Dodik: Srbije se pod Vučićem oslobodila stranog tutorstva
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je jedina alternativa srpskom narodu "da svoje postojanje veže za svoj državni i nacionalni interes".
Dodik je dodao i da se Srbija, pod vođstvom Aleksandra Vučića, oslobodila stranog tutorstva.
Na manifestaciji centralnog obeležavanja Prvog svesprskog sabora "Jedan narod, jedan sabor – Srbija i Srpska", Dodik je rekao da su se Srbi u BiH uvek stideli kada su ih zvali bosanskim Srbima.
"Mi nikada nismo bili bosanski Srbi. Stideli smo se toga, zato što nas neko tako zove, mi smo Srbi i svuda gde živimo samo smo pripadnici jednog jedinstvenog naroda. I kroz borbu svih ovih godina, decenija, našao se čovek koji je stao na čelo Srpskog naroda i Srpske države, predsednik Aleksandar Vučić koji je bez oklevanja u zavetnom odnosu prema narodu stao da vodi narod u teškim godinama oporavka i stabilizacije srpske države", poručio je Dodik.
Naglasio je da jača Srbija znači i ponos svakog Srbina gde god se nalazi.
"I zato smo danas ovde na saboru našeg ujedinjenja, našeg postojanja. Danas, ranije u toku dana, doneli smo istorijsku deklaraciju koja jasno analizira današnje stanje našeg naroda i ukazuje na ono što jeste i treba da bude naša akcija u budućnosti. Sve to ne bi mogli i Srbija se ne bi uzdigla da nije bilo, naravno, upornog rada predsednika Vučića i ja vam se zahvaljujem za potpuno podršku i razumevanje za poziciju Republike Srpske", istakao je Dodik.
On je kao ključnu reč naveo mir.
"Očuvati mir, očuvati mir po svaku cenu, ali jednako tako borbeno se odnositi prema našim ciljevima, ne dozvoliti da nam drugi to nameću. Danas je Srbija pod vođstvom Vučića oslobodila stranog tutorstva i ambasada koje su upravljale političkim životom Srbije. Danas Srbija može slobodno da kaže što hoće, danas Srbija je uvažena i danas Srbija može da kaže jasno da se nalazi i da podržava Srbe gde god oni bili", poručio je Dodik.
Kako je rekao, Aleksandar Vučić je uložio gotovo nemogući napor i obezbedio da se čuje naš glas i u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija, gđe su, kako je rekao, veliki naučeni da prema malima se odnose sa ignorancijom.
"Učinio je nemoguću stvar. A to je da je animirao značajni deo svetske organizacije koja nije glasala za istu rezoluciju ili nije bila tu ili je bila uzdržana. 109 zemalja u odnosu na 84. To nije većina svetske organizacije. I da nije bilo buđenja Srbije po tom pitanju, danas bi naša nerođena deca mogla da već imaju etiketu genocidnog naroda", naglasio je Dodik.
Istakao je da bi tako, upravo oni koji su genocid činili nad nama, oprali svoju istoriju genocida.
"Oni koji su u dva svetska rata prošlog veka gotovo prepolovili srpski narod, a to su Nemci, su sramno bili za te rezolucije", poručio je predsednik RS.
Ocenio je da je današnji dan važan ne samo za ovu generaciju, već i za mnoge generacije koje dolaze.
"U danu koji treba da razumemo da je srpski narod savladao prepreke u borbi za svoj identitet i za svoje pravo na odluku. Ključna srpska reč našeg života i našeg postojanja je sloboda. Za slobodu, kroz vekove, Srbi su dali mnogo žrtava. To je značilo boriti se za slobodu, značilo je stradati. Srbi nikada nisu oklevali i nikada nisu bili sebični", rekao je Dodik.
On je dodao da su Srbi tu slobodu dali drugim narodima, i onima koji su na kraju prošlog veka, tako, kako je rekao, bezočno otišli i pokušali da Srbe naprave remetilačkim narodom i onim s kojim ne mogu da žive.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Vučić nakon posete Dačiću: "Stanje nešto bolje"; oglasio se i SPS
26.02.2026.•
0
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić nalazi se u bolnici, u teškom je zdravstvenom stanju i priključen na aparate.
Otac dečaka ubijenog u Pandi: Molim tužilaštvo da sasluša Vučića o ubistvu naše dece
26.02.2026.•
0
Otac jednog od dečaka ubijenih u kafiću "Panda" u Peći Ljubomir Ristić rekao je da bi Tužilaštvo za organizovani kriminal moralo da sasluša predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Poljoprivrednik: Vučić nama kaže da promenimo profesiju posle 30 godina - a on ni dana radnog staža nema
26.02.2026.•
0
Poljoprivrednik Predrag Veljković iz Udruženja proizvođača mleka Šumadije i Pomoravlja kaže da ne žele da razgovaraju sa ministrom poljoprivrede Draganom Glamočićem koji je za njih rekao da su alkoholičari.
Novo istraživanje: Skoro izjednačen broj građana koji su "za" i "protiv" ulaska u EU
26.02.2026.•
0
Relativna većina građana i dalje optira za ulazak Srbije u EU, iako su stavovi podeljeni - onih koji u potpunosti ili uglavnom podržavaju je 47,1 odsto, dok je onih koji su u potpunosti ili uglavnom protiv - 42,9 odsto.
Većina penzionera u Srbiji odustaje od hrane ili lekova jer nema para
26.02.2026.•
0
Među starijama od 65 godina u Srbiji njih 74,5 odsto ima poteškoće u pokrivanju osnovnih mesečnih troškova, a epilog je to da čak 34 odsto njih smanjuje ili potpuno odustaje od troškova za hranu, komunalije ili lekove.
U Generalštabu otvoren Centar za informacionu bezbednost
25.02.2026.•
0
U okviru Uprave za telekomunikacije i informatiku Generalštaba Vojske Srbije (VS) je otvoren Centar za informacionu bezbednost.
Ivica Dačić u teškom stanju, priključen na aparate
25.02.2026.•
18
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić nalazi se u bolnici i u teškom je zdravstvenom stanju.
Lekar o Dačiću: Borimo se za njegov život, ima tešku upalu pluća
25.02.2026.•
2
Pomoćnik direktora za pulmologiju Kliničkog centra Srbije Spasoje Popević izjavio je da ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić ima tešku upalu pluća i da je situacija teška.
Doktori protiv korupcije: Srbija ima najveću smrtnost u Evropi, a troši milijarde na zdravstvo
25.02.2026.•
4
Organizacija "Doktori protiv korupcije" saopštilo je da danas stopa opšte smrtnosti u Srbiji od 14,8 odsto spada u najviše u Evropi.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - i poklon pride
25.02.2026.•
15
Novo izdanje 021.rs dnevnog kviz u kom vas darujemo je pred vama.
Yucom objavio preliminarne rezultate ponovljenih izbora za Visoki savet tužilaštva
25.02.2026.•
0
Tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nikola Uskoković dobio je najviše glasova na nivou viših javnih tužilaštava na ponovljenim izborima za članove Visokog saveta tužilaštva (VST).
Bjelogrlić prijavio uznemiravanje nakon incidenta sa Šulcom
25.02.2026.•
6
Glumac i reditelj Dragan Bjelogrić sinoć je samoinicijativno prijavio MUP-u Stari grad uznemiravanje i vređanje kojem je bio izložen tokom jučerašnjeg dana u javnom objektu u centru Beograda.
NUNS: Vučić i Brnabić optužili N1 za inspirisanje navodnog atentata na predsednika
25.02.2026.•
0
Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) ocenilo je da su predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić targetirali novinare TV N1 i optužili ih za "inspirisanje" atentata na Vučića.
Koalicija SPS-a i SNS-a zajedno nastupa na lokalnim izborima 29. marta
25.02.2026.•
8
Potpredsednik Socijalističke partije Srbije (SPS) Đorđe Milićević izjavio je da će ta stranka u koaliciji sa Srpskom naprednom strankom nastupiti i na redovnim lokalnim izborima u devet gradova i opština 29. marta.
Izabrani novi članovi Visokog saveta tužilaštva: Kandidat VJT u Beogradu dobio najviše glasova
25.02.2026.•
8
Na ponovljenim izborima za tri člana Visokog saveta tužilaštva iz redova javnih tužilaca na nivou viših javnih tužilaštava najviše ukupnih glasova je dobio Nikola Uskoković, tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.
Kurti: Zemlje Balkana niti žele, niti su sposobne međusobno da ratuju
25.02.2026.•
10
Premijer Kosova Aljbin Kurti izjavio je da bi se bez ruskog uticaja Zapadni Balkan stabilizovao pošto države regiona niti žele, niti su sposobne da se upuštaju u međudržavno nasilje.
Glumac Dragan Gagi Jovanović pešači sa studentima iz Vranja do Bujanovca
25.02.2026.•
11
Glumac Dragan Jovanović pridružiće se, prema navodima Zbora građana Vranja, studentima na Pčinjskom maršu od Vranja do Bujanovca, koji se održava u subotu, 28. februara.
Uvode se zdravstveni e-kartoni: Za dva meseca u celoj Srbiji novi sistem
25.02.2026.•
26
Posle uvođenja e-recepta, e-bolovanja, e-uputa, u toku je pilot projekat e-karton.
Protest podrške veteranima uhapšenim zbog navodnog planiranja napada na Vučića u subotu u Kraljevu
25.02.2026.•
2
Skup veterana održaće se u subotu, 28. februara kod Hrama Svetog Save u Kraljevu.
Građani će od aprila moći da primaju pisma, račune i zvanična dokumenta u e-sanduče
25.02.2026.•
5
Građani Srbije od aprila će moći da primaju poštanska pisma, račune i zvanična dokumenta direktno u elektronsko sanduče na portalu eUprave.
Nastavlja se negativan trend: Sve manje beba, Srbija od 2012. do 2025. ostala bez 580.000 stanovnika
25.02.2026.•
35
Republički zavod za statistiku saopštio je da je u januaru 2026. godine u Srbiji živorođeno 4.848 beba, dok je 9.981 osoba preminula.
Komentari 23
Boro iz Pobede
BRICS no Alternativ
Treba oterati Vučića koji je postao kočnica i smetnja Srbima i da dovedemo onog koji će Srbiju i RS da učlane u BRICS.
Jan o
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar