Beogradski studenti, koji su prenoćili u Inđiji, jutros su nastavili protestni marš ka Novom Sadu.
Iz Inđije su krenuli oko 9.30h.
Oni su pešačenje dugo 80 kilometara počeli u četvrtak oko 10.30h.
Napravili su pauze u Batajnici, Novoj Pazovi i Staroj Pazovi, a oko 22 časa stigli u Inđiju, gde su prespavali.
Kako su ranije najavili, oko 12 časova će napraviti pauzu kod Čortanovaca, a oko 15 časova će zastati u Sremskim Karlovcima.
Novosadski studenti najavili su da će ih dočekati na Varadinskom mostu. Nakon toga će svi zajedno otići do Železničke stanice kako bi odali poštu stradalima u padu nadstrešnice.
Beogradski studenti dolaze da podrže novosadske kolege koji sutra, 1. februara, kada se navršavaju tri meseca od nesreće na Železničkoj stanici, organizuju blokadu svih mostova na Dunavu.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da će policija u potpunosti obezbeđivati trasu marša studenata, koje prate kola hitne pomoći i cisterna s pijaćom vodom.
I biciklisti kreću za Novi Sad
Beogradsko udruženje "Ulice za bicikliste" pozvalo je građane da u dve grupe, danas i sutra, zajedno biciklima odu u Novi Sad na blokade.
Danas se kreće u 10 časova ispred Muzeja savremene umetnosti u Beogradu, a u subotu u 8 sati s Trga Republike. Ko želi, može da im se priključi i usput.
Pauza je planirana u Inđiji, a dolazak prve grupe u Novi Sad očekuje se danas oko 16.30.
U životu mom deco, malo je tako lepog.
Vi, nek su vam roditelji ponosni, svaki dan zbog vas plačem.
Ne od tuge i žalosti.
Hvala vam, usrećili ste jednu staru baku.
jovan
31.01.2025 •
15:22
@zztop
Pa naravno da nije , znaš ti da je tigar ...
Zora
31.01.2025 •
15:18
ORA Šetnja 2025.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Vučić bi konačno mogao da otputuje u Brisel – ima li šta konkretno da pokaže Ursuli fon der Lajen? Nakon meseci neispunjenih obećanja i zaustavljenih reformi, Srbija se suočava s rastućim pritiskom EU.
Asocijacija slobodnih i nezavisnih sindikata "Krušik" kritikovala je rukovodstvo te valjevske fabrike za proizvodnju odbrambene i civilne opreme zbog četvrtog ozbiljnog incidenta koji se dogodio u toj firmi ove godine.
Potpredsednik Vlade Srbije Ivica Dačić saopštio je da je karikatura objavljena na naslovnoj strani "Hrvatskog tjednika" uvredljiva i da ismeva stradanje i istorijske činjenice o genocidu nad Srbima u NDH.
Direktorat za radijacionu i nuklearnu sigurnost i bezbednost Srbije (Srbatom) saopštio je danas da nema povećanja nivoa radioaktivnosti na teritoriji Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je ponovo da će vanredni izbori biti održani u maju, ili u decembru sledeće godine. "Nadležni će odlučiti", rekao je.
Dijana Hrka, majka jedne od 16 žrtava pada novosadske nadstrešnice, napustila je prostor kod Doma Narodne skupštine, gde je protestovala od 2. novembra, javlja N1.
Petoro ljudi povređeno je u teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se danas dogodila na obilaznom putu kod Loznice, potvrđeno je agenciji Beta iz tamošnjeg zdravstvenog centra.
Pripadnici Uprave saobraćajne policije presretačem su jutros oko 2 časa zaustavili M. V. (26), koji je na auto-putu Beograd - Novi Sad, kod Surčina, vozio "Porše" brzinom od 233,2 kilometara na čas.
Gradonačelnik Severne Mitrovice Milan Radojević izjavio je danas da su novi gradonačelnici u opštinama sa većinskim srpskim stanovništvom zatekli "tužno, razočaravajuće i katastrofalno" stanje u opštinskim zgradama.
Novo lice Srbije (NLS) pozvalo je predsednika omladine Srpske napredne stranke (SNS) na televizijski duel kako bi se "razobličila neistina" vlasti da mladi nikada nisu bili u boljem položaju.
U jugozapadnim i centralnim krajevima Srbije magla na pojedinim mestima smanjuje vidljivost na ispod 200 metara, saopštio je Auto moto savez Srbije (AMSS).
Komentari 61
penzionerka
Vi, nek su vam roditelji ponosni, svaki dan zbog vas plačem.
Ne od tuge i žalosti.
Hvala vam, usrećili ste jednu staru baku.
jovan
Zora
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar