Ispred tunela Munjino brdo za sada dežuraju tri medicinske sestre, od lekara se još niko nije prijavio
Na novootvorenoj deonici autoputa od Pakovraća do Požege počela su i dežurstva medicinskih timova.
Foto: 021.rs (Ilustracija)
Za sada se tamo nalazi osoblje iz Čačka. Kod tunela Munjino brdo dežuraju i vatrogasci i policijaci, a sve nakon što je ta deonica puštena u saobraćaj bez automatskog praćenja koje propisuju pravilnici.
Nekoliko godina se pomerao rok za puštanje u saobraćaj deonice auto-puta Miloš Veliiki od Pakovraće do Požege. Problem se pojavio kada se saznalo da se zemlja oko tunela Munjino brdo sleže zbog klizišta. Ali, i saznanja da je ovo brdo puno vode.
Vlada Srbije donela je nedavno uredbu kojom se, kako neki tumače, suspenduje Pravilnik o bezbednosti tunela, uz obavezu da se obezbedi danonoćno dežurstvo hitnih službi - vatrogasaca, policije i medicinskog osoblja.
Za dežurstvo pored tunela, koje je za sada na dobrovoljnoj bazi, prijavile su se tri medicinske sestre iz Doma zdravlja u Čačku, a od lekara - još niko, piše N1.
Lekari i medicinske sestre koji budu dežurali pored tunela Munjino brdo dobiće i dnevnice, ali lekari još nisu obavešteni kolike će one biti. Prema nezvaničnim informacijama, osim čačanskih lekara, na novoj deonici auto-puta dežuraće i ekipe iz Zdravstvenog centra Užice.
Povodom toga se oglasila i uprava zdravstvene ustanove u Čačku i demantovala navode, rekavši da će samo biti pojačane dežurne ekipe u ambulanti Parmenac, iz bezbednosnih razloga, jer je od puštanja tunela u rad daleko veći promet saobraćaja na ovoj deonici.
Zato se uvod treća smena u ovoj ambulanti, koja je od Čačka udaljena oko četiri kilometra.
Predsednik Srbije je svečano otvorio auto-put, iako inženjeri nisu dali potvrdu da je deonica završena. Inženjeri zaduženi za stručni nadzor na deonici auto-puta "Miloš Veliki", od Pakovraće do Požege su odbili da potpišu Zapisnik o obilasku radova, ali i saglasnost na spisak nezavršenih radova.
"0,1 milimetar je upozoravajuće kretanje. Merenje koje se vrši ukazuje da se brdo i dalje pomera", ukazuju geolozi.
Od pre nekoliko dana na novootvorenoj deonici auto-puta Pakovraće - Požega je počela naplata putarine. Putarina za putnička vozila na relaciji Pakovraće - Požega iznosi 140 dinara, dok je za put od Beograda do Požege potrebno izdvojiti ukupno 780 dinara.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Policija pretresa kuću vozača kombija koji prati studente iz Novog Pazara
24.10.2025.•
0
Vozaču kombija u pratnji studenata DUNP koji pešice idu do Novog Sada, koji je sinoć zaustavljen nadomak Kosjerića, trenutno policija pretresa kuću u Smederevskoj Palanci.
Određen pritvor osumnjičenom za napad u Ćacilendu
24.10.2025.•
0
Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana V.A. (70) osumnjičenom da je 22. oktobra ispred Doma Narodne skupštine ranio M.B, a potom benzinom polio i zapalio šatore koji se nalaze ispred zgrade parlamenta.
Uhapšeno pet saobraćajnih policajaca zbog primanja mita
24.10.2025.•
3
Pet saobraćajnih policajaca iz Policijske stanice Raška uhapšeno je zbog sumnje da su od vozača dobijali novac da im ne bi pisali kazne.
Studenti kreću biciklima iz Beograda na komemorativni skup u Novom Sadu
24.10.2025.•
4
Studenti u blokadi beogradskih fakulteta krenuće, između ostalog, i biciklima na komemorativni skup koji se u Novom Sadu održava 1. novembra.
"Lafarž" dobija subvenciju od 10 miliona evra: Za izgradnju fabrike u Obrenovcu
24.10.2025.•
3
Vlada Srbije dodeliće 10,6 miliona evra beočinskoj fabrici cementa "Lafarž", koja je deo Holcim grupe.
Šef Delegacije EU: Nezavisni mediji u Srbiji i dalje pod političkim i ekonomskim pritiskom
24.10.2025.•
4
Sloboda medija i uređivačka nezavisnost ostaju ključni izazovi u Srbiji, izjavio je novoimenovani šef Delegacije Evropske unije Andreas fon Bekerat.
FOTO: Studenti iz Novog Pazara nastavili šetnju iz Kosjerića
24.10.2025.•
1
Novopazarski studenti danas nastavljaju svoju šesnaestodnevnu šetnju i oni su krenuli iz Kosjerića.
Viktor Orban i Aleksandar Vučić dobitnici ovogodišnje nagrade Fondacije Pastor Ištvan
24.10.2025.•
10
Upravni odbor Fondacije Pastor Ištvan dodelio je ovogodišnju nagradu mađarskom premijeru Viktoru Orbanu i predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Uhapšena trojica zbog pronevere u privrednoj delatnosti
24.10.2025.•
1
Tri osobe uhapšene su zbog sumnje da su izvršile krivično delo pronevera u obavljanju privredne delatnosti.
Preminuo Velizar Đerić
24.10.2025.•
1
Bivši ministar sporta u Vladi Savezne Republike Jugoslavnije Velizar Đerić preminuo je u Beogradu u 73. godini.
Uhapšen Damjan Knežević iz "Narodnih patrola" zbog pretnje da će se obračunati sa ljudima u Pionirskom parku
24.10.2025.•
20
Damjan Knežević iz "Narodnih patrola" uhapšen je zbog sumnje da je javno pozivao na obračun s ljudima koji borave u Pionirskom parku i obračun sa migrantima.
RTS raspisao konkurs za novog direktora: Draganu Bujoševiću ističe drugi mandat
24.10.2025.•
8
Radio-televizija Srbije raspisala je konkurs za imenovanje generalnog direktora ove javne medijske ustanove, objavljeno je na portalu RTS i u dnevnom listu Politika.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - nema odustanja
24.10.2025.•
7
Još jedan 021.rs dnevni kviz je tu za vas.
Vučić: Postoje šanse da Srbija uđe u EU do 2030. godine, ali je problem Kosovo
24.10.2025.•
80
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da misli da postoje šanse da Srbija uđe u Evropsku uniju (EU) do 2030. godine, ali da je prepreka tome rešavanje kosovskog pitanja.
Mesarović o "strašnom tretmanu" tokom prelaska hrvatske granice, policija demantuje: Reč o redovnoj proceduri
24.10.2025.•
41
Hrvatska policija odbacila je tvrdnje ministarke privrede Srbije Adrijane Mesarović da je na hrvatskoj granici prošla kroz "strašan tretman", dok je putovala u Banjaluku.
Vučić: MOL nam je najveći uvoznik goriva, ali izgorela je njihova najveća rafinerija
23.10.2025.•
25
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da neće biti nestašice naftnih derovata zbog uvođenja američkih sankcija Naftnoj industriji Srbije (NIS).
Pretučen učenik u Medicinskoj školi u Beogradu
23.10.2025.•
2
Danas su nepoznate osobe utrčale u Medicinsku školu na Zvezdari i napale učenika koji je povređen i prevezen u Urgentni centar, saopštilo je ministarstvo prosvete.
Tužilaštvo nema informacije o istrazi zbog informacija o zvučnom topu koju je najavio Vučić
23.10.2025.•
13
Prvo osnovno tužilaštvo u Beogradu ne poseduje nikakve informacije o istrazi protiv policajca koji je davao lažne informacije o zvučnom topu koju je najavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Radna grupa ProGlasa priprema mere za oporavak poljoprivrede
23.10.2025.•
5
Radna grupa ProGlasa priprema mere za oporavak poljoprivrede koje bi trebalo da podstaknu dalju diskusiju i da pomognu političkim akterima da pripreme svoje platforme za naredne izbore, rečeno je na tribini te incijative
VIDEO: Policija zaustavila studente iz Novog Pazara koji pešače ka Novom Sadu, nakon pretresa nastavili put
23.10.2025.•
18
Policija je u blizini Kosjerića zaustavila studente koji pešače od Novog Pazara do Novog Sada. Nakon što su pretresli vozilo, studenti su nastavili put.
Komentari 11
Маја
Novosađanka
Александра
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar