
Krivične prijave protiv petorice maloletnika u Novom Pazaru: Pretučeni dečak zadobio povrede vilice
Novopazarska policija podneće krivične prijave protiv petorice petnaestogodišnjaka zbog sumnje da su pretukli godinu dana mlađeg dečaka, saopšteno je danas.
.jpg)
Foto: Pixabay
Protiv dvojice će biti podnete prijave zbog sumnje da su počinili krivično delo teška telesna povreda, a protiv trojice zbog učešća u tuči.
Po navodima policije, oni su sa još jednim trinaestogodišnjakom, nakon svađe u dvorištu jedne škole napali četrnaestogodišnjaka.
Pretučeni dečak zadobio je povrede jagodične kosti i vilice, a nakon hirurške intervencije u novopazarskoj Opštoj bolnici, pušten je na kućno lečenje.
Otac povređenog dečaka rekao je medijima da je njegov sin napadnut dok je, nakon odgledane košarkaše utakmice u Osnovnoj školi "Meša Selimović", u blizini te obrazovne ustanove čekao taksi da se vrati kući.
Po njegovim rečima, jedan od napadača je upitao dečaka "Šta gledaš", nakon čega su počeli da ga tuku.
Iz Osnovne škole "Meša Selimović" kazali su da u tuči nisu učestvovali njihovi učenici, već dečaci koji su bili u publici na košarkaškoj utakmici koja je odigrana u fiskulturnoj sali te obrazovne ustanove.
Dodali su i da organizacija utakmice nije u njihovoj ingerenciji, jer oni salu daju samo na korišćenje sportskim kolektivima.
Podrži 021
021 je pokrenuo svoj gift shop - Shopins.rs, a kupovinom nekog od artikala direktno podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako bio velik ili mali, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Dve cisterne s fosfornom kiselinom iskliznule u Zaječaru, "nema opasnosti po životnu sredinu"
27.01.2023.•
0
U stanici Zaječar jutros u 8.40 časova na četvrtom koloseku došlo je do iskliznuća dve vagon-cisterne natovarene fosfornom kiselinom, saopštili su iz preduzeća "Srbija kargo".
Muškarac uboden nožem u Beogradu, sa teškim povredama prevezen u Urgentni centar
27.01.2023.•
0
Četrdesetogodišnji muškarac uboden je nožem jutros u 6.20 u Miklošićevoj ulici u Beogradu.
DRI: Sve što nije u redu sa upravljanjem opasnim otpadom (a mnogo toga nije u redu)
27.01.2023.•
3
Srbija je druga evropska zemlja po količini opasnog otpada koji se u njoj generiše. Čak 30 odsto opasnog otpada na kontinentu dolazi iz Srbije.
Direktor EPS-a: Tokom dana normalizacija proizvodnje uglja na kopu Kolubara
27.01.2023.•
1
Direktor Elektroprivrede Srbije Miroslav Tomašević izjavio je da će u toku dana biti normalizovana proizvodnja uglja na kopu Kolubara, navodeći da je u četvrtak uveče krenuo u rad "glodar 2".
Oglasio se Srđan Đoković: Polufinale ću gledati od kuće, hteo sam samo da podržim svog sina
27.01.2023.•
30
Srđan Đoković, otac Novaka Đokovića, izdao je saopštenje povodom događaja od utorka uveče u Melburn parku.
Stručnjaci: Nema dokaza da su u školama nove opasne droge, ali potreban oprez
27.01.2023.•
4
Povodom nedavnih informacija sa društvenih mreža da su se u našoj zemlji pojavile nove droge, jače od ekstazija, u obliku žvaka i bombona, proširila se panika pre svega među roditeljima.
Donfrid: Kosovo i Srbija treba da urade težak posao, a SAD i EU žele da pomognu i da ih podrže
26.01.2023.•
17
Pomoćnica američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju Karen Donfrid izjavila je da Kosovo i Srbija moraju da donesu teške odluke, a da SAD i EU žele da im pomognu i podrže ih u tome.
Vučić: Srbija brže napredovala zahvaljujući nemačkim kompanijama
26.01.2023.•
20
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je Srbija brže napredovala zahvaljujući nemačkim kompanijama, za koje je kazao da su menjale navike građana Srbije.
Inicijativa mladih za ljudska prava podnela pritužbu poverenici protiv BIA
26.01.2023.•
3
Inicijativa mladih za ljudska prava u Srbiji (YIHR) podnela je pritužbu poverenici za zaštitu ravnopravnosti, protiv Bezbednosno-informativne agencije (BIA).
Kovid podaci za Srbiju: Još 700 novih slučajeva, preminulo 10 osoba
26.01.2023.•
0
U poslednja 24 sata preminulo je još 10 osoba od posledica koronavirusa u Srbiji, pa je ukupan broj žrtava 17.681, objavljeno je na sajtu Ministarstva zdravlja covid19.rs
Više od mesec dana bez rukovodstva fabrike: Sutra zbor radnika ispred Upravne zgrade Zastave oružje
26.01.2023.•
1
Radnici fabrike Zastava oružje iskazaće neslaganje sa politikom ćutanja državnih institucija prema toj fabrici time što će se u petak okupiti na zboru ispred Upravne zgrade u 11 sati.
U eksploziji u Krušiku dve radnice povređene, ovo je treća slična nezgoda za pet meseci
26.01.2023.•
8
Dve radnice povređene su u vojnom delu valjevske fabrike Krušik kada se oko 12.30 sati dogodila tehnička eksplozija.
Optužen zbog obljube nad devojčicom od 13 godina u Leštanima
26.01.2023.•
0
Više javno tužilaštvo (VJT) u Beogradu podiglo je danas optužnicu protiv Miloša D. (33) zbog sumnje da je u martu 2022. godine u naselju Leštane obljubio devojčicu od 13 godina.
Jugoistok Srbije ima skoro 10.000 stanovnika manje
26.01.2023.•
0
Na području južne i istočne Srbije prošle godine rođeno je 6.712 beba, a umrla je 15.931 osoba, tako da je broj stanovnika tog dela zemlje smanjen za 9.712.
AMSS upozorio na mokre i klizave kolovoze i na moguću poledicu tokom noći
26.01.2023.•
1
Auto moto savez Srbije (AMSS) upozorio je vozače da budu oprezni zbog mokrih i klizavih kolovoza kao i na, tokom noći, moguću poledicu.
FOTO Kod Preševa zaplenjeno više od dve tone krijumčarene robe: Zara, Adidas, Nike, Diesel, Armani
26.01.2023.•
2
Carinici Srbije su na prelazu Preševo sa Severnom Makedonijom zaplenili više od dve tone krijumčarene, uglavnom tekstilne, robe iz Turske, saopštila je danas Uprava carina.
Mijačić: Tri zemlje EU čekaju rukovanje Vučića i Kurtija, pa da priznaju Kosovo
26.01.2023.•
31
Francusko-nemački predlog je samo međusporazum - međukorak do konačnog sporazuma o normalizaciji odnosa sa Prištinom, odnosno do ulaska Srbije u EU.
DRI: Trošenje novca za pomoć najugroženijima niko ne kontroliše, troši se i za limarske radove
26.01.2023.•
9
Ministarstvo za rad ne zna, niti se trudi da kontroliše kako je proteklih godina jedinicama lokalne samouprave podelilo 1,9 milijardi dinara u svrhu socijalne zaštite.
Hrana za bebe povučena iz prodaje jer nije propisno deklarisana
26.01.2023.•
0
Sanitarna inspekcija Ministarstva zdravlja izrekla je meru zabrane prometa proizvoda "Bebelak 3, neto 400 g" uvozniku.
Toalet papir preko noći postao luksuz: Zašto je cena otišla u nebo?
26.01.2023.•
15
Deset rolni dobrog toalet papira koštalo je 350 dinara, a sada košta i do 300 dinara više. Cena kuhinjskog ubrusa skočila je sa 300 na 550 dinara.
Država će davati 2.100 evra po automobilu za zamenu starih dizelaša
26.01.2023.•
37
Vlada Srbije usvojila je sredinom decembra Program zaštite vazduha u Srbiji od 2022. do 2030. godine, a među merama su se našli i finansijski podsticaji za zamenu najstarijih dizel vozila novijim.
Komentari 3
mns
R
Da li u Ugovoru prema kome je iznajmljena sala postoje klauzule oko bezbednosti i da li su odgovarajuće?
Ako nema onda je za bezbednost odgovorna škola, ako ima onda je odgovoran taj sportski kolektiv.
Ako postoje, a nisu uzele u obzir ovu ili sličnu situaciju onda je kriva škole, a ako je uzeta u obzir slična situacija onda je kriv taj sportski kolektiv.
Stvar je jednostavna vezana za krivicu odgovornih lica škole ili sportskog kolektiva.
Šta je sa roditeljima nasilnika, da li će deca ići na odvikavanje od nasilja i u školu lepog ponašanja, da li će i roditelji ići sa njima?
Mislim da treba da ide i direktor i psiholog škole, ali i vlasnik ili vođa tog sportskog kolektiva. Normalno svi u svom trošku i u njihovo slobodno vreme.
Finansijsku kaznu bih odrapio svima i to duplu. Jedna ide državi a druga oštećenom.
Joca
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar