Srbija prvak sveta u kuglanju

Seniorska reprezentacija Srbije u kuglanju odbranila je titulu prvaka sveta pošto je sinoć u finalu Svetskog prvenstva u češkom gradu Rokicaniju savlada reprezentaciju Nemačke sa 6:2 (3976:3887).
U muškom finalu savladana je reprezentacija Nemačke, koja ima najviše registrovanih igrača i klubova u svetu.
 
Tako je Srbija treći put u nizu, četvrti put na proteklih pet svetskih prvenstava, postala prvak sveta, objavljeno je na sajtu Kuglaškog saveza Srbije.
 
Srbija je pet puta od osamostaljenja (2009, 2011, 2015, 2017, 2019) bila svetski šampion, dok je ženska seniorska reprezentacija zaustavljena u četvrtfinalu od reprezentacije Hrvatske.
 
Seniori koji su predstavljali Srbiju na svetskom prvenstvu: Igor Kovačić, Vilmoš Zavarko, Daniel Tepša, Čongor Baranj, Aleksandar Milinković, Radovan Vlajkov, Robert Ernješi, Miloš Simijonović, Uroš Jagličić, Milan Jovetić.
 
Selektor reprezentacije je Vojko Pavlović.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Đoković predao meč Fricu

Srpski teniser Novak Đoković zauzeo je četvrto mesto na egzibicionom turniru "Šest kraljeva" u Rijadu, pošto je večeras posle prvog seta predao meč za treće mesto Amerikancu Tejloru Fricu.

Međedović u finalu kvalifikacija za turnir u Beču

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u finale kvalifikacija za turnir u Beču, pošto je danas u polufinalu kvalifikacija pobedio 244. igrača sveta Austrijanca Džoela Šverclera posle dva seta, 6:2, 6:4.