Policija intenzivno kontroliše vozače: U tri dana zadržano 100 pijanih i 30 drogiranih

Saobraćajna policija tokom nedelje intenzivno sprovodi kontrolu saobraćaja, u okviru međunarodne Roadpol akcije.
Policija intenzivno kontroliše vozače: U tri dana zadržano 100 pijanih i 30 drogiranih
Foto: 021.rs
Ova akcija, koja podrazumeva 24-časovnu kontrolu saobraćaja, usmerena je prevashodno na otkrivanje prekršaja upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci.
Ministarstvo upozorava da će se ova akcija nastaviti na ulicama i u petak, 20. juna, a traje do 22. juna. Dodaju da su angažovali sve raspoložive resurse saobraćajne policije, pri čemu se dnevno kontroliše više od 8.000 vozača i vozila.
"Za prva tri dana trajanja akcije, otkriveno je 626 vozača koja su upravljala vozilom pod dejstvom alkohola, 102 vozača je zadržano u službenim prostorijama u stanju teške, veoma teške ili potpune alkoholisanosti, a 32 vozača su zadržana zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci", navodi MUP.
Apeluju na vozače da budu savesni i odgovorni, da poštuju saobraćajne propise i ne voze pod dejstvom alkohola i drugih nedozvoljenih supstanci.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Raf Ruskovski

    19.06.2025 21:08
    Kad cete postaviti radar nocu na Bulevaru Evrope? Nemozemo da spavamo od motorista i divljanja spustajuci se sa Misleuka nastave do Rumenke.
  • Coki

    19.06.2025 20:29
    Pa
    Poštujte propise i nećete platiti kaznu. Šta je tu problem
  • Vlada

    19.06.2025 19:04
    "Kontrilise"/puni budzet. Jutros preko puta Banovine u 6h postavili onaj radar sto snima 6 traka u oba smera i "kontrolisu" i snimaju one sto voze 55-60 zureci na posao. Svi po 5000 din, laka lova, nema cimanja, nema sudije za prekrsaje. Ne daj Boze da se postave nocu po bulevarima pa da love ove sto divljaju i voze preko 100 kmh sa poskidanim ili prepravljenim auspusima. Ova drzava mrzi svoj narod.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija