Trideset sela na jugu Srbije i dalje nema struju
Do planinskih sela u opštinama Lebane i Medveđa i dalje ne može da se stigne, a na tom području 40 trafo stanica je van funkcije i 30 sela i dalje nema struju.

Foto: Pixabay
Sneg i zaleđeno drveće na putevima vrlo često sprečavaju kretanje.
Ekipe su na terenu i pokušavaju da dođu do oštećenih bandera.
Kretanje dodatno otežava posečeno drveće koje su jake kiše i snežne padavine spustile na puteve.
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.
Половина прошле године се причало о поскупљењу електричне енергије, а сада министарка прича да поскупљење неће бити. Без обзира на све то, предлажем потрошачима да ипак рационалније троше електричну енергију, а функционери нека раде свој посао како знају, ако нешто знају, и умеју, а ми да олакшамо себи живот и економију породице. Можда понављам познате ствари, али није на одмет поновити. Наиме за анализу узимам штедљиву сијалицу снаге 9 W, која кошта 100 динара и гаранција трајања три године, дневно је укључена 10 сати дневно у просеку током једне године. За упоређење је узета класична сијалица снаге 60 W, цена 30 динара траје годину дана, просечно сија 10 сати дневно током целе године. Месечни трошкови износе: за штедљиву сијалицу 0,009 W*10h/dan*30 dan/mes*6,196 din/kWh+100din/(3 god*12 mes)=19,41 din/mesečno, за класичну сијалицу 0,060W*30d/mes*30 d/mes*6,196 din/kWh+30din/12 mes=114,03 динара месечно. Према томе осветљавање штедљивом сијалицом месец дана по 10 сати на дан је јефтиније од осветљавање класичном сијалицом за исти временски период за 5,87 пута. У уштеди на ел.енергију треба навести њено коришћење у времену јефтине тарифе, ако је могуће, бојлер искључивати, за грејање користити ТА пећи и пунити је у периодз ниже тарифе итд.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.