pre godinu dana lokalni zvaničnici predložili da se jedna ulica u ovoj opštini, čiji je Gvozdena lejdi bila poslanik pune tri decenije, preimenuje u ulicu Margaret Tačer, naišli su na opštu nezainteresovanost.
Prema pisanju londonskog "Telegrafa", ni posle godinu dana, niko od stanovnika Finčlija nije podržao tu ideju.
Predsednik opštine Ričard Kornelijus smatra da će na kraju jedna od ulica u novoizgrađenom delu morati da bude preimenovana u čast bivše liderke Konzervativne stranke i premijerke koja je preminula u aprilu 2013.
"Čekamo da iskrsne prilika ili da dobijemo prihvatljivu sugestiju. Mora da postoji ulica puna torijevaca", rekao je on.
I dok zvaničnici ističu da imenovanje ulica po istaknutim ličnostima pomaže u izgradnji "građanskog ponosa", deo javnosti strahuje da bi davanje javnim prostorima imena kontroverznih političara, kao što je Margaret Tačer, moglo da umanji tržišnu vrednost nekretnina.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar