"Srbija može da se ponosi policijom, koja stoji rame uz rame sa svim evropskim i svetskim policijama. Najbitniji su naši ljudi, koji su vredni, profesionalni, koji su naš najveći i najbolji resurs", rekao je Gašić.
Naveo je da "u Srbiji više ne postoje ozbiljnije organizovane kriminalne grupe, da kriminal postoji i da će ga uvek biti, ali da policija aktivno radi kako bi ga smanjila i sklonila sa ulice".
Kao primer, ministar je naveo da "Beograd ima deset noći bez kriminalnih aktivnosti, nijedan automobil nije ukraden".
On je ukazao da je decembar obeležio povećan broj poginulih u saobraćaju i pored toga što policija preduzima niz mera kako bi broj stradalih smanjila i ostvarila viziju nula stradalih u saobraćaju.
"Ne može policija biti odgovorna za ljude koji detetu od 11 godina daju da vozi na auto-putu 130 kilometara na sat. Nije normalano da dete od 12-13 godina, umesto na plivanje, košarku, fudbal, vodite u streljanu. Da uđete u suprotan smer na auto-putu da bi se dokazivali. Igrate se sa tuđim životima", poručio je Gašić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 67
Mirko
Naime u Srbiji u poslednjih 5 godina nije registrovano profesionalno razbojništvo i to je zato što su nam svi kriminalci ili u legalnim poslovnim tokovima: građevina, kockarnice, tenderi, izvođači, podizvođači ili su u vlasti. Nije više potrebno ni da se zovu navijači, sada se komotno mogu zvati investitorima, naime investicije su od prodaje droge i oružja, a onda se lepo properu kroz kvadrate i kladionice. A na kraju budu sendviči i helikopter pare za glasače i penzionere čime se krug zatvara.
Laslo Horvath
hahahahahahhaha
hahahahahaha
toliko.
pape
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar