Kriminalci iz Srbije više vole da "operišu" po Hrvatskoj zbog blažih kazni i boljih zatvora

Ubice i razbojnici iz Srbije često rade u Hrvatskoj jer im je plen veći, a ukoliko ih uhapse, kazne su blaže i uslovi u zatvorima bolji nego u Srbiji.
Kriminalci iz Srbije više vole da "operišu" po Hrvatskoj zbog blažih kazni i boljih zatvora
Foto: 021.rs
Kako prenosi portal 24sata.hr, mnogi kažu da je najstroži hrvatski zatvor Lepoglava u poređenju sa Zabelom kod Požarevca, odmaralište.
 
U hrvatskim zatvorima trenutno se nalazi 127 državljana Srbije - 83 u statusu istražnog zatvorenika i 44 u statusu zatvorenika, navodi portal i dodaje da sukoba po nacionalnoj osnovi u zatvorima nije bilo. U hrvatskom Ministarstvu pravosuđa tvrde da nije bilo napada ni na Srbe, osuđenike za ratne zločine.
 
"Oni izdržavaju kaznu zatvora u uslovima koji onemogućuju, odnosno sprečavaju sukobe ili napade po nacionalnoj, ali i po bilo kojoj drugoj osnovi, pa se vodi računa o bezbednosti svakog pojedinog zatvorenika", navode u Ministarstvu.
 
Kako se navodi, u jednom zatvoru je i Nikola Rgić, obožavalac Željka Ražnatovića Arkana, čiji lik ima istetoviran na leđima, a koji je osuđen na tri godine i devet meseci zbog razbojništva, krađa i prevara.
 
U zatvorima se sklapaju i prijateljstva - Zdravko Mamić je na jednoj od svojih konferencija za novinare spomenuo da mu je cimer u Remetincu bio Aleksandar Tasić, član Pink Pantera, koji mu je u kantinu redovno slao novac. Tasić je bio deo šestorke iz Srbije, Crne Gore i BiH koja je u junu 2015. u Zagrebu planirala pljačku blindiranog kombija, ali su uhapšeni pre nego što su naoružani krenuli u akciju.
  • novosađanka

    10.12.2019 15:24
    Evo nama izvoznog potencijala. Valjda je dobra zarada.
  • Bill

    10.12.2019 14:39
    Zar nismo mi lideri u regionu?
  • MonteDushano

    10.12.2019 10:28
    Ovo je baš gadno, pa oni to sve tek samo tako..

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija