
VIDEO Završen protest u Beogradu zbog napada na profesorku Pravnog fakulteta
Protest ispred Pravnog fakulteta u Beogradu u znak podrške zaposlenima u toj obrazovnoj ustanovi, završen je oko 22 sata.
Povod za protestno okupljanje bio je incident tokom kog je napadnuta profesorka obligacionog prava i pripadnik obezbeđenja.
Skup je održan pod parolom "Dosta je bilo krvi".
2.jun 2025. PRAVNI FAKULTET pic.twitter.com/qz3ZPHLUO2
— Tanja Mladenovic (@TanjaMladenovi7) June 2, 2025
Okupljeni su nosili transparente na kojima piše "Pravnici hoće pravdu" i "Dokle?".
Pravni fakultet, Beograd, podrška zbog napada na profesorku, čuvara i studente jutros pic.twitter.com/I0SHiuzEn1
— Katarina Milićević (@katarinakg) June 2, 2025
Rektor Đokić na protestu ispred Pravnog fakulteta: Univerzitet mora da ostane složan
Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić ocenio je večeras da je napad na profesorku Pravnog fakulteta pokušaj zastrašivanja i omalovažavanja članova akademske zajednice te dodao da "univerzitet mora da ostane složan kako bi se sačuvao".
On je na protestu "Dosta je bilo krvi" ispred Pravnog fakulteta u Beogradu rekao da je univerzitet najznačajnija akademska institucija u Srbiji i zahvalio se svima koji su došli na skup podrške.
"Podrška akademske zajednice je nešto što nam je potrebno. Hvala svima vama što ste došli da date podršku našim članovima akademske zajednice, profesorki, čuvaru i studentima koji su bili napadnuti danas", rekao je on.
Protest podrške zaposlenima na Pravnom fakultetu počeo je oko 20.00 časova, a povod za to okupljanje bio je incident tokom kog je student napao profesorku obligacionog prava i čuvara tog fakulteta.
Napadač je identifikovan i policija ga je privela, saopštilo je ranije danas ministarstvo unutrašnjih poslova.
U saopštenju MUP se dodaje da je Pravni fakultet u Beogradu u blokadi, a da kontrolu ulaska vrše studenti redari.
"U toku je rad na utvrđivanju svih činjenica i okolnosti u vezi s ovim događajem", piše u saopštenju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Ambasada Srbije: Nemamo podatke da je među stradalima na uspinjači u Lisabonu bilo naših državljana
04.09.2025.•
0
Ambasada Srbije u Portugaliji saopštila je da u ovom trenutku nema podataka da su državljani Srbije među povređenjima ili nastradalima.
EU reagovala na sastanak Vučića i Putina: "Bili smo kristalno jasni"
04.09.2025.•
0
Odnosi sa Putinovim režimom i Rusijom ne mogu biti uobičajeni i to je EU kristalno jasno poručila Srbiji.
Instagram spoljna politika Srbije: "Danas na putu ka EU, sutra u Moskvi, a preksutra kod brata Sija u Kini"
04.09.2025.•
9
Vlast u Srbiji je izgubila strateški kompas kada je reč o ciljevima spoljne politike i članstvu u EU, jer ne može se pozivati na dijalog i istovremeno voditi "pendrek politika".
Maskirani napadači bejzbol palicama i drškom pištolja tukli ratne veterane u kafiću u Beogradu
04.09.2025.•
18
Desetorica maskiranih napadača u kafiću na Savskom vencu pretukla su vlasnika jednog lokala i četvoricu njihovih gostiju, ratnih veterana koji podržavaju studente u blokadi i građane.
Tri medalje učenika iz Srbije na Evropskoj juniorskoj olimpijadi iz informatike
03.09.2025.•
3
Na devetoj Evropskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi (European Junior Olympiad in Informatics – EJOI) učenici iz Srbije osvojili su tri bronzane medalje.
DNEVNI KVIZ: Danas nagrađujemo!
03.09.2025.•
9
Novi 021.rs dnevni kviz je pred vama. Ovog puta tu je i nagrada.
Na Batrovcima kamioni čekaju sedam sati
03.09.2025.•
0
Auto moto savez Srbije (AMSS) upozorio je vozače da zbog kiše prilagode vožnju stanju na putevima.
Imenovana v.d. direktora OŠ "Pavle Savić" odbila tu dužnost
03.09.2025.•
1
Kolektiv Osnovne škole "Pavle Savić" u Mirijevu, u kojoj još nije počela nova školska godina zbog smene dosadašnjeg direktora, ponudio je kompromisna rešenja Ministarstvu prosvete.
VIDEO Nevreme pogodilo više mesta u Srbiji: U Kragujevcu poplavljene ulice
03.09.2025.•
1
Nevreme sa pljuskom, olujnim vetrom i gradom pogodilo je posle podne više gradova u Srbiji, među kojima su Kragujeavc, Ub i Valjevo.
Broj građana na skupovima: "Procene MUP-a postale predmet viceva, tužno na šta je sveden direktor policije"
03.09.2025.•
9
Prvog septembra, širom Srbije održani su protestni i komemorativni skupovi povodom deset meseci od pada nastrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Šabić: Pokušaj zasedanja Skupštine Zaječara je ignorisanje sudske odluke
03.09.2025.•
0
Advokat Rodoljub Šabić ocenio je pokušaj održavanja sednice Skupštine Zaječara kao kršenja zakona i rekao da to znači da "nelegalna lokalna vlast ignoriše odluku suda".
Vlada Srbije na osnovu šturih objašnjenja ove godine donela 117 rešenja o upotrebi budžetske rezerve
03.09.2025.•
0
Vlada Srbije je od početka godine donela 117 rešenja o upotrebi budžetske rezerve, uglavnom na osnovu šturih i nepotpunih informacija zašto je tako nešto bilo potrebno, preneo je Forbs Srbija.
DRI: Centralni registar obaveznog socijalnog osiguranja bez sistema informacione bezbednosti
03.09.2025.•
0
Centralni registar obaveznog socijalnog osiguranja (CROSO) nije organizaciono ni kadrovski uspostavio upravljanje informacionom bezbednošću, saopštila je Državna revizorska institucija (DRI).
Zaječar: Predsedavajući odložio sednicu Skupštine grada do daljeg
03.09.2025.•
3
Vladajuća koalicija Srpske napredne stranke u Zaječaru nije odustala od organizovanja druge sednice Skupštine grada, iako je sud doneo odluku o poništenju konstitutivne sednice.
Dosadašnja dekanka Medicinskog fakulteta u Beogradu: Moja smena je nezakonita
03.09.2025.•
0
Dosadašnja dekanka Medicinskog fakulteta u Beogradu Tatjana Simić izjavila je da je "njena smena sa te pozicije nezakonita i rezultat višemesečnih aktivnosti Etičkog odbora protiv nje".
Vučić: Do decembra 2026. predstavljamo leteće automobile u Srbiji, a smejali su mi se
03.09.2025.•
60
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da je danas u Pekingu imao mnogo važnih bilateralnih susreta sa više od 10 svetskih lidera, kao i sa velikim kineskim kompanijama zainteresovanim za ulaganja u Srbiju.
Uživo u programu priznao da bez dozvole prisluškuje građane - i nikom ništa
03.09.2025.•
12
Javno priznanje člana Glavnog odbora Srpske napredne stranke Siniše Vučinića da neovlašćeno prisluškuje građane, nije proizvelo nikakvu reakciju nadležnih.
eRecept od januara 2026. i u privatnom zdravstvu
03.09.2025.•
0
Pošta Srbije potpisala je ugovor sa kompanijama "Nites" i "Medit", kojim se uspostavlja usluga E-recept u privatnom zdravstvu, na isti način kao u državnom, a treba da počne od 1. januara 2026.
Brnabić: Vučiću nisu važni vlast i moć, njega ne zanima novac, već da građani ostvare svoje snove
03.09.2025.•
71
Predsednica Skupštine Ana Brnabić kazala je da će Aleksandar Vučić raspisati izbore kada to bude bilo u skladu sa nacionalnim interesima i to neće imati veze sa rezultatima istraživanja javnog mnjenja o rejtinzima.
Uskoro nam stiže poskupljenje struje i niži prag za crvenu zonu: Koga će to najviše pogoditi
03.09.2025.•
34
Jesen donosi novo poskupljenje struje - od 1. oktobra cena električne energije biće viša za 6,6 odsto.
Komentari 5
Тремор
Maki
Imena
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar