Studenti i građani koji su im se pridružili, nakon blokade Vlade Srbije, krenuli su prema Republičkoj izbornoj komisiji, gde je za 18h najavljen još jedan protest.
Foto: 021.rs
Oni su prethodno blokirali Vladu Srbije, nakon što su neko vreme proveli na uglu Kneza Miloša i Birčaninove ulice.
Emilija Milenković, jedna od studentkinja na protestu, rekla je da će blokade ponovo biti organizovane u sredu ako se ne ispuni zahtev o uvidu u birački spisak.
Kako su studenti ranije najavili, ukoliko od Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave ne dobiju afirmativan odgovor na njihov zahtev da se otvori i revidira birački spisak, blokiraće dva mesta u Beogradu, prenosi N1.
Ministarstvo se, u međuvremenu, oglasilo saopštenjem u kojem sve koji protestuju naziva pristalicama Dragana Đilasa.
Okupljeni skandiraju "Martinoviću lopove, pokrao si izbore", kao i "Izlazite napolje", jer se zgrada Vlade nalazi neposredno kod te raskrsnice.
Studenti su od početka prošle nedelje svako veče od 18 časova učestvovali na protestima ispred zgrade Republičke izborne komisije.
Oni su pružili podršku koaliciji "Srbija protiv nasilja" koja je na te proteste i pozvala kako bi se ostvario njihov zahtev za poništavanjem izbora, zbog neregularnosti.
Studenti su od opozicije zahtevali konkretnije korake, koje su sami najavili na jednom od protesta.
Grupa studenata iz Novog Sada došla je da im pruži podršku tokom svih šest sati blokada.
Prenos uživo radi i agencija Rojters, što preuzimaju i svetski mediji.
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović ocenio je da je važno pružiti podršku svim naporima da se ovo društvo vrati demokratiji.
On se pojavio na protestu studenata ispred Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, koji su zahtevali da se otvori i revidira birački spisak, što je Ministarstvo odbilo.
"Čini mi se da je očigledno gde ovo društvo ide, ako se tome ne suprotstavimo", rekao je Lazović za N1.
Ocenio je da je na sinoćnjem protestu primenjena "brutalna sila" prema građanima.
"Dosta ljudi je uhapšeno i mi ćemo gledati da im pravno pomognemo na svaki mogući način", rekao je Lazović.
Policija je ranije saopštila da je tokom neprijavljenog okupljanja građana u organizaciji "Srbija protiv nasilja" i pokušaja nasilnog upada u Skupštinu grada Beograda povređeno osam policijskih službenika, dok je 38 osoba procesuirano zbog krivičnih dela pozivanje na nasilnu promenu ustavnog uređenja i nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi ili javnom skupu.
Ako se ova vlast neće nikada promeniti, zašto da studiram, lakše kupim papir kao i svi sns-ovci koji imaju neke diplome (92% kupljenih!).
Sa druge strane, ako ne moram da učim, odoh da zajedno oteramo bandu kriminalaca sa vlasti.
Posle nastavljam sa učenjem..
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Sa razrušenih zgrada Generalštaba, Kasarne 7. puka i zgrade Starog Generalštaba u Beogradu koje će postati deo stambeno-hotelskog kompleksa "Trampove kule", katastar je skinuo svojstvo zaštićenog kulturnog dobra.
Advokatica Ana Matić izjavila je danas da je Evropski sud za ljudska prava u Strazburu doneo prvu presudu koja se odnosi na objekte koji su srušeni u Savamali 2016. godine.
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos izjavila je danas da želi da vidi demokratsku Srbiju u Evropskoj uniji, ali da od nje očekuje jasnu orijentaciju, a ne sedenje na dve stolice.
Ministarka za brigu o porodici i demografiju Jelena Žarić Kovačević kazala je danas da su do sada isplaćene 203 alimentacije u iznosu od 4,3 miliona dinara iz alimentacionog fonda.
Krivične prijave podnete su protiv sedam osoba zbog prikazivanja, pribavljanja i posedovanja sadržaja koji prikazuju seksualnu eksploataciju dece, saopštio je MUP.
Auto moto savez Srbije (AMSS) je saopštio da automobili, na graničnim prelazima prolaze bez zadržavanja dok kamioni čekaju od sat i po do pet sati da izađu iz Srbije.
Nastavno-naučno veće Fakulteta političkih nauka u Beogradu usvojilo je zaključak kojim izražava solidarnost sa kolegama Filozofskog fakulteta u Nišu u vezi osnivanja Fakulteta srpskih studija odlukom Vlade Srbije.
MUP skreće pažnju da je sistemima za automatsku detekciju prekršaja na raskrsnici Bulevara heroja sa Košara i Bulevara crvene armije na Novom Beogradu otkriveno 3.700 prekršaja prekoračenja brzine.
Policija je uhapsila 18 osoba koje su falsifikovale i napravile više od 300 različitih dokumenata - svedočanstava, diploma, uverenja o položenim ispitima...
Regionalni lideri sve češće ističu potrebu za razvojem kapaciteta za nuklearnu energiju, a Beograd aktivno vodi razgovore sa više potencijalnih partnera.
"Putevi Srbije" apeluje na učesnike u saobraćaju da budu posebno oprezni prilikom vožnje i da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu danas, 18. i sutra, 19. novembra.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je da je večeras u Beogradu imao otvoren i sadržajan razgovor sa ministrom spoljnih poslova Nemačke Johanom Vadefulom.
Komentari 37
A212
Sa druge strane, ako ne moram da učim, odoh da zajedno oteramo bandu kriminalaca sa vlasti.
Posle nastavljam sa učenjem..
Plaćač poreza
Mirocki
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar