
Potvrđena šesta kazna doživotnog zatvora u Srbiji: Polio ženu benzinom i zapalio je
Apelacioni sud u Beogradu je pravosnažno osudio Radomira Blagojevića (53) na doživotni zatvor jer je 13. jula 2020. u Surčinu Zoricu Kalinić polio benzinom i zapalio, usled čega je žena preminula.
.jpg)
Foto: 021.rs
Drugostepeni sud je odbio kao neosnovane žalbe okrivljenog i njegovog branioca i potvrdio prvostepenu presudu Višeg suda u Beogradu kojom je Blagojević osuđen na jedinstvenu kaznu doživotnog zatvora, navodi se u odluci koja je objavljena na sajtu suda.
Ovo je šesta izrečena pravosnažna kazna doživotnog zatvora u Srbiji.
Apelacioni sud smatra da je prvostepeni sud pravilno od olakšavajućih okolnosti cenio da je okrivljeni priznao krivicu, dok je od otežavajućih cenio okolnosti izvršenja dela, odnosno da je ženu polio benzinom čim mu je okrenula leđa, bacio celu kanticu na nju i upaljačem je zapalio.
Od otežavajućih okolnosti prvostepeni sud je, kako se navodi iz Apelacionog suda, pravilno cenio i njegovo držanje posle krivičnog dela, a naročito njegov odnos prema žrtvi, s obzirom da se on, kada je zapalio, samo okrenuo i otišao iz ulaza.
Iz toga, kako je ocenio ovaj sud, proizilazi da okrivljeni nije pokušao da umanji posledice, odnosno nije pozvao hitnu pomoć i vatrogasnu službu, već se samo okrenuo i otišao kao da se ništa nije dogodilo, čime je prema žrtvi ispoljio bezosećajnost i bezobzirnost.
Takođe, sud kao otežavajuću okolnost smatra i to što je okrivljeni izjavio da mu je žao samo što na mestu pokojne nije bila oštećena A. A, iz čega proizlazi da se on uopšte nije pokajao zbog učinjenog.
Kada je u pitanju visina izrečene kazne, Apelacioni sud navodi da je prvostepeni sud pravilno doneo odluku da ga osudi na kaznu doživotnog zatvora imajući u vidu raniji život okrivljenog i njegovo psihijatrijsko psihološko veštačenje.
Prvu prvostepenu kaznu takođe doživotnog zatvora Apelacioni sud je ukinuo i naložio da mu se sudi ponovo, te ga je Viši sud osudio na istu kaznu. Viši sud je Blagojevića za krivično delo teško ubistvo izrekao doživotnu kaznu zatvora, a za krivično delo silovanje četiri godine, te mu je izrekao doživotnu kaznu zatvora.
Blagojević je uhapšen nekoliko dana nakon što je zapalio Zoricu koja je 15. jula 2020. preminula u bolnici od zadobijenih povreda, teških opekotina drugog i trećeg stepena.
Prema optužnici, Blagojević je 13. jula 2020. godine žrtvu čekao u hodniku zgrade u kojoj je živela. Kada je ušla u ulaz, krenuo je za njom i nakon kraće rasprave i njenog odbijanja da ga pusti u stan, on ju je, dok je bila okrenuta leđima od njega, polio motornim benzinom iz kanistera koji je unapred pripremio i zapalio.
Zorica je zadobila teške opekotine drugog i trećeg stepena glave, vrata, trupa i udova, oko 87 odsto tela. Usled toga trpela je bolove jakog intenziteta sve do smrti, dva dana kasnije, 15. jula.
Pored toga, Blagojević se tereti i da je u junu 2020. godine u mestu Radinac kod Smedereva u kući svoje sestre, silovao R. N. koju je poznavao od ranije. Žena je tom prilikom zadobila niz povreda i razderotina po telu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Univerzitet u Beogradu: Prvi upisni rok od 21. do 25.jula
08.07.2025.•
0
Prvi upisni rok na osnovne studije na Univerzitetu u Beogradu počinje prijavljivanjem kandidata na fakultetima od 21.do 25. jula.
Više vrsta narkotika zaplenjeno na aerodromu "Nikola Tesla"
08.07.2025.•
0
Carinici su, u saradnji sa policijom, 7. jula, na aerodromu "Nikola Tesla" otkrili i zaplenili razne vrste narkotika.
Petoro povređenih u nevremenu u Beogradu
08.07.2025.•
0
U Beogradu je danas tokom jakog nevremena povređeno pet osoba.
VIDEO Olujno nevreme napravilo haos i u Beogradu: Aerodrom kratko bio zatvoren
08.07.2025.•
1
Saobraćaj na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" je normalizovan, posle kratkog današnjeg zastoja usled jakih olujnih vetrova, rečeno je agenciji Beta.
MUP apelovao na građane da zbog nevremena odlože putovanja
08.07.2025.•
1
Ministarstvo unutrašnjih poslova apelovalo je na građane da zbog nevremena odlože putovanja, ako je to moguće.
VIDEO Vetar opet oduvao Ćacilend: Šator napravio blokadu puta
08.07.2025.•
12
Šatore koji su postavljeni ispred Skupštine Srbije oduvala je oluja koja je i danas zahvatila Beograd.
VIDEO: Radnici uklonili blokade u Zemunu
08.07.2025.•
1
Ekipe Gradskog zelenila uklonile su blokade na Avijatičarskom trgu, koje su građani Zemuna postavili pre nekoliko dana.
FOTO, VIDEO: Uhapšeno 11 švercera migranata, prebacivali ih od Bugarske ka Mađarskoj i Hrvatskoj
08.07.2025.•
0
Jedanaest pripadnika organizovane kriminalne grupe osumnjičenih za krijumčarenje ljudi uhapšeno je na području Beograda, Pirota, Subotice, Niša i Šimanovaca.
MUP reagovao zbog mogućih blokada auto-puteva: Bila bi naneta velika šteta ekonomiji i ugledu Srbije
08.07.2025.•
12
Ministarstvo unutrašnjih poslova reagovalo je saopštenjem zbog najave da će građani blokirati auto-puteve.
Ministarka o tome zašto je ukinut Pravilnik o bezbednosti za tunel Munjino brdo: To je izuzetak
08.07.2025.•
17
Ministarka građevinarstva Aleksandra Sofronijević rekla je da su režimi automatskog upravljanja saobraćajem u tunelu i ručni režim upravljanja koji je na snazi u tunelu Munjino brdo identični po stepenu sigurnosti.
Hleb "sava" poskupljuje sa 59 na 62 dinara
08.07.2025.•
4
Hleb "sava" koji se proizvodi od brašna T-500, prema uredbi Vlade Srbije, poskupeće sa 59 na 62 dinara.
Zbor zdravstvenih radnika apeluje na lekare KBC Zemun: Zaštitite dostojanstvo pretučenog studenta FTN-a
08.07.2025.•
9
Zbor zdravstvenih radnika Srbije pozvao je lekare KBC Zemun da zaštite dostojanstvo studenta FTN-a L. M, koji je na lečenju u toj ustanovi zbog povreda zadobijenih tokom policijske intervencije.
Vanredna situacija proglašena u Prokuplju, Kuršumliji i delu opštine Žitorađa
08.07.2025.•
1
Usled elementarnih nepogoda izazvanih požarima na objektima i otvorenom prostoru na više lokacija, u Prokuplju, Kuršumliji i delu teritorije opštine Žitorađa proglašena je vanredna situacija.
Dva ministarstva predložila urgentne mere zbog velikog broja požara na deponijama: Evo koje
08.07.2025.•
2
Ministarstvo zaštite životne sredine saopštilo je da je sa Ministarstvom unutrašnjih poslova predložilo urgentne mere za smanjenje požara na deponijama komunalnog otpada u Srbiji.
MUP šalje SMS upozorenja građanima: Rizik od oluje
08.07.2025.•
14
Građanima Srbije počela su da stižu SMS upozorenja koje im šalje Ministarstvo unutrašnjih poslova zbog najavljene oluje u delu Srbije, prvenstveno u Vojvodini.
Bakterija legionela otkrivena u vodi na Institutu za majku i dete
08.07.2025.•
3
U Institutu za majku i dete "Dr Vukan Čupić" u Beogradu, preciznije u vodovodnom sistemu ove bolnice, otkrivena je bakterija legionela, koja može da izazove ozbiljno zapaljenje pluća.
Advokat Krstić: Advokatska komora Srbije će blokirati pravosuđe ako Novakoviću odrede pritvor
08.07.2025.•
6
Advokat Mihailo Krstić izjavio je da će Advokatska komora Srbije (AKS) blokirati rad pravosuđa ako advokatu Radovanu Novakoviću iz Užica bude određen pritvor.
RHMZ izdao upozorenje za nevreme u Vojvodini: Mogući grad i orkanski vetar
08.07.2025.•
3
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je upozorenje za područje Srbije na vremenske nepogode.
Koje novine će se čitati u MUP-u: Spiskom dominiraju provladini tabloidi
08.07.2025.•
4
Ministarstvo unutrašnjih poslova raspisalo je javnu nabavku za distribuciju dnevne i nedeljne štampe, a na spisku novina koje se traže dominiraju provladini tabloidi.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - još jedna runda
08.07.2025.•
13
Još jedan 021.rs dnevni kviz je stigao.
Dragoljub Bajić novi vršilac dužnosti upravnika Narodnog pozorišta u Beogradu
08.07.2025.•
0
Operski umetnik i muzički pedagog Dragoljub Bajić imenovan je za vršioca dužnosti upravnika Narodnog pozorišta u Beogradu.
Komentari 1
Miks
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar