
Vučić o poštarima i poljoprivrednicima: Protestuju i štrajkuju pred svake izbore
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je rekao večeras da su "morali ranije da budu rešeni" problemi zbog kojih je došlo do štajka u Pošti Srbije da će zato "morati da bude mnogo promena".
Upitan o tome što je deo poštara prihvatio dogovor s Vladom o prekidu štrajka, a deo nije, rekao je da je "važniji ugao" koji govori o, kako je kazao, "našim problemima".
"Važniji je drugi ugao, to govori o našim problemima, nego što imate njih 500 ili 1.000 koji su politički organizovani, i taj deo morate da trpite, i to je u redu i da se neko bori za interese neke druge kompanije...", rekao je Vučić.
Prema njegovim rečima, štrajk u Pošti govori "o problemima koje sami pravimo", a svi koji su potpisali i postigli dogovor s premijerkom Anom Brnabić su "časni i odgovorni i pošteni ljudi".
Naveo je da "svako ko je brinuo o njima, mogao je taj problem da reši mnogo ranije", te da razgovara, da pokaže brigu za njih i njhove porodice.
"Moramo da se menjamo iz tog ugla da izvučemo pouke, da naučimo da naša fotelja nije najvažnija i zato će morati da bude mnogo promena", kazao je Vučić.
On je kazao da će oni koji su se vratili na posao imati veće plate, ali će, kako je kazao, imati onoliko koliko država može da ima omogući.
"Hvala im na korektnosti što nisu rušili državu, već su se borili za sebe", rekao je on.
Upitan i o protestu poljoprivrednika, Vučić je rekao da je tu drugačija situacija.
"Oni, kada donesu račun da su platili 'plavi dizel' to (država) plati, a oni se bore da dođu na pumpu da ne plate, pa to je da srušite sistem ili da ne tražimo novac od onih koji su lagali da su gajili pšenicu i repu, a tamo je bila šuma", rekao je on.
Vučić je rekao da država iz satelitskih snimaka vidi gde je bila šuma, a novac hoće da daje "stvarnim poljoprivednicima i seljacima, a ne prevarantima".
"Sa većinom ljudi se rešenje uvek pronađe, stvarno mi je odvratno da gledam pred svake izbore, bukvalno pred svake, da svi misle da vas ucene i da vam traže šta hoće", dodao je on.
Vučić je rekao da "čeka da se neko pojavi posle izbora i da mu izađe u susret".
"Kada pogledate brojeve, kada sagledate činjenice da vidite koliko je novca uloženo, a da li je dovoljno, pa nije, život poljoprivrednika nije lak", kazao je Vučić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Meštanin Aleksandrovca pretukao svoju suprugu
16.06.2025.•
0
Policija u Kraljevu uhapsila je G. J. (55) iz okoline Aleksandrovca zbog sumnje da je pretukao svoju suprugu.
Jedan od napadača na građane tokom "Zastani Srbijo" ispred FDU osuđen na uslovnu kaznu
16.06.2025.•
0
Milija Koldžić na osnovu sporazuma o priznanju krivice, koji je zaključio sa tužilaštvom, osuđen je u Višem sudu u Beogradu na uslovnu kaznu zatvora od pola godine sa rokom provere od dve godine.
Analitičar Milivojević: Opozicija ne sluša dovoljno studente, da vrati mandate i napusti Skupštinu
16.06.2025.•
4
Opozicione stranke nedovoljno osluškuju stavove studenata i građana i treba da vrate mandate i napuste Skupštinu Srbije umesto što "izigravaju paravan vlasti".
Zaječarac ispalio više hitaca u suprugu: Sumnjiči se za pokušaj ubistva
16.06.2025.•
0
Č. Đ. (72) iz okoline Zaječara uhapšen je zbog pokušaja ubistva 67-godišnje supruge.
U subotu i kalendarski stiže leto
16.06.2025.•
1
Leto počinje u subotu u 4.42 sata za stanovnike severne hemisfere, saopštilo je Astronomsko društvo "Ruđer Bošković".
Policija pojačano kontroliše da li su vozači pijani ili drogirani
16.06.2025.•
4
Saobraćajna policija će od danas, 16. juna do nedelje, 22. juna pojačano kontrolisati saobraćaj, pre svega da li vozači voze pijani ili drogirani.
Najavljene prijave zbog dešavanja u Zaječaru i Kosjeriću: "Bili paraposmatrači iz Vojvodine"
16.06.2025.•
16
Programski direktor organizacije CRTA Raša Nedeljkov najavio je da će ta organizacija narednih dana podneti krivične prijave zbog dešavanja tokom izbornog procesa u Kosjeriću i Zaječaru.
Poslanici Skupštine Srbije nastavljaju zasedanje: Na redu medijski zakoni
16.06.2025.•
0
Poslanici Skupštine Srbije će u 10 časova nastaviti raspravu po amandmanima na tri medijska zakona.
Stojković: Brnabić nije nadležna za profesorske zahteve
16.06.2025.•
4
Profesorka beogradskog Biološkog fakulteta Biljana Stojković izjavila je da predsednica parlamenta Ana Brnabić nije nadležna za zahteve profesora.
Šabić o lokalnim izborima: "Brine odnos tužilaštva prema mnoštvu činjenica o neregularnostima"
15.06.2025.•
0
Advokat i pravni analitičar Rodoljub Šabić ocenio je da se, nakon lokalnih izbora u Kosjeriću i Zaječaru, pravosuđe Srbije suočava sa zadatkom koji je više od same zaštite izbornih prava građana.
U Beogradu uhapšen lažni "policijski" trojac: "Priveli" žrtvu, pretresli je i opljačkali
15.06.2025.•
0
Policija u Beogradu privela je tri osobe zbog razbojništva i lažnog predstavljanja.
Profesor Bakić o "studentima koji žele da uče" iz Pionirskog parka: Oni su oruđe u ruci režima
15.06.2025.•
32
Profesor Filozofskog fakulteta Jovo Bakić smatra da Studenti 2.0, odnosno, "studenti koji žele da uče" vode propagandu sličnu onoj koju vodi predsednik Srbije, predstavlljajući sebe kao žrtvu.
Opozicija u Kosjeriću priprema žalbu sudu, u Zaječaru protest u ponedeljak
15.06.2025.•
0
Gradska izborna komisija u Zaječaru odbila je sve prigovore povodom lokalnih izbora, a opozicija zbog toga radi na pripremanju žalbe Višem sudu i najavljuje protest za ponedeljak.
AMSS: Automobili na prelazu Preševo čekaju do 50 minuta, na Gostunu oko pola sata
15.06.2025.•
0
Auto moto savez Srbije (AMSS) apelovao je na vozače da budu oprezni na putevima ka turističkim destinacijama u Srbiji i ka Crnoj Gori, Bugarskoj i Severnoj Makedoniji.
Još jedan pripadnik MUP-a Srbije uhapšen na Končulju
15.06.2025.•
1
Pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije iz Velikog Ropotova kod Kosovske Kamenice, uhapšen je jutros na administrativnom prelazu Končulj.
Od čega je Srbija umorna i kakav lider joj je potreban
15.06.2025.•
42
Profesor Pravnog fakulteta Zoran R. Tomić smatra da Srbija nije umorna od lidera, već je, kako kaže, "upropašćena od diktatora".
Na ulasku u Srbiju uhapšen Krunoslav Fehir, ključni svedok na suđenju Branimiru Glavašu
15.06.2025.•
7
Srpska policija rano jutros uhapsila je Krunoslava Fehira, koji je ključni svedok na suđenju Branimiru Glavašu osumnjičenom za ratne zločine u Osjeku 1991. godine.
Deo osnovaca od sutra na raspustu, za škole koje su bile u obustavi nadoknada traje do 20. juna
15.06.2025.•
3
U osnovnim školama koje tokom školske 2024/25. godine nisu imale obustavu nastave sutra počinje letnji raspust, dok za škole koje zbog obustave nisu ispunile plan, nadoknada traje do 20. juna.
Ministarstvo spoljnih poslova: Sa srpskim pasošem u 140 zemalja bez vize
15.06.2025.•
12
Srpski pasoš bez vize svojim nosiocima omogućava ulazak u 140 zemlja, a u toku su razgovori o uspostavljanju bezviznog režima sa još 30 zemalja.
Koliko su rasle penzije, a koliko cene hrane?
15.06.2025.•
11
Kao i u svakom predizbornom periodu u poslednjih sedam, osam godina, povećanje penzija je jedna od glavnih poruka vlasti.
Komentari 83
vera
usput
Zebra
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar