Akademski plenum: Počela predavanja na fakultetima koje studiraju Pavlović i Balać, što ne uče?
Ispred "studenata koji žele da uče" novinarima se juče obratio Vladimir Balać, uz prisutvo Miloša Pavlovića, i to prilikom rekao da studenti u blokadi žele na Vidovdan da očiste takozvani Ćacilend.
Foto: 021.rs
Akademski plenum pita takozvane "studente koje žele da uče" zašto više ne žele da uče i zašto sami ne uklone šatore koji se nalaze ispred Predsedništva Srbije.
"Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu, koji studira Vladimir Balać, još 28. maja je doneo odluku o onlajn nastavi i mladi kolega može da prati nastavu u tom formatu, da uči i da se priprema za polaganje ispita, pa nije jasno zašto se još nalazi u Ćaćilendu. Takođe, i neformalni lider takozvanih studenata koji žele da uče Miloš Pavlović je izgleda odustao od učenja, jer ni on nije napustio Ćaćilend, iako je Medicinski fakultet u Beogradu 11. juna takođe doneo odluku o nadoknadi nastave po hibridnom modelu", ukazuje Akademski plenum.
Ova neformalna organizacija kaže da ne raspolaže informacijama o eventualnim drugim studentima koji borave u Pionirskom parku, ali ako ih slučajno još ima - i njima postavljaju isto pitanje: "Zašto su još tu".
"Akademski plenum poziva sve takozvane studente koji žele da uče, da zaista počnu da uče i momentalno, bez odlaganja, sami očiste nehigijensko naselje ispred Predsedništva Srbije. Ukoliko to ne učine, dokazaće tvrdnju da im nije cilj da uče, nego da su politički instrumentalizovani provokatori koji žele da izazovu nerede i nasilje", ukazuje Akademski plenum.
Zaključuju da u tom slučaju "odgovornost za buduća dešavanja će snositi isključivo predsednik Srbije, koji je u stalnom kontaktu i dogovoru samo sa ovom grupicom studenata".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Stanković: Emisija Kvadratura kruga je zaštićena kao moje autorsko delo
06.08.2026.•
0
Novinar Branko Stanković izjavio je danas da je emisija "Kvadratura kruga" zaštićena pod tim imenom u Agenciji pre 18 godina.
Štab za vanredne situacije: U većem delu Srbije nema restrikcija, vodu koristite racionalno
06.08.2026.•
0
Iz Republičkog štaba za vanredne situacije saopšteno je večeras da na većem delu teritorije Srbije nema restrikcija vodosnabdevanja i apelovano je na građane da vodu koriste racionalno i namenski.
Od sutra restrikcije vode u delovima opštine Arilje
06.08.2026.•
0
Štab opštine Arilje za vanredne situacije je za sutra, 7. avgusta, najavio restrikcije vode, u određenim terminima, za sedam naselja.
Vučić otkrio o čemu će razgovarati sa Zelenskim: Evropski put Srbije i Ukrajine među ključnim temama
06.08.2026.•
5
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će sa ukrajinskim kolegom Volodimirom Zelenskim koji u subotu dolazi u zvaničnu poseti Srbiji, razgovarati o nekoliko važnih tema.
Novi Skaj podaci stigli u Srbiju, Evrodžast pokreće akciju "Leteća nevesta"
06.08.2026.•
23
Novi paketi Skaj poruka stigli su u Srbiju i to u Tužilaštvo za organizovani kriminal.
Automobili na granicama čekaju od tri sata do 20 minuta
06.08.2026.•
1
Auto moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da automobili na graničnim prelazima čekaju od tri sata do 20 minuta.
Smrt Vladimira Cvijana tema i posle osam godina: Tuzilaštvo objavilo detalje
06.08.2026.•
12
Više javno tužilaštvo optužilo je pojedine advokate da su "u javnosti plasirali neistine" - da je advokat i bivši funkcioner SNS Vladimir Cvijan ubijen 2018. godine.
RHMZ: Pljuskovi u više delova Srbije
06.08.2026.•
0
U Banatu i Timočkoj Krajini, kao i na području Šumadije i Pomoravlja, juga Bačke i u brdsko-planinskim predelima u naredna dva sata očekuju se lokalni pljuskovi sa grmljavinom uz kratkotrajno jak i olujni vetar.
Zelenski u subotu prvi put u zvaničnoj poseti Srbiji
06.08.2026.•
30
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski će u subotu boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji.
Ministarka: Brza pruga između Beograda i Budimpešte trebalo bi da bude otvorena za putnike na jesen
06.08.2026.•
21
Brza pruga između Beograda i Budimpešte trebalo bi da bude puštena u putnički saobraćaj na jesen, rekla je danas u Subotici ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Aleksandra Sofronijević.
Milan Radoičić među 20 optuženih za ratne zločine u Đakovici
06.08.2026.•
11
Specijalno tužilaštvo Kosova podiglo je optužnicu za ratne zločine u Đakovici protiv 20 osoba.
Stranka Istina predlaže pravo na bolovanje radi nege kućnih ljubimaca
06.08.2026.•
11
Stranka Istina saopštila je danas da je predala Ministarstvu poljoprivrede primedbe i predloge za unapređenje Nacrta zakona o dobrobiti životinja.
Registrovana prva dva slučaja groznice Zapadnog Nila ove godine u Srbiji
06.08.2026.•
0
Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" saopštio je danas da su u Srbiji registrovana prva dva slučaja obolevanja od groznice Zapadnog Nila u ovoj godini.
Za tri dana 19.000 prekršaja prekoračenja brzine, 1.500 u zoni pešačkih prelaza: Više od 250 pijanih vozača
06.08.2026.•
6
Saobraćajna policija u Srbiji otkrila je, tokom prva tri dana sprovođenja međunarodne akcije pojačane kontrole saobraćaja, više od 19.000 prekršaja prekoračenja dozvoljene brzine.
Operativni tim: Juče na teritoriji Srbije 178 požara, danas fokus na Deliblatskoj peščari
06.08.2026.•
0
Operativni tim Republičkog štaba za vanredne situacije saopštio je nakon sastanka da je u toku jučerašnjeg dana bilo 178 požara na teritoriji Srbije, od kojih dva nisu ugašena.
Sindikat: Kragujevački oružari ostali bez akontacije, Zastava oružje u dubokoj krizi
06.08.2026.•
5
Zaposlenima u fabrici Zastava oružje u Kragujevcu nije isplaćena akontacija zarade za jul, što je po oceni Samostalnog sindikata te fabrike posledica duboke finansijske krize, koja ugrožava egzistenciju 2.200 zaposlenih.
Goran Marković: Napad na Stevana Filipovića metastaza fašističkog režima
06.08.2026.•
13
Režiser, scenarista i univerzitetski profesor u penziji Goran Marković ocenio je danas da fizički napad na profesora Fakulteta dramskih umetnosti (FDU) Stevana Filipovića predstavlja "metastazu fašističkog režima".
Komentari 20
Doki
SSS
Leo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar