
Siniša Mali od direktora tražio pomoć za Zvezdu, spominje se i "veliki šef"
Tehnički ministar finansija Siniša Mali tražio je bivšeg direktora Građevinske direkcije Srbije Nebojše Šurlana, pomoć za Crvenu zvezdu, otkriva nedeljnik Radar.

Foto: 021.rs
Audio-snimak koji je objavio Radar nastao je 2019. godine, dva meseca pre nego što su počeli radovi na rekonstrukciji stadiona Crvene zvezde.
Kako piše ovaj nedeljnik, ovaj razgovor potvrđuje da postoje čvrste veze državnih visokih zvaničnika sa navijačkim grupama.
Sporni razgovor najverovatnije je snimao sam Šurlan, jer se očigledno plašio da nešto ne krene naopako. On je nazvao Sinišu Malog, a na samom početku snimka, pre nego što će mu se Mali javiti na telefon, Šurlan ulazi u neku kancelariju i moli prisutnu osobu da napusti kancelariju.
Nakon toga, prvo se na telefon javlja ženski glas, koji moli Šurlana da sačeka malo, a zatim se javlja Mali i njih dvojica počinju razgovor iz koga se jasno vidi da je država finansijski pomagala ne samo sportske klubove, nego i pojedine navijačke grupe, kako zvanično, novcem iz budžeta, ali i skriveno, preko javnih preduzeća i ustanova čiji rad kontroliše država.
Konkretno, Šurlan i Mali razgovarali su o novčanoj pomoći od 100.000 evra koju je Šurlan, preko Građevinske direkcije Srbije, na čijem je čelu u to vreme bio, trebalo da obezbedi za navijače Crvene zvezde.
Razgovor počinje pitanjem Malog da li je Šurlana zvao generalni direktor FK Crvena zvezda Zvezdan Terzić i da li mu je obećao neku pomoć? Direktor Direkcije odgovorio je da mu je Terzić "nabacio" neke navijače i da je od svog tadašnjeg zamenika (Mirka Petrovića, koji je od juna 2020. do oktobra 2022. bio i v. d. direktora Direkcije) dobio informaciju da mu je Terzić rekao da je osoba, koju je oslovio sa "glavni šef", obećala neku pomoć za klubove, ali da trenutno nema para u državnom budžetu i da je zadužio Malog da to reši.
Mali u razgovoru objašnjava da ne zna ništa o tom konkretnom poslu, te da bi Šurlan trebalo da pomogne, jer su u to uključeni navijači i "svi ostali". Ministar finansija mu je doslovno rekao:
"Obezbedi. Ja sam zadužen da obezbedim pomoć Zvezdi kada dođe do rekonstrukcije zapadne tribine… Pa je l’ imaš nekog da pomogne (da se izgradi) taj pomoćni zid il’ nemaš? Pitam te kako si to smislio? Znači, to nema veze sa pričom za mene, moja je priča generalna i velika. Razumeš?"
Ceo tekst, kao i snimak razgovora između Malog i Šurlana, možete pronaći na OVOM LINKU.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Uprava demantovala da je počelo rušenje Beogradskog sajma: Uklonjena dva nelegalna objekta
16.07.2025.•
0
Uprava Beogradskog sajma oštro je demantovala navode pojedinih medija da je počelo rušenje Beogradskog sajma.
Preminuo glumac Čedomir Petrović
16.07.2025.•
0
Glumac Čedomir Petrović, sin Miodraga Petrovića Čkalje, preminuo je u 76. godini.
Ministarstvo prosvete: Fakulteti se "oslobađaju", prijemni ispiti i van zgrada zbog blokada
16.07.2025.•
1
Pomoćnik ministra za visoko obrazovanje Aleksandar Jović rekao je da su svi državni fakulteti započeli rad, odnosno, ponovno izvođenje nastave i organizovanje ispita.
Studenti u blokadi o Vučićevim pomilovanjima: Brutalno gaženje vladavine prava
16.07.2025.•
3
Studenti u blokadi osudili su najavu predsednika Srbije da će abolirati devojku koja je autom udarila studentkinju.
Srbija i Kina uskoro na zajedničkoj vojnoj vežbi: "Kinezi imaju iskustva sa kontrolom unutrašnjih nereda"
16.07.2025.•
4
Specijalne jedinice za operacije kineske i srpske vojske izvešće zajedničku vežbu "Čuvar mira 2025" u provinciji Hebei, na severu Kine, u drugoj polovini jula.
Odbačene prijave za autoplagijat protiv Dejana Vuka Stankovića
16.07.2025.•
1
Etička komisija Fakulteta za obrazovanje učitelja i vaspitača odbacila je zahteve za utvrđivanje nekademskog ponašanja od strane Dejana Vuka Stankovića, profesora tog fakulteta i aktuelnog ministra prosvete.
Ministarstvo: Radovi na proširenju skladišta gasa Banatski Dvor biće završeni do kraja 2026.
16.07.2025.•
0
Radovi na proširenju kapaciteta podzemnog skladišta gasa Banatski Dvor sa 450 na 750 miliona kubnih metara biće završeni do kraja naredne godine, saopštilo je Ministarstvo rudarstva i energetike.
Žarić Kovačević: Najviša novčana naknada deci iz Alimentacionog fonda biće 25.000 dinara
16.07.2025.•
0
Ministarka za brigu o porodici Jelena Žarić Kovačević izjavila je da je Vlada Srbije za Alimentacioni fond za početak izdvojila 500 miliona dinara.
Muškarac uhvaćen sa 100 kilograma marihuane i dva kilograma kokaina
16.07.2025.•
0
Pripadnici Uprave granične policije Srbije uhapsili su J.N. (38) na graničnom prelazu Batrovci, na ulazu u Srbiju iz Hrvatske, zbog veće količine narkotika koje je prevozio.
Vučić najavio pomilovanje za devojku koja je autom udarila studentkinju na Novom Beogradu
16.07.2025.•
67
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će abolirati od daljeg krivičnog gonjenja 25-godišnju devojku koja je osumnjičena za ubistvo u pokušaju.
Uhapšen muškarac u Nišu: Sumnja se da je prevario firmu i prisvojio skoro 24 miliona dinara
16.07.2025.•
0
Policija u Nišu uhapsila je M. R. (46), zbog sumnje da je kao odgovorno lice privrednog društva doveo u zabludu drugu firmu da uplati novac, od kog je on, kako se sumnja, prisvojio skoro 24 miliona dinara.
VIDEO: Zebra povredila dete i dvoje odraslih u Zoo vrtu u Beogradu
16.07.2025.•
7
Zebra koja je, prema prvim informacijama, napustila ograđeni prostor Zoološkog vrta u Beogradu, povredila je jedno dete i dve odrasle osobe.
Završen sastanak dela opozicije i NVO: U fokusu birački spisak i izborni uslovi
16.07.2025.•
9
Zatvoren za javnost, a na inicijativu Narodnog pokreta Srbije, u Beogradu je održan sastanak dela opozicionih stranaka i nevladinih organizacija.
Radnici na visokim temperaturama: Zakon o zaštiti postoji, ali primena izostaje
16.07.2025.•
8
Dok se većina građana u najtoplijem delu dana sklanja u klimatizovane prostorije, oni koji grade te iste zgrade, puteve i parkinge često nemaju osnovne uslove za bezbedan rad.
Preminuo Vladimir Goati
16.07.2025.•
0
Vladimir Goati, doktor političkih nauka, profesor, publicista i analitičar, preminuo je danas.
Obezbeđene cisterne sa vodom za životinje na Suvoj planini
16.07.2025.•
0
Ministarstvo poljoprivrede saopštilo je da je u saradnji sa područnim poljoprivrednim službama obezbedilo cisterne sa pijaćom vodom za stoku na Suvoj planini gde zbog suše nedostaje vode i životinje su ugrožene.
Zavod za javno zdravlje: Voda za piće u Institutu za majku i dete ispravna
16.07.2025.•
2
U Institutu za majku i dete "Dr Vukan Čupić" moguća je upotreba vode za piće, prenela je Radio-televizija Srbije.
Vladimir Pištalo podneo ostavku na mesto upravnika Narodne biblioteke Srbije
16.07.2025.•
3
Upravnik Narodne biblioteke Srbije Vladimir Pištalo podneo je ostavku pre kraja mandata, koji ističe u novembru.
Počeli radovi na Prokopu
16.07.2025.•
18
Na železničkoj stanici Prokop jutros, 16. jula, počeli su radovi na sanaciji stubova u podzemnom delu stanice.
MUP: Tri osobe privedene prethodne noći, podnete četiri prekršajne prijave
16.07.2025.•
1
Policija je prethodne noći proverila identitet 138 osoba.
Upozorenje Međunarodnom birou za izložbe na probleme u vezi sa Ekspom 2027: U toku potpisivanje
16.07.2025.•
3
U toku je potpisivanje inicijative za upućivanje zvaničnog obaveštenja Međunarodnom birou za izložbe (BIE) o sistemskim kršenjima zakona, korupciji i bezbednosnim rizicima u vezi sa izložbom Ekspo 2027.
Komentari 22
Ti
Narko dilere, bande već pomažemo i štitimo, čak smo se uključili u vrlo savremenu proizvodnju u Jovanjici, odličan posao, visok prinos, visok prihod
Oskar
Čekaj malo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar