Basta kaže da se borio na Kosovu, Obradović misli da priprema teren za odustajanje od KiM
Ministar privrede Rade Basta i predsednik Dveri Boško Obradović nastavili su svoju polemiku o položaju Srbije prema Kosovu i prema Ruskoj Federaciji.
						
																									
						
						Basta je najpre poručio, u odgovoru na pređašnje komentare lidera Dveri, da je politika Obradovića "pogubna po Republiku Srbiju i njene građane".
Kaže i da su njegovi lični stavovi ujedno i njegova uverenja.
	"Za razliku od Vas, ja sam ratovao i borio se za našu Srbiju na Kosovu, imam četiri sina i generacija sam onih momaka koja su kao deca čekali u redovima za hleb, meso, gorivo, doba sankcija i za moju i svaku drugu decu u Srbiji ću se boriti da se to više nikad ne ponovi. Važno je očuvati mir, ekonomsku stabilnost i stvoriti uslove za prosperitetnu budućnost za sve građane i građanke Republike Srbije. To možemo ostvariti samo ako postanemo punopravna članica EU i usvojimo standarde kao svako normalno demokratsko civilizovano društvo", poručio je Basta na svom instagram profilu.
	Dodaje da će uskoro pokrenuti jednu inicijativu "za koju je siguran da će se Obradoviću puno svideti".
	Boško Obradović optužio je Bastu da je pre izbora govorio jedno, a nakon izbora drugo. Basta se, kako je poznato, zalaže za sankcije Rusiji.
	"U Srbiji je postalo normalno da se pre izbora priča jedno, a posle izbora radi drugo. Prvo je ovu krajnje nedemokratsku praksu uveo deo prozapadne opozicije koji se pre izbora zalagao protiv sankcija Rusiji, a posle izbora postao najveći lobista za uvođenje sankcija ovoj prijateljskoj i savezničkoj državi. To važi pre svega za SSP Dragana Đilasa, ali i mnoge druge iz prozapadne opozicije, kojima se nedavno pridružio i ministar privrede u Vladi Srbije Rade Basta, dostojni naslednik Zorane Mihajlović, agenta stranog interesa i višegodišnjeg zapadnog lobiste u našoj vlasti", rekao je lider Dveri danas.
	Kako kaže, pre izbora se Basta nije oglašavao o spoljno-političkim temama, bio je deo SPS-JS, a sada je postao "nosilac politike podrške ulasku Srbije u EU po svaku nacionalnu i državnu cenu i podrške NATO-u u ratu protiv Rusije".
                                                            
                                                                    
                                    
                                                                
                            
	"Ovo je klasična izborna prevara birača zbog koje u svim demokratskim zemljama ministar ili sam podnosi ostavku ili bude smenjen. Činjenica je, međutim, da se ništa od toga ne dešava iako se ministar Basta u kontinuitetu javno zalaže za uvođenje sankcija Rusiji i radi protiv zvanične politike Vlade Srbije i odluka Saveta za nacionalnu bezbednost", kaže Obradović.
	Stava je da Rade Basta ima pravo na to kao političar, ali ne i kao ministar.
	"Zašto zbog toga ne trpi posledice može značiti samo to da sve radi u dogovoru sa Vučićem i Dačićem i da su njegovi novi politički stavovi probni baloni i priprema za uvođenje sankcija Rusiji, što predstavlja drugi zapadni ultimatum Srbiji pored priznanja lažne države Kosovo kroz prihvatanje i primenu protivustavnog francusko-nemačkog sporazuma o KiM", smatra Obradović.
								
								
							Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Olenik: Vučićeva izjava o snajperistima je izazivanje panike - a tužilac ne reaguje
													04.11.2025.•
													
														
														0													
												
												
													Potpredsednik LSV, advokat Aleksandar Olenik, ocenjuje da izjava Aleksandra Vučića da bezbednosne službe nekoliko dana tragaju za dvojicom snajperista, predstavlja "pravi primer Izazivanja panike iz Krivičnog zakonika".												
											Automobil naleteo na devojčicu kod škole u Rakovici: Prevezena u Urgentni
													04.11.2025.•
													
														
														0													
												
												
													Devetogodišnja devojčica povređena je kada je na nju jutros oko 8 časova naleteo automobil kod OŠ "Nikola Tesla" u Rakovici.
												
											Ministar Stanković: Na početku akademske godine provokacija samo na novosadskom Medicinskom fakultetu
													04.11.2025.•
													
														
														0													
												
												
													Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković izjavio je da je nova akademska godina u ponedeljak počela na svim univerzitetima u Srbiji i da su amfiteatri na mnogim fakultetima bili puni.												
											Dijana Hrka nastavlja štrajk glađu: Kod Skupštine mirno uz manje provokacije
													04.11.2025.•
													
														
														3													
												
												
													Dijana Hrka nastavila je danas štrajk glađu, a kod Skupštine Srbije jutros je mirno i saobraćaj Takovskom ulicom normalno funcioniše.
												
											Istoričar Bešlin: Što više Vučić produbljuje krizu i odlaže rasplet - cena njegovog pada će biti viša
													04.11.2025.•
													
														
														1													
												
												
													Istoričar Milivoj Bešlin istakao je da predsednik Srbije Aleksandar Vučić ne može da pobedi srpske studente, dodajući da nijedan autoritaran režim nikad nije dobio bitku protiv mladosti sopstvenog društva. 
												
											Novi sistem kontrole ulaska u EU od danas i na Horgošu
													04.11.2025.•
													
														
														0													
												
												
													Primena novog ulazno-izlaznog sistema Evropske unije (EES) počinje na najvećem mađarsko-srpskom graničnom prelazu Reske-Horgoš.
												
											Skupština Srbije danas o biračkom spisku i leks specijalisu za Generalštab: Opozicija o tome da li bojkotuje
													04.11.2025.•
													
														
														6													
												
												
													Poslanici Skupštine Srbije danas će započeti novu sednicu jesenjeg zasedanja sa osam tačaka dnevnog reda, među kojima su izmene Zakona o jedinstvenom biračkom spisku i leks specijalis za zgradu Generalštaba.
												
											Posle šest godina postupka: Novo suđenje u slučaju Asomakuma i falsifikovane lične karte Andreja Vučića
													04.11.2025.•
													
														
														5													
												
												
													Sudski postupak u predmetu "Asomakum", koji nosi ime po firmi za koju se tvrdi da je osnovana uz pomoć falsifikovane lične karte brata predsednika Srbije Andreja Vučića, formalno je morao da počne iz početka.												
											Maskirane osobe iz Ćacilenda oborile na zemlju i šutirale novinara FoNeta, policija nije reagovala
													04.11.2025.•
													
														
														17													
												
												
													Nepoznate osobe koje su došle iz "Ćacilenda" napale su sinoć oko 23 časa novinara novinske agencije FoNet Marka Čonjagića kod gradilišta u Kosovskoj ulici, dok je izveštavao sa skupa podrške Dijani Hrki.
												
											Novak Nedić i bivši šef Macutovog kabineta u nedelju bili među okupljenima u Ćacilendu
													03.11.2025.•
													
														
														7													
												
												
													CINS je objavio fotografije na kojima se vidi da su se u "Ćacilendu", nakon sukoba u nedelju, nalazili Novak Nedić, bivši generalni sekretar Vlade Srbije i Miloš Anđić, donedavni šef kabineta premijera Đura Macuta.
												
											Vučić: Jurimo dvojicu snajperista u Beogradu, ne možemo tri dana da ih pronađemo
													03.11.2025.•
													
														
														73													
												
												
													Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da nadležni organi već tri dana pokušavaju da pronađu dvojicu snajperista koji su, prema obaveštajnim podacima, došli u Beograd.												
											Psihoterapeut: Muzika koju puštaju iz "Ćacilenda" Dijani Hrki je tortura i produkt perverznog uma
													03.11.2025.•
													
														
														5													
												
												
													Danas posle podne ponovo je puštena glasna muzika iz "Ćacilenda" gde je ozvučenje postavljeno ranije tokom dana.												
											Ministarstvo spoljnih poslova: Sa žaljenjem smo primilu najavu Švedske, nije u duhu partnerstva dve zemlje
													03.11.2025.•
													
														
														5													
												
												
													Povodom najave Švedske da će deo pomoći namenjen državi Srbiji preusmeriti na civilni sektor zbog problema u oblasti vladavine prava, slobode medija i borbe protiv korupcije, oglasilo se Ministarstvo spoljnih poslova.												
											VIDEO: Tuča u Ćacilendu, policija intervenisala
													03.11.2025.•
													
														
														26													
												
												
													U "Ćacilendu" je večeras došlo do incidenta, zbog kojeg je intervenisala policija.												
											Trener Radničkog Mladen Žižović preminuo tokom utakmice u Lučanima
													03.11.2025.•
													
														
														5													
												
												
													Trener Radničkog 1923, Mladen Žižović, preminuo je tokom utakmice u Lučanima.
												
											VIDEO: Situacija večeras mirna između dva skupa kod Skupštine, iz Ćacilenda trešti muzika
													03.11.2025.•
													
														
														1													
												
												
													Građani i studenti i večeras su okupljeni na raskrsnici Takovske ulice i Bulevara kralja Aleksandra u centru Beograda, u znak podrške Dijani Hrki, koja štrajkuje glađu.
												
											Kamioni na Batrovcima i Šidu čekaju pet sati
													03.11.2025.•
													
														
														0													
												
												
													Putevi Srbije saopštili su da automobili, na graničnim prelazima, prolaze bez zadržavanja dok kamioni čekaju od tri do pet sati da izađu iz Srbije.												
											Švedska obustavlja podršku delu državnih institucija u Srbiji: "Razvoj u Srbiji ide u pogrešnom pravcu"
													03.11.2025.•
													
														
														26													
												
												
													Švedska je odlučila da obustavi deo finansijske pomoći državnim institucijama Srbije i da sredstva preusmeri na jačanje civilnog društva, zbog, kako navode, pogoršanja stanja vladavine prava, korupcije i slobode medija.												
											Komitet pravnika: MUP kamp ispred parlamenta opisuje kao legalan, a trebalo je da odbaci prijavu tog skupa
													03.11.2025.•
													
														
														2													
												
												
													Komitet pravnika za ljudska prava poziva MUP da hitno spreči dalju zloupotrebu prava na slobodu okupljanja u Pionirskom parku i na javnoj površini ispred Narodne skupštine, Predsedništva Srbije i Skupštine Beograda.
												
											
						
						
						
													
													
													
													
													
													
													
													
													
													
													
													
													
													
													
													
													
													
													
													
													
Komentari 8
Lokal
Cluff
Dukiz
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar