Draganu Đuriću 40 maksimalnih godina za ubistvo Tijane Jurić
On je dobio 12 godina za pokušaj silovanja, i 40 godina zatvora za teško ubistvo, ali po objedinjenoj optužnici robijaće 40 godina.
Prilikom izricanja presude, predsedavajuća Sudskog veća Gordana Kojić rekla je da maksimalna kazna nije izrečena pod pritiskom javnosti već zato što je Đurić izvršio najteže krivično delo. Kojić je rekla da je Sudsko veće jednoglasno odlučilo da je Đurić smanjeno uračunljiv, ali ne u bitnoj meri i da je kriv za pokušaj silovanja i teško ubistvo. Kojić je, obrazlažući presudu detaljno analizirala ceo događaj na osnovu Đurićevog priznanja, istakavši i da je on upotrebljavao silu od prvog kontakta. Prema njenim rečima, Đurić je radio sve što je hteo i mogao, a njegov umišljaj nije bio usmeren na savladavanje otpora već na lišavanje života čime je odbačena teza odbrane da se ovde radi o pokušaju silovanja sa smrtnom posledicom.
Advokat Dragana Đurića najavio je da će se žaliti na presudu.
Igor Jurić, otac ubijene devojčice, zahvalio se svima koji su od početka bili uz njegovu porodicu. "Presuda je onakva kakvu sam očekivao i kakvoj sam se nadao", rekao je Jurić.
Predstavnici Tužilaštva i advokat porodice Jurić, Miro Orović zatražili su ranije za Đurića maksimalnu zatvorsku kaznu od 40 godina, dok je advokat okrivljenog Viktor Gostiljac rekao da on, po svemu izvedenom na suđenju, ne može da dobije maksimalnu kaznu. Tužilaštvo i advokat oštećene porodice Jurić smatraju da dokazi izvedeni na glavnom pretresu potvrđuju optužnicu, odnosno da je Đurić izvršio teško ubistvo kako bi prikrio pokušaj silovanja.
Prema završnoj reči zamenice Višeg javnog tužioca Mladenke Gajin Manojlović, Đurić je imao nameru da Tijanu Jurić udari automobilom, da uvuče u automobil i pobegne. Nakon neuspešnog pokušaja silovanja, prema tvrdnji tužilaštva, on ju je ubio kako bi prikrio krivično delo pokušaja silovanja. Stoga, kako je rečeno, smrt nije nastala iz nehata, već kao posledica umišljaja.
Tijana Jurić ubijena je u noći između 25. i 26. jula. Njeno telo pronađeno je 13 dana kasnije na improvizovanom smetlištu koje se nalazi uz lokalni put koji vodi od Svetozara Miletića prema Čonoplji, odnosno 23 kilometra od mesta na kojem je oteta u Bajmoku.
Dan ranije policija je uhapsila Dragana Đurića (34) iz Surčina. On je tada priznao da je počinio ubistvo i policiju je odveo do mesta gde je zakopao Tijanino telo.
Komentari 22
Carls Tejlor
Brus Vilis
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar