Nekoliko evropskih federacija tražilo je da njihovi kapiteni na Mundijalu nose traku duginih boja, koja simbolizuje borbu protiv bilo kakve diskriminacije, piše Sport klub.
"Nošenje ove trake poslaće jasnu poruku svetu", rekao je kapiten Engleske Hari Kejn.
Kampanja "Jedna ljubav" protiv diskriminacije u fudbalu počela je u Holandiji, čija reprezentacija igra u grupi sa Katarom, a od 13 evropskih selekcija čak osam želi da nosi traku sa duginim bojama. To su Francuska, Nemačka, Holandija, Švajcarska, Engleska, Vels, Belgija i Danska.
Sa druge strane, u kampanji nisu učestvovale Srbija, Hrvatska, Portugal i Španija.
Kapiten Poljske Robert Levandovski oko ruke će nositi traku u bojama zastave Ukrajine. Njemu je traku u Varšavi uručio legendarni ukrajinski fudbaler Andrej Ševčenko.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 9
Сеновић
Sloven
Nn cz
Hoćemo ljubav za sve!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar