Kako navodi RTS, počinje i novo merenje izduvnih gasova, a oni koji su skinuli katalizator imaju dve godine da ga vrate i da time kompletiraju auto.
Nova pravila donose proveru ispravnosti vozila u domenu kvalitetnijeg pregleda. Po novom sistemu tehnički pregledi uvode dodatne uređaje za proveru određenih delova na vozilu koji se do sada nisu proveravali. Sve se snima kamerama koje su već postavljene.
"
Svaki tehnički pregled biće sniman video-nadzorom. Te snimke mi smo u obavezi da čuvamo godinu dana, to je najveća novina od ponedeljka", navodi
Marko Manojlović, vlasnik tehničkog pregleda, za
RTS.
Što se tiče izduvnih gasova razrešena je dilema ko može, a ko ne može da prođe tehnički. Većina vozila koja su kompletna lako prolaze test izduvnih gasova, dok se za starija vozila koja nisu imala fabrički katalizator on se neće ni tražiti. Oni koji su skinuli katalizator dobili su dve godine da ga vrate.
"Svi automobili koji su do 5. jula 2021. godine registrovani u Republici Srbiji još dve godine ne moraju da imaju kompletan izduvni sistem, nakon toga će morati da kompletiraju izduvni sistem svog automobila, ali će morati da zadovolje neke norme izduvnih gasova", ističe Manojlović.
Godišnje se u Srbiji registruje 2.300.000 vozila, a njihova prosečna starost je 15-16 godina.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 8
Jajja
Pošten
BG
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar