Centar za demokratiju: 1. maj radnici dočekuju u nesigurnim uslovima, Vlada da donese novi Zakon

Fondacija Centar za demokratiju saopštila je danas, povodom Međunarodnog praznika rada da od nove Vlade Srbije očekuje da "prekine s politikom fragmentacije radnog zakonodavstva".
Centar za demokratiju: 1. maj radnici dočekuju u nesigurnim uslovima, Vlada da donese novi Zakon
Foto: 021.rs

Fondacija očekuje da Vlada ubrza proces primene i donošenja novog Zakona o radu.

"Od velike važnosti je da se do usvajanja novog Zakona o radu ne donose zakoni koji parcijalno regulišu radnopravne odnose, jer se time povećava pravna nesigurnost i smanjuje zaštita prava iz oblasti rada", navodi se u saopštenju.

Ta nevladina organizacija je ocenila da i ovaj 1. maj mnogi radnici u Srbiji dočekuju u uslovima neefikasne zaštite radnih prava, nesigurnog zaposlenja, diskriminacije na radu, rizika od siromaštva, nebezbednih radnih mesta, dok su u posebno teškom položaju na tržištu rada osetljive grupe.
 
"Dostojanstven rad koji prati održiv ekonomski rast je važan cilj Agende 2030 Ujedinjenih nacija. Da bismo unapredili i razvijali standarde dostojanstvenog rada u Srbiji neophodno je da domaće zakonodavstvo usaglasimo sa standardima Evropske unije i Međunarodne organizacije rada", dodaje se u saopštenju.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • 7 7 7

    01.05.2024 11:09
    Džekpot
    Pa naravno da ima diskriminacije i biće je sve dok nam nadređeni budu vezani "tajnom zavisnosti", umesto "tajnom iskrenog poverenja" stečenog: "savesnim radom, kvalitetnim radom, posvećenošću poslu i kolegama, stavljanjem potrebe klijenta iznad ličnog interesa!". Razlika je u tome što u kartelu zavisnika ne postoji i nikada nije postojalo mesta za drugu stranu. Mislite li da je slučajnost što na krajnjem severu vojvodine i dalje nema redovnih kontrola na narkotike? Kao Vučić loš i nema para da policiji u Bačkoj obezbedi dovoljan broj uređaja za testiranje na drogu!? Hajmo nemojmo se više lagati, nego karte na sto, pa da vidimo ko se to igra, a ko zaista vunu prede! Živeli i sretan Vam 1.maj, dan kada su se radnici digli za svoja ustavom zagarantovana prava!
  • Миша

    01.05.2024 10:38
    Миша
    Да је Народу брига у оваквој Србији о Демократији и условима Радника одавно би све почистио! Ми смо луд Народ и такви ће мо ускоро и нестати!!! Живео 1 Мај уз песму од Вардара па до Триглава...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Tončev: Ne razmatramo Dačićevu ostavku

Visoki funkciner Socijalističke partije Srbije Novica Tončev izjavio je da ta stranka nije razmatrala eventualnu ostavku svog predsednika Ivice Dačića na mesto ministra unutrašnjih poslova nakon hapšenja Veselina Milića.

Preminuo Predrag Koraksić Koraks

Karikaturista Predrag Koraksić Koraks, jedan od najoštrijih i najdoslednijih kritičara političkih i društvenih prilika u Srbiji, preminuo je u 93. godini, saopštilo je Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS).