Menu 021

Košarkaši Srbije savladali Finsku

Košarkaši Srbije pobedili su večeras Finsku sa 75:66, u FIBA balonu u Espu, u 4. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine.
Info 30.11.2020. | 20:35
Najefikasniji u timu Srbije bio je Danilo Anđušić sa 19 poena, Aleksa Avramović dodao je 17 , dok je Dragan Apić stao na 12, a u selekciji Finske istakao se Edon Mahuni sa 15 koševa.

Za razliku od meča protiv Švajcarske, izabranici Igora Kokošova odigrali su mnogo bolje u odbrani, pošto su rivalu za prvih 12 minuta igre dozvolili samo devet poena.

Bili su na višem energetskom nivou, a sve to je rezultovalo da u prvom poluvremenu imaju dvocifrenu prednost.

Tokom treće četvrtine Finska je pripretila i smanjila zaostatak, ali se Srbija brzo vratila i držala plus 10, a sa tom prednošću otišlo se u odlučujući period.

U poslednjem delu bilo je naleta Finaca, prilazili su na minus pet, ali su srpski košarkaši u poslednja dva i po minuta odigrali koncentrisano i u odbrani i u napadu i koševima Dangubića ponovo došli do dvocifrenog viška.

U grupi E Gruzija je prva sa maksimalne četiri pobede, Srbija je druga sa skorom 2-2, Švajcarska i Finska imaju po trijumf i tri poraza.

Na Evropsko prvenstvo će se uz Gruziju, koja je jedan od domaćina, kvalifikovati još dva tima iz ove grupe.
Autor: Tanjug
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.