 
                                                                                                                MUP prebrojao: Na skupovima protiv blokada više od 144.000 građana, najviše na Voždovcu
Pomoćnik direktora policije Vladan Radosavljević saopštio je da je više od 144.000 građana učestvovalo na prijavljenim skupovima "Građani protiv blokada" na 125 prijavljenih lokacija širom Srbije.
						
																									
						
						
	Radosavljević je naveo da je najveće okupljanje koje je organizovao Centar za društvenu stabilnost, bilo u Beogradu na opštini Voždovac gde je, kako je rekao, bilo prisutno više od 20.000 ljudi.
															
                                
                                
                                
                                
							
							
	Istovremeno, kako je rekao Radosavljević, danas su na 27 lokaciji u Srbiji održana i neprijavljena okupljanja na kojima je prisustvovalo oko 5.000 ljudi.
							                                
							
                            
                            
                            
                            
                            
	"Na 125 prijavljenih javnih okupljanja u organizaciji Centra za društvenu stabilnost pod nazivom 'Građani protoiv blokada' bilo je više od 144.000 građana. Na njima nije bilo narušavanja javnog reda i mira, niti je bilo povređenih građana, niti policajaca. Istovremeno, održana su i druga neprijavljena okupljanja na 27 lokacija, na sedam je bio blokiran saobraćaj, a bilo je prisutno oko 5.000 građana", naveo je Radosavljević.
                                                            
                                                                    
                                    
                                                                
                            
	Kako je dodao, na nekoliko mesta, pravovremenim postavljanjem kordona, sprečeno je da dve grupe građana dođu u kontakt i da dođe do eventualnog sukoba i narušavanja javnog reda i mira.
	"Policija i dalje radi na održavanju javnog reda i mira i procesuiraće eventualne počinioce prekršajnih ili krivičnih dela. Za policiju su veliki problem neprijavljena okupljanja i apelujemo i molimo građane da prijave na vreme okupljanja i da se uzdrže od narušavanja javnog reda i mira i činjenja nasilja", kazao je Radosavljević.
								
								
							Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Nije retkost da se deca sportskih klubova prevoze kombijem - evo šta kaže pravilnik
													30.10.2025.•
													
														
														4													
												
												
													Da decu-sportiste na utakmice ili turnire kombijem prevoze njihovi treneri ili članovi uprave kluba, nije usamljen slučaj. 
												
											Vučić: Svaki dan me napadaju i predstavljaju kao Hitlera
													30.10.2025.•
													
														
														28													
												
												
													Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je osoba koju svaki dan u sopstvenoj zemlji strašno napadaju, da se govori da je režim u Srbiji autokratski, ali da su ljudi u Srbiji i dalje uz njega.
												
											Lončar: Uvode se noćne smene u domovima zdravlja - naročito važno za Novi Sad, Beograd, Niš...
													30.10.2025.•
													
														
														11													
												
												
													Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da će u domovima zdravlja biti uvedene noćne smene sa ciljem da se smanje gužve i čekanja u urgentnim centrima, a da građani brže dobiju adekvatnu lekarsku pomoć.  
												
											FOTO Lančani sudar pet vozila na skretanju za Ostružnicu: Troje povređenih, intervenisali vatrogasci
													30.10.2025.•
													
														
														0													
												
												
													Tri osobe su povređene u lančanom sudaru pet vozila koji se dogodio oko 7.20 časova kod skretanja za Ostružnicu. 
												
											Radar objavio snimak o raspodeli novca među naprednjacima: Milioni evra u igri
													30.10.2025.•
													
														
														31													
												
												
													Nedeljnik Radar objavio je na svom sajtu snimak razgovora između sportskog vozača Dušana Borkovića i istaknutog naprednjaka Branka Malovića koji svedoči kako se o raspodeli novca odlučuje van institucija.												
											Forum srednjih stručnih škola od Ministarstva traži da zabrani telefone tokom nastave i odmora
													30.10.2025.•
													
														
														2													
												
												
													Forum srednjih stručnih škola uputio je apel Ministarstvu prosvete, školama i roditeljima da se zabrani korišćenje mobilnih telefona tokom nastave i školskih odmora.
												
											Nedeljnik Vreme obeležio 35 godina izveštavanja
													30.10.2025.•
													
														
														1													
												
												
													Nedeljnik Vreme obeležio je 35 godina postojanja.												
											Kolike su šanse da Skupština Srbije raspravlja o Rezoluciji EP?
													30.10.2025.•
													
														
														10													
												
												
													Uprkos brojnim ocenama opozicije da je Rezolucija Evropskog parlamenta najoštriji dokument upućen aktuelnom režimu, malo je verovatno da će se o njoj raspravljati u Skupštini Srbije.
												
											Mladi informatičari iz Srbije osvojili tri medalje i pohvalu na balkanskoj olimpijadi
													30.10.2025.•
													
														
														3													
												
												
													Mladi informatičari iz Srbije osvojili su dve srebrne i jednu bronzanu medalju i pohvalu na Juniorskoj balkanskoj olimpijadi u Larnaki na Kipru.
												
											Dodik: Vučić je moj brat i zajedno se borimo za srpski narod
													30.10.2025.•
													
														
														12													
												
												
													Bivši predsednik Republke Srpske Milorad Dodik rekao je da su sve priče koje kruže o navodnoj svađi između njega i predsednika Srbije Aleksandra Vučića "čiste izmišljotine".
												
											Sirija priznala nezavisnost Kosova
													30.10.2025.•
													
														
														3													
												
												
													Sirija je u sredu priznala nezavisnost Kosova, objavili su zvaničnici dve zemlje.
												
											Zaposleni u Apotekarskoj ustanovi "Beograd" bili u jednodnevnoj obustavi rada: Ne mogu da obezbede lekove
													29.10.2025.•
													
														
														1													
												
												
													Zaposleni u apotekama, laboratorijama, magacinu centralnog snabdevanja i službama u sastavu Apotekarske ustanove "Beograd" stupili su u jednodnevnu obustavu rada. 
												
											Direktorka Akademske knjige: Beogradski sajam je naneo štetu izdavačima
													29.10.2025.•
													
														
														8													
												
												
													Direktorka i glavna urednica "Akademske knjige" Bora Babić izjavila je da je Boegradski sajam narušio višedecenijsko poverenje izdavača.
												
											DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - ko će ga znati
													29.10.2025.•
													
														
														10													
												
												
													Još jedan 021.rs dnevni kviz je pred vama.												
											FOTO Pristalice vlasti dočekale povređenog u "Ćacilendu": Transparent "Svi smo mi Milan" kod Skupštine
													29.10.2025.•
													
														
														12													
												
												
													Pristalice vlasti dočekale su u šatorskom naselju "Ćacilend" Milana Bogdanovića, koji je povređen iz vatrenog oružja u napadu koji se tu desio prošle nedelje.
												
											VIDEO: Pukli "češljevi" na putu ka Surčinu, oštećeno 11 automobila
													29.10.2025.•
													
														
														21													
												
												
													Jedanaest automobila oštećeno je zbog oštećenja spojnica, tzv. "češljeva", na Ostružničkom mostu, u smeru ka Surčinu.
												
											VIDEO: Poljoprivrednici, studenti i građani iz Bogatića stigli u Šabac
													29.10.2025.•
													
														
														2													
												
												
													Studenti, građani i poljoprivrednici koji su krenuli danas iz Bogatića su nešto pre 20 časova stigli u Šabac, gde će prenoćiti.
												
											Beogradski sajam knjiga preti kaznama izlagačima koji neće raditi 1. novembra: Utiče na kvalitet i reputaciju
													29.10.2025.•
													
														
														3													
												
												
													Beogradski sajam izdao je upozorenje izdavačima i izlagačima na Sajmu knjiga koji su odlučili da ne rade 1. novembra da će takva odluka proizvesti finansijske sankcije za svakog izdavača pojedinačno.
												
											ANEM osuđuje Vučićevu izjavu da će novinari izazivati nasilje 1. novembra: Opasno i nedopustivo
													29.10.2025.•
													
														
														3													
												
												
													Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) osuđuje izjavu predsednika Aleksandra Vučića a 1. novembra na skupu u Novom Sadu "niko neće da izaziva nasilje sem novinara kojima udruženja dele šlemove".
												
											Policija zaplenila oko 200 kilograma marihuane kod Loznice: Uhapšen muškarac
													29.10.2025.•
													
														
														5													
												
												
													Policija je u mestu Gornja Badanja kod Loznice zaplenili oko 200 kilograma marihuane i uhapsili vlasnika imanja i kuće.
												
											 
                                                                                                                 
                                                                                                                 
						 
						 
						 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													
Komentari 32
Aca
Rile
Maja Tereza
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar