Stanje povređenih u prevrtanju autobusa u Bugarskoj: Jedno dete imalo četiri operacije
Doktor bolnice Pirogov Valeti Dmitrov rekao je na jutarnjoj konferenciji da su deca povređena u prevrtanju autobusa iz Srbije dobro i stabilno, ali da je jedno dete imalo juče četiri operacije.
Foto: Pixabay (ilustracija)
"Naš stav je da ne treba da se kaže koja deca su u pitanju kako bismo bili maksimalno profesionalni. Jedno dete je imalo još jednu operaciju sinoć, a razgovaraćemo da li će biti potrebna još jedna. Deca se osećaju dobro i to je ono što je najbitnije. Operacije su završene uspešno. Ona nisu u životnoj opasnosti, ali u ovom momentu oni ostaju u Sofiji. Najvažnije je da su oni dobro i stabilno", kazao je on.
Na pitanje Nova.rs da li može da objasni o kakvim se operacijama radi, on je naglasio da zbog etike ne može to da kaže ali je ponovio da su bile četiri intervencije.
"Ne smem da kažem šta su operisali, ali mogu da kažem da je jedno dete juče imalo četiri operacije, a potencijalno može i više. To dete se dobro oseća, ali bilo je neophodno da se urade intervencije. Nažalost, ne smem da vam dam više informacija", kazao je on.
Kada je reč o stanju drugog deteta, ono se trenutno nalazi na odeljenju reanimacije u Pirogovu, ali za sada nije imalo nikakve operacije.
Deca koja se leče u Srbiji stabilno
Sedmoro dece koja su prebačena u Tiršovu zbog povreda zadobijenih u saobraćajnoj nesreći u Bugarskoj za sada su stabilno i nisu životno ugrožena, rekao je za Tanjug direktor Univerzitetske dečje klinike u Tiršovoj doktor Siniša Dučić.
"Imamo troje dece sa komocionim sindromom, jedno dete sa povredom lakta i dvoje sa povredama glave i tela, a sva su ta deca stabilno i nisu vitalno ugrožena, te ne očekujemo da će se situacija zakomplikovati", rekao je direktor Univerzitetske dečje klinike u Tiršovoj.
On je istakao da očekuje da će deca do četvrtka biti puštena na kućno lečenje.
U Sofiji su na lečenju ostala dva dečaka od 10 i 11 godina, koja su bila najteže povređena. Jedan je smešten na odeljenju dečje hirurgije, a drugi na odeljenju neurohirurgije. Preostali povređeni su u ponedeljak uveče transportovani u Srbiju.
Sedam ambulantnih vozila u pratnji tri policijska automobila pod rotacijom stigla su oko 19.45 sati u Dečju kliniku. Oni su ranije u ponedeljak prevezeni iz Bugarske, a po njih su na prelaz Gradina došla kola hitne pomoći iz Niša, koja su preuzela povređene putnike i prebacila ih za Beograd.
Podsetimo, nesreća se dogodila 14. avgusta nešto posle 20 sati na auto-putu Trakija u Bugarskoj. Prema poslednjim informacijama, 14 osoba je povređeno, od toga 12 dece i dvoje odraslih. Deca su se u trenutku udesa vraćala sa festivala folklora.
Vozaču autobusa D. K. određeno je zadržavanje do 24 sata i protiv njega će biti podneta krivična prijava. Kako prenose bugarski mediji, vozaču preti kazna od jedne do šest godina zatvora.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Kućni pritvor za dvojicu direktora srpskih škola iz Кosovske Кamenice
13.06.2026.•
0
Negovan Vasić, direktor OŠ "Bratstvo" iz sela Strezovce i Dragan Кrstić, direktor OŠ "Desanka Maksimović" iz Кosovske Кamenice pušteni su na slobodu uz meru kućnog pritvora i obaveznog javljanja policiji.
Korupcija na graničnom prelazu: Uhapšena 23 policajca i četiri carinika, traga se za još dvoje
13.06.2026.•
21
Po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu danas je uhapšeno 25 osoba, dok se za još dve intenzivno traga, saopštilo je tužilaštvo.
Tepić: Brnabić se hvali navodnim pozitivnim mišljenjem za ispravke ispravki Mrdićevih zakona
13.06.2026.•
8
Šefica poslaničke grupe Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić kaže da se predsednice parlamenta Ana Brnabić hvali navodnim pozitivnim mišljenjem za ispravke ispravki Mrdićevih zakona.
SB UN osudio ubistvo srpskog mirovnjaka u Libanu: Poziva na hitnu istragu
13.06.2026.•
1
Članovi Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija (SB UN) osudili su ubistvo srpskog pripadnika mirovne misije UNIFIL u južnom Libanu, koji je preminuo od posledica povreda zadobijenih u minobacačkom napadu 4. juna.
Istraga o ubistvu na Senjaku proširena: Tužilaštvo saopštilo nove detalje
13.06.2026.•
10
Više javno tužilaštvo u Beogradu (VJT) saopštilo je da je, 30 dana od pokretanja istrage, donelo naredbu o njenom proširenju zbog krivičnog dela teško ubistvo nad A.N. koje je izvršeno 12. maja u restoranu na Senjaku.
Đilas: Vučević dužan da plati 200.000 dinara zbog uvreda i laži
13.06.2026.•
17
Predsednik SSP Dragan Đilas saopštio je da je Apelacioni sud je potvrdio presudu Prvog osnovnog suda u Beogradu po kojoj je predsednik SNS Miloš Vučević dužan da mu zbog uvreda i laži isplati 200.000 dinara.
Štandard: U Srbiji skandali u policiji i navodne veze sa organizovanim kriminalom
13.06.2026.•
0
Srpska policija je već skrenula pažnju na sebe nasiljem nad učesnicima demonstracija protiv režima predsednika Vučića, a ubistvo na Senjaku pokazalo je da su delovi policije tesno povezani sa organizovanim kriminalom.
Gerapetritis: Članstvo Srbije u EU je neminovno, potrebno ubrzati promene u zemlji
13.06.2026.•
4
Ministar inostranih poslova Grčke Jorgos Gerapetritis izjavio je da je stav te zemlje potpuno jasan: "Ulazak Srbije kao najveće zemlje zapadnog Balkana u Evropsku uniju (EU) predstavlja geopolitičku neminovnost".
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - jedno po jedno
13.06.2026.•
7
Novi 021.rs dnevni kviz je tu za vas svakog dana.
Srbija označena kao najizraženiji primer sistemskog otpora izveštavanju o ratnim zločinima u regionu
13.06.2026.•
7
Zemlje Zapadnog Balkana suočene su sa pritiscima na medije, dezinformacijama i istorijskim revizionizmom, dok je Srbija izdvojena kao "možda najukorenjeniji primer sistemskog otpora" izveštavanju o ratnim zločinima.
Komlen Nikolić o "pohvalama" Venecijanske komisije: Posledice Mrdićevih zakona neće nestati
13.06.2026.•
15
Mrdićevi zakoni, set izmena pravosudnih zakona koji je kritikovan, kako od domaće stručne javnosti tako i od institucija Evropske unije, po svemu sudeći neće još dugo ostati u pravnom poretku Srbije.
Upozorenje poljoprivrednicima: Ne paliti strniku zbog rizika od požara i oštećenja zemljišta
13.06.2026.•
3
Centar modernih veština i Dobrovoljno vatrogasno društvo iz Bogutovca pozvali su poljoprivrednike da ne pale strniku i biljne ostatke na njivama.
Tužilaštvo objasnilo zbog čega je odbačen deo krivične prijave protiv Veselina Milića
13.06.2026.•
7
Više javno tužilaštvo objasnilo je zbog čega je odbačen deo krivične prijave protiv Veselina Milića.
Još jedan državljanin Srbije poginuo danas na motociklu u Crnoj Gori
12.06.2026.•
0
Motociklista iz Srbije M.J. poginuo je danas oko 15.40 na putu između Žabljaka i Šavnika.
Danas: Vlast razmatra dve opcije za predsedničkog kandidata, u igri i nestranačka ličnost
12.06.2026.•
51
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i Srpska napredna stranka razmatraju dve opcije za predsedničke izbore, a odluka bi mogla da bude saopštena na velikom skupu planiranom za Vidovdan u Beogradu.
Izabrana nova dekanka Medicinskog fakulteta u Beogradu, studenti tvrde da je reč o "režimskoj kontroli"
12.06.2026.•
5
Profesorka Medicinskog fakulteta u Beogradu Milica Bajčetić danas je zvanično izabrana za dekana te ustanove.
Komentari 1
G pen
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar