Aleksić: Ko štiti Mirka Škera iz BIA i zašto nije saslušan u slučaju Jovanjica
Potpredsednik Narodne stranke Miroslav Aleksić pozvao je danas nadležne da utvrde da li je načelnik BIA Mirko Škero davao instrukcije medijima pod kontrolom vlasti u slučaju Jovanjica.

Foto: Pixabay
On je upitao da li je Škero davao instrukcije medijima pod kontrolom vlasti "u kojem smeru da napadaju policajce i političare" u vezi sa slučajem "Jovanjica", gde je otkrivena najveća plantaža marihuane u Evropi.
Aleksić je za N1 izjavio da bi "Mirko Škero bi trebalo da bude među prvima na optužnici 'Jovanjica 3', koja bi trebalo da obuhvati nalogodavce tog kriminalnog poduhvata iz vrha režima".
"Postavlja se pitanje ko štiti Škera i zašto nije saslušan u slučaju 'Jovanjica'", rekao je Aleksić, a prenela Narodna stranka.
On je dodao da je potrebno utvrditi da li je Škero komunicirao sa vlasnikom "Jovanjice" Predragom Koluvijom kada je uhapšen.
"Neverovatno je da je Koluvija bio sponzor BIA i da je učestvovao u opremanju centara Agencije. Očigledno mu BIA nešto duguje. O svemu je morao biti obavešten i direktor BIA Bratislav Gašić, koji bi trebalo da odgovori na pitanja u vezi sa 'Jovanjicom'. Malo je verovatno da su ljudi iz bezbednosnih struktura pomagali kriminalcima na svoju ruku, moramo doći do političkih nalogodavaca", rekao je Aleksić.
Aleksić je istakao da po promeni vlasti mora biti ispitano i poreklo imovine "kriminalizovanih pripadnika bezbednosnih službi".
Potpredsednik Narodne stranke je istakao da je "sloboda medija smrt za režim" predsednika Srbije Aleksandra Vučića, jer bi građani drugačije gledali na "bajke koje im serviraju režimski mediji" kada bi mogli da čuju detalje o "Jovanjici" i drugim aferama u koje su umešani predstavnici vlasti SNS-a.
"Kada se bude saznalo da su sve vreme lagali to će biti kraj režima. Moramo da istrajemo do kraja. 'Jovanjica' je Ahilova peta režima i raskol u SNS-u je nastao na tom slučaju, a nesporazumi na relaciji braća Aleksandar i Andrej Vučić Nebojša Stefanović su krenuli sa aferom 'Krušik' i sada su kulminirali", dodao je Aleksić.
Aleksić je ocenio da će Vučić Stefanovića "obrisati kao gumicom" i da su ministru odbrane "dani na funkciji odbrojani".
"Ne može da se dogodi klan Veljka Belivuka, a da nije imao podršku države, on je nastao za vreme vladavine Vučića, ni 'Jovanjica' nije mogla da se dogodi bez podrške vrha države, a o svemu odlučuje Vučić", rekao je Aleksić.
Aleksić je ocenio da je "režim čamac koji tone, da se otvaraju rupe, a oni pokušavaju da ih zapuše".
"Bilo je pitanje vremena kada će se to dogoditi. Sledeće godine nam sledi ozbiljan obračun sa režimom", rekao je Aleksić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Ministri Srbije i Rusije pričali i o lečenju onkoloških pacijenata "najsavremenijim ruskim lekovima"
19.06.2025.•
0
Ministri Srbije i Rusije razgovarali su u Sankt Peterburgu o saradnji u zdravstvu.
Hrvatski evroposlanici: Kandidate za EU zasebno ocenjivati, Srbija nazaduje
19.06.2025.•
2
Poslanici Evropskog parlamenta iz Hrvatske ukazali suna značaj politike proširenja Evropske unije (EU), ali su ocenili da zemlje kandidati treba da napreduju ka članstvu u skladu sa zaslugama.
Dragoslav Bokan predsednik UO Narodnog pozorišta: Put od vođe paramilitarne formacije do pozorišta
19.06.2025.•
17
Režiser Dragoslav Bokan je imenovan za predsednika Upravnog odbora Narodnog pozorišta u Beogradu, objavljeno u Službenom glasniku.
Analiza britanskog Ekonomista: Vučić je uznemiren, nije uspeo da uguši proteste
19.06.2025.•
9
Sa završetkom akademske godine, studenti moraju da biraju da li će diplomirati ove godine ili će rizikovati u svom nastojanju da sruše Aleksandra Vučića.
Policija intenzivno kontroliše vozače: U tri dana zadržano 100 pijanih i 30 drogiranih
19.06.2025.•
3
Saobraćajna policija tokom nedelje intenzivno sprovodi kontrolu saobraćaja, u okviru međunarodne Roadpol akcije.
Slučaj "Ribnikar": Žalbe na presudu podneli i osuđeni i tužilaštvo
19.06.2025.•
0
Sednica Apelacionog sudskog veća povodom žalbi na presudu u krivičnom postupku za "Ribnikar" biće nastavljena u petak, 20. juna.
Ministarstvo prosvete: Najveći broj škola završio školsku godinu, neki će u julu
19.06.2025.•
4
Analiza ministarstva prosvete pokazuje da je najveći procenat osnovnih i srednjih škola nastavnu godinu okončao i pre termina koji su predviđeni izmenama školskih kalendara za osnovne i srednje škole.
Beogradski fakulteti pred zatvaranjem zbog računa: Država neće da pomogne dok traju blokade
19.06.2025.•
49
Četiri beogradska fakulteta ugrožena su zbog neizmirenih finansijskih obaveza, dok nekima od njih preti i zatvaranje ukoliko država do kraja juna ne izmiri dugovanja.
"Ne damo Jadar" podnelo krivičnu prijavu protiv Rio Tinta, najavljuju i tužbu Evropskom sudu
19.06.2025.•
7
Udruženje "Ne damo Jadar" podnelo je krivičnu prijavu protiv kompanije Rio Tinto tužilaštvu u Loznici zbog curenja bušotine na privatnoj njivi.
Uhapšeno 19, traga se za desetoro zbog pranja novca: Oštetili budžet za 40,4 miliona
19.06.2025.•
7
Policija je uhapsila 19 osoba, dok se za još deset traga, zbog sumnje da su poreskom prevarom, utajom i pranjem novca oštetili budžet Srbije za više od 40,4 miliona dinara.
Ažuriran spisak fakulteta kojima je odobrena nastava na daljinu
19.06.2025.•
5
Nacionalno telo za akreditaciju i obezbeđenje kvaliteta u visokom obrazovanju (NAT) ažuriralo je spisak visokoškolskih ustanova koje su dobile saglasnost za izvođenje nastave na daljinu.
Nakon rasprave na Tiktoku pijan i drogiran kolima usmrtio meštanina Mladenovca
19.06.2025.•
1
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv V. B. (46) zbog sumnje da je 24. januara, nakon verbalne rasprave na društvenoj mreži Tiktoku, ubio u Mladenovcu Ž.K. motornim vozilom.
Od jula primena Alimentacionog fonda: Šta to znači za samohrane, a šta za neodgovorne roditelje?
19.06.2025.•
11
U Srbiji će krajem juna stupiti na snagu novi Zakon o ostvarivanju prava iz Alimentacionog fonda koji bi trebalo da donese olakšanje za brojnu decu čiji roditelji ne ispunjavaju obavezu izdržavanja.
Advokat o milionskoj imovini ministara: Poreska uprava bi odmah trebalo da pokrene istragu
19.06.2025.•
17
Advokat Vladimir Terzić izjavio je da bi Poreska uprava trebalo da istraži poreklo imovine svih državnih funkcionera SNS i njihovih koalicionih partnera koji su se u proteklih 13 godina obogatili.
Ništa od Skupštine Kosova ni iz 34. pokušaja
19.06.2025.•
0
Poslanici Skupštine Kosova ni iz 34. pokušaja nisu izglasali predlog za formiranje komisije za tajno glasanje za izbor predsednika parlamenta.
VIDEO Prvi put na srpskoj železnici: Pojedini vozovi će imati biznis klasu
19.06.2025.•
10
"Srbijavoz" bi za oko godinu, godinu i po dana trebalo da dobije dvadesetak kola u kojima će prvi put na srpskoj železnici pored sedišta prvog i drugog razreda postojati i biznis klasa.
Šta planiraju studenti za Vidovdan: Moguća blokada vitalnih puteva do ispunjenja zahteva
19.06.2025.•
69
Među planovima sa studentskih plenuma fakulteta u blokadi u Beogradu za veliki protest najavljen za 28. jun je i blokada auto-puta kod Mostarske petlje, odnosno Gazele.
Ivan Bulajić više nije na čelu "Srbijavoza"
19.06.2025.•
3
Ivan Bulajić više nije vršilac dužnosti direktora "Srbijavoza".
Darija Kisić dobila još jednu funkciju: Sada je i na Institutu za primenu nuklearne energije
19.06.2025.•
10
V. d direktorka Instituta za virusologiju, vakcine i serume "Torlak" Darija Kisić imenovana je od strane Vlade za predsednicu Upravnog odbora Instituta za primenu nuklearne energije INEP.
Koliko nas košta angažovanje Bolta za Ekspo nije poznato, a on neće biti jedino promo lice
19.06.2025.•
4
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić predstavio je Juseina Bolta kao promotivno lice "Ekspo 2027" i tom prilikom istakao da će ova specijalizovana izložba biti najveća svetska manifestacija te godine.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar