Prijemni ispiti za specijalizovane i umetničke škole od 9. do 18. maja

Prijemni ispiti za upis u specijalizovane gimnazije i odeljenja, umetničke, muzičke i baletske škole, kao i bilingvalna odeljenja biće održani od 9. do 18. maja, saopštilo je Ministarstvo prosvete.
 Prijemni ispiti za specijalizovane i umetničke škole od 9. do 18. maja
Foto: Pixabay (ilustracija)
Prijemni ispiti u umetničkim školama likovne oblasti biti održani 9, 10. i 11. maja, za upis u odeljenja za učenike sa posebnim sposobnostima za filološke nauke 10. i 11. maja, a za biologiju i hemiju, kao i scenske i audio-vizuelne umetnosti 10. maja.
 
Za učenike sa posebnim sposobnostima za geografiju i istoriju prijemni je zakazan za 11. maj, dok će đaci koji žele da se upišu u muzičku ili baletsku školu polagati prijemni ispit od 16. do 18. maja, dodaje se u saopštenju.
Prijemni ispit za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku, kao i fiziku biće održan 17. maja, a dan kasnije za učenike sa posebnim sposobnostima za matematiku.
 
Prijemni ispit za škole u kojima se deo nastave ostvaruje na stranom jeziku (engleski, francuski, ruski, nemački i italijanski) biće 17. i 18. maja.
 
Preliminarni rezultati prijemnog ispita biće objavljeni od 12. do 20. maja, a konačni od 13. do 21. maja.
Za polaganje prijemnih ispita za upis učenika u specijalizovana odeljenja i škole za školsku 2025/2026. prijavilo se 6.629 kandidata koji konkurišu za 4.280 mesta.
 
Polaganje prijemnih ispita za upis u specijalizovane gimnazije i specijalizovana odeljenja gimnazija, umetničke, muzičke i baletske škole biće održano u srednjim školama/gimnazijama koje imaju u ponudi ove smerove ili obrazovne profile.
 
Novina od ove godine odnosi se na polaganja prijemnog ispita za upis u odeljenja za učenike sa posebnim sposobnostima za geografiju i istoriju, odnosno biologiju i hemiju.
 
Učenici koji žele da upišu ova specijalizovana odeljenja gimnazija polažu jedan objedinjeni test sa zadacima iz predmeta geografija i istorija, odnosno biologija i hemija.

Bez obzira na to da li položu prijemni ispit, svi osmaci su obavezni da izađu na završni ispit, koji je neophodan uslov za završetak osnovne škole.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Dačić se vratio na posao

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić saopštio je da se danas, nakon 36 dana zbog bolesti, vratio na posao.

Vejvoda: Srbija bez EU ne bi preživela

Dobrobit Srbije, pa i dalji opstanak vlasti, zavisi od toga da li će Beograd dobiti makar "dvojku" Venecijanske komisije po pitanju tzv. Mrdićevih zakona, izjavio je za FoNet nekadašnji diplomata Ivan Vejvoda.