
VIDEO: Nikola Đuričko objasnio zbog čega se odselio iz Srbije
Nikola Đuričko je u podkastu američkog komičara Berta Krajšera otkrio, između ostalog i zašto je doneo odluku da se preseli u Los Anđeles, kao i kako je dobio ulogu u hit seriji "Stranger Things".
Pričao je i o raspadu Jugoslavije, o Titu, jugosovenskom socijalizmu, košarci, vinu i rakiji, prenosi Nova S.
Bert Krajšer i Nikola Đuričko upoznali su se 2021. godine u Beogradu, tokom snimanja filma "The Machine", a poznati komičar je u svom podkastu ugostio srpskog glumca koji je u međuvremenu stekao međunarodnu slavu ulogom ruskog švercera Jurija u hit seriji "Stranger Things".
Đuričko je u razgovoru sa Krajšerom otkrio kako je doneo odluku da se preseli u Ameriku. Naime, dok je živeo u Srbiji imao je agenta u Londonu koju mu je javio da je dobio ulogu u filmu "Hitman’s Bodyguard", gde je trebalo da glumi uz oskarovca Gerija Oldmana.
"I onda su me zvali u petak i pitali me možeš li odmah da dođeš. Rekao sam: 'Ne, treba mi viza, ali srediću to, imam radne vize od BBC-a, Amazona, radio sam nekoliko puta u Londonu, biće sve u redu, ali treba mi sedam dana, mogu da počnem da radim za sedam dana'", ispričao je Đuričko.
Tada su mu rekli da može da pokuša, ali da postoji verovatnoća da će ostati bez uloge.
"U ponedeljak su mi poslali mejl - ne možemo da rizikujemo, Geri hoće odmah da snima scenu. U utorak sam dobio pasoš sa vizom, ali izgubio sam posao", prisetio se Đuričko koji je u šali dodao da je gledao "Hitman’s Bodyguard" na letu za Ameriku i da tip koji je na kraju dobio ulogu nije bio tako dobar.
Nedugo zatim, ponovo je dobio posao u Londonu, i to, kako je naveo, "veliku ulogu" u seriji u produkciji BBC-a i Amazona.
"I isto sr*** – petak, utorak, sreda… i kazao sam – ovo je zaista previše. Rekao sam ženi: 'Lili, proveri za američku vizu šta možemo da uradimo'. Moja ideja je bila da ako mogu da dobijem posao u Londonu, kao neko ko nije maternji govornik, u Americi je veće tržište i dobiću posao odmah, bilo šta", ispričao je Đuričko.
Dodao je i da se malo zasitio Srbije gde je već mogao da radi šta god želi, ali ga to više nije toliko uzbuđivalo.
"Geri Oldman, to je uzbudljivo", naglasio je Đuričko.
U Holivud se doselio sa porodicom u septembru 2019. godine i trebalo im je oko dva meseca da se skrase i srede sve papire.
"Posle dva meseca sam imao prvi kasting za 'Stranger Things'. Napravio sam snimak, poslao, i posle dve nedelje su me zvali da dođem u Paramaunt na dodatni kasting, i dobio sam posao. Sledeći kasting sam imao možda dve nedelje kasnije (For All Mankind), i tako sam dobio dva posla posle dva kastinga. I rekao sam: 'Lili, uradili smo pravu stvar, mislim da se moja matematika pokazala na delu'", ispričao je srpski glumac.
Na zimu 2020. godine snimao je seriju "Stranger Things" u Litvaniji, ali ga je po povratku u Ameriku sačekala pandemija korona virusa i tada svi projekti u Holivudu staju.
"Kad sam se vratio dobili smo pismo da šest meseci nema ničeg i da će nam se posle javiti. Na kraju je bilo osam meseci", kazao je Đuričko i dodao da se sa porodicom šalio da je to bio najskuplji odmor u njihovom životu.
Zbog pandemije se snimanje četvrte sezone "Stranger Things" odužilo na dve godine, ali je Đuričko rad na toj seriji opisao kao baš zabavno iskustvo.
Krajšer je govorio o tome kako mu se veoma dopadao Senjak, gde je živeo za vreme snimanja filma "The Machine", i kako je svako jutro trčao u Hajd parku, ali da je najčešće bio jedina osoba tamo. Primetio je da momci u Srbiji više vole da idu u teretanu, nego da trče.
"Svi momci izgledaju kao da su izašli iz MMA borbi, a sve devojke kao supermodeli", kazao je Krajšer i u šali dodao da će se, ako ga žena ikada ostavi, preseliti u Srbiju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
VIDEO Vučić upozorio da se ne blokiraju gradovi: "Kao Boga vas molim ..."
03.07.2025.•
7
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je večeras građane na mir i uputio molbu "da se ne ruši Srbija", jer, kako je rekao, "oni koji to žele ne mogu da je pobede".
Komesarka EU za proširenje: Pratimo izveštaje o prekomernoj upotrebi sile
03.07.2025.•
2
Komesarka Evropske unije za proširenje Marta Kos saopštila je da EU "prati izveštaje o prekomernoj upotrebi sile protiv demonstranata u Srbiji".
Advokat Luka Vodinelić zadobio teške povrede i frakture tokom intervencije žandarmerije kod Pravnog
03.07.2025.•
6
Advokat Luka Vodinelić zadobio je teške povrede, frakture i prelome, tokom intervencije žandarmerije ispred Pravnog fakulteta u Beogradu, potvrdila je njegova majka, profesorka Vesna Rakić Vodinelić.
VIDEO: Građani, studenti i bajkeri blokirali raskrsnicu ispred Pravnog fakulteta u Beogradu
03.07.2025.•
0
Ispred Pravnog fakulteta u Beogradu oko 20 časova počelo je okupljanje studenata i građana u znak protesta zbog sinoćnjeg incidenta u kom je privedeno oko 30 studenata tog fakulteta.
Preminuo student ETF-a, tužilaštvo se oglasilo zbog dezinformacija
03.07.2025.•
5
Dvadesetdvogodišnji student Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu preminuo je 2. jula.
Zastitnik građana: Četvoro od 13 uhapšenih građana pretrpelo neki oblik fizičkog nasilja
03.07.2025.•
2
Institucija Zaštitnik građana saopštila je da je četvoro od 13 uhapšenih građana u toku blokada sa kojima je obavljen razgovor u policijskim stanicama pretrpelo neki oblik fizičkog nasilja.
Advokat pretučene studentkinje o pomilovanju "SNS junaka": Ovo je atak na Ustav
03.07.2025.•
11
Advokat Srđan Hromiš koji zastupa oštećene studente kaže da je u šoku zbog odluke predsednika Srbije da pomiluje četvoricu okrivljenih aktivista Srpske napredne stranke.
Udruženje FemPlatz: Smeniti ministra pravde, Vučić da podnese ostavku
03.07.2025.•
7
Udruženje "FemPlatz" zatražilo je smenu ministra pravde Nenada Vujića i hitnu ostavku predsednika republike Srbije Aleksandra Vučića.
Expo se širi: Sprema se seča stotina stabala na beogradskom Ušću
03.07.2025.•
10
Narednih dana se priprema seča stotine stabala na Ušću sa novobeogradske strane zbog potrebe manifestacije Expo 2027, saznaje organizacija Ministarstvo prostora.
Advokatska komora Beograda: Policija upotrebila brutalnu silu prema studentima Pravnog fakulteta
03.07.2025.•
0
Advokatska komora Beograda osudila je to što je, kako je ocenila, policija u sredu uveče "upotrebila brutalnu silu" prema studentima Pravnog fakulteta.
AP: Tenzije u Srbiji porasle od subote, Vučić pojačava pritisak u nameri da suzbije proteste
03.07.2025.•
2
Američka agencija Asošiejted pres javila je da su tenzije u Srbiji porasle od subotnjeg protesta na poziv studenata.
FOTO, VIDEO: "Pijanista" naslikao mural Novaku koji "pumpa"
03.07.2025.•
4
Beogradski umetnik i aktivista Andrej Josifovski, poznatiji kao "Pijanista", ovekovečio je momenat sa Vimbldona kada Novak Đoković "pumpa".
Delegacija EU u Srbiji: Očekujemo efikasnu i kredibilnu istragu o navodima upotrebe prekomerne sile
03.07.2025.•
6
Delegacija Evropske unije u Srbiji saopštila je danas na društvenoj mreži Iks da pomno prati situaciju i da poziva na izbegavanje eskalacije tenzija, kao i da osuđuje akte nasilja.
Studenti Marčetić i Radovanović pušteni nakon saslušanja
03.07.2025.•
1
Student Nikola Marčetić pušten je nakon saslušanja, a priveden je prethodnog dana na blokadama u Zemunu. Ni njemu, kao ni studentu Ivanu Radovanoviću, nije određeno zadržavanje.
Vlada Srbije usvojila upisne kvote za fakultete, na budžetu skoro 29.000 studenata
03.07.2025.•
1
Vlada Srbije usvojila je odluke o kvotama za upis u akademsku 2025/26. godinu po kojima će iz budžeta biti finansirano 28.977 studenata.
Sindikat sudske vlasti osudio pokušaj upada policije na Pravni fakultet i napade na pravnike
03.07.2025.•
0
Glavni odbor Sindikata sudske vlasti saopštio je da osuđuje brutalni pokušaj nasilnog upada policije na Pravni fakultet u Beogradu i fizičke i psihološke napade na kolege pravnike i akademsko osoblje.
Pašalić: Dve ekipe zaštitnika gradjana u poseti uhapšenim gradjanima
03.07.2025.•
1
Zaštitnik gradjana Zoran Pašalić izjavio je da su dve ekipe zaposlenih u toj instituciji u poseti svim policijskim stanicama u kojima se nalaze uhapšeni zbog učešća u blokadama saobraćajnica.
Može li policija da "isprati" pokretne blokade širom zemlje: Trčanje od raskrsnice do raskrsnice
03.07.2025.•
24
Hapšenja studenata zbog sumnji da su počinili više dela protiv ustavnog uređenja, prouzrokovala su i novu formu protesta koja je počela u nedelju popodne u Zemunu.
Ministarstvo Hrvatske ponovilo preporuku svojim državljanima: Odložite putovanje u Srbiju
03.07.2025.•
3
Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova Hrvatske je ponovo preporučilo hrvatskim državljanima da "odlože putovanja u Srbiju".
Komentari 27
Huh
Deks
KGB
Đuričku je u Americi odlično, njega su oterali gadovi koji i nama zagorčavaju živote: partijski uhlebi, stečajni upravnici, otimači privatne imovine, noćni rušitelji itd.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar