Srpski penzioneri iz Crne Gore traže da se i njima isplati 20.000 dinara
Srpski penzioneri koji žive u Crnoj Gori obratili su se predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i ministru finansija Siniši Malom, kako bi i oni dobili po 20.000 dinara što je najavljeno za 10. februar.
Foto: Pixabay
Penzioneri traže od predsednika Vučića i ministra Malog da intervenišu da i oni dobiju pomoć države kao ostali penzioneri koji su pravo na penziju ostvarili na teritoriji Republike Srbije.
"Tri tranše pomoći, dve od trideset evra i jedna od dvadeset evra nisu nam isplaćene i zato Vas molimo da intervenišete da bi nam bila isplaćena pomoć od 20.000 dinara što je najavljeno za 10. februar", navodi se u pismu.
"Molimo Vas gospodo da nam pomognete i lično intervenišete da bismo i mi, koji sticajem okolnosti živimo u Crnoj Gori, a ceo radni vek smo proveli u Srbiji, dobijemo pomoć kao drugi ljudi koji penzije primaju iz Fonda PIO Srbije", naveli su penzioneri u otvorenom pismo predsedniku i ministru.
Oni podsećaju da su "decenijama poput svih ostalih zaposlenih građana Srbije radili i borili se za državu Srbiju, plaćali sve kao i drugi građani a sada kada im je najteže bivaju diskriminisani i ne dobijaju pomoć države kao građani Srbije".
"Kada je država 2014. godine sprovodila program finansijske konsolidacije odbijali su nam od penzija normalno kao i svim drugim penzionerima. Kada je bila hiperinflacija, kada je bio rat, kada su bile poplave i zemljotresi nisu pravljene razlike već smo svi tretirani jednako, a sada kada Fond PIO isplaćuje pomoć srpski penzioneri nastanjeni u Crnoj Gori su diskriminisani i nemaju isto pravo na pomoć kao ostali", navode u pismu.
"Zašto?", pitaju srpski penzioneri u Crnoj Gori i podsećaju da su od najave vlade da će biti isplaćivana pomoć za prevazilaženje krize nastale usled pandemije samo jednom dobili pomoć od pedeset evra.
Iz Vlade Srbije najavljeno je da će 10. februara penzionerima biti isplaćena pomoć u iznosu od 20.000 dinara.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
EES sistem na granicama napravio probleme putnicima - a njegova puna primena počinje za nekoliko dana
05.04.2026.•
8
Za pet dana, 10. aprila, počinje puna primena EES sistema na granicama Evropske unije.
Danas je Uskrs po gregorijanskom kalendaru
05.04.2026.•
0
Katolici, protestanti, anglikanci, neke pravoslavne i brojne manje crkve, danas proslavljaju Vaskrsenje Isusa Hrista, praznik koji simbolizuje pobedu života nad smrću.
"Otvaranje Pandorine kutije": Šta bi se desilo ako bi Srbija odustala od članstva u EU
05.04.2026.•
9
U poslednjih četvrt veka u domaćoj politici se promenilo mnogo toga. Ipak, jedna stvar je bila konstantna - kako god evrointegracije Srbije tekle u datom trenutku, strateški cilj pristupanja zemlje EU nije bio upitan.
Danas saslušanje studenta Arhitektonskog fakulteta: Najavljen skup podrške
05.04.2026.•
0
Studenti u blokadi beogradskog Arhitektonskog fakulteta pozvali su na skup podrške kolegi Matiji, čije je saslušanje zakazano za nedelju, 5. aprila u sudu u Katanićevoj 15.
U Bajinoj Bašti ponavljanje izbora na jednom biračkom mestu 9. aprila
04.04.2026.•
1
U Bajinoj Bašti je na jednom biračkom mestu poništeno glasanje na lokalnim izborima 29. marta i biće ponovljeno 9. aprila.
Studenti u blokadi: Izjava ministra Bratine je pretnja svima koji su na ulici, ali nas neće zastrašiti
04.04.2026.•
4
Studenti u blokadi ocenili su kao pretnju izjavu ministra informisanja Borisa Bratine o postupanju policije prema studentima i naglasiili da ih to neće zastrašiti.
AMSS: Česti odroni u planinskim predelima, nema zadržavanja na granicama
04.04.2026.•
0
Vozači koji prolaze kroz planinske useke treba da budu oprezni, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Reakcije na izjavu ministra Bratine: "Sramna i monstruozna izjava"
04.04.2026.•
13
Izjava ministra informisanja Borisa Bratine da studenti nisu svesni da policija ima pravo da ih bije i ubije izazvala je oštre reakcije i zahteve da Bratina bude smenjen.
Medijska udruženja: Odluka o smeni direktora N1 pokušaj preuzimanja nezavisnih medija
04.04.2026.•
6
Novinarska i medijska udruženja i sindikati upozoravaju domaću i međunarodnu javnost na dramatičnu eskalaciju pritisaka i pokušaja potpunog preuzimanja nezavisnih medija u Srbiji.
Vjosa Osmani predaje dužnost predsednice Kosova Aljbuljeni Hadžiu
04.04.2026.•
2
Predsednica Kosova Vjosa Osmani će danas u 16 časova predati dužnost vršioca dužnosti predsednika Kosova predsednici Skupštine Aljbuljene Hadžiu, kako je to predviđeno Ustavom Kosova, saopšteno je iz njenog kabineta.
Studenti u Beogradu obeležili Dan studenata: "Studenti pobeđuju"
04.04.2026.•
6
Studenti danas u Beogradu obeležavaju Dan studenata skupom "Sloboda studentima".
VIDEO Ministar Bratina: "Mladi nisu svesni da policija ima pravo da ih bije i da ih ubije"
04.04.2026.•
43
Ministar informisanja Boris Bratina izjavio je da studenti "nisu svesni da tamo ona policija ima pravo da ih bije i da ih ubije".
Vučić: Kandidaturu za premijera prihvatam samo ako istraživanja pokažu da nema drugog rešenja
04.04.2026.•
26
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će prihvatiti kandidaturu za premijera ukoliko istraživanja pokažu da ne postoji drugo rešenje.
Vanredna odbrana od poplava u Lučanima: Stotine hektara poljoprivrednog zemljišta pod vodom
04.04.2026.•
0
U Lučanima je poplavljeno više stotina hektara poljoprivrednog zemljišta i otvoreno nekoliko klizišta, usled višednevnih kišnih padavina, zbog čega je u toj opštini proglašena vanredna odbrana od poplava na reci Bjelici.
Uhapšeno sedam osoba zbog krađe kablova u RB "Kolubara": Šteta za EPS u desetinama miliona
04.04.2026.•
2
Elektroprivreda Srbije saopštila je da je policija uhapsila sedam osoba, radnika RB "Kolubara" i "ProTent-a", zbog sumnje da su oštetili rudarski basen, odnosno EPS, za više desetina miliona dinara.
Niški Crveni krst: Volontiranje ne poznaje godine, 90 starijih aktivno učestvuje
04.04.2026.•
0
Sekretarka Crvenog krsta Niš Sanja Stojanović istakla je da u svojoj organizaciji imaju 90 starijih osoba koje aktivno učestvuju u različitim humanitarnim i društveno-korisnim aktivnostima.
Stanković: Nakon istrage o stradanju studentkinje, prosvetna inspekcija na svim fakultetima
04.04.2026.•
8
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković izjavio je da će nakon istrage o smrti studentkinje na Filozofskom fakultetu u Beogradu uslediti inspekcijska kontrola svih visokoškolskih ustanova.
Popović: "Prvi put nastuprot vlasti postoji ozbiljno organizovana grupa"
04.04.2026.•
3
Direktor Centra za praktičnu politiku Dragan Popović ocenio je da prvi put nastuprot vlasti postoji "ozbiljno organizovana grupa koja može da osvoji maltene isto glasova kao i Srpska napredna stranka (SNS)".
Institut Kareja protestuje zbog fiktivne javne rasprave o Nacrtu zakona o unutrašnjim poslovima
04.04.2026.•
1
Institut za istraživanje korupcije Kareja iskazao je protest zbog, kako navode, "fiktivne javne rasprave o Nacrtu zakona o unutrašnjim poslovima".
Komentari 20
Rade
Rakun
Runjo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar