Titule kraj imena u telefonskom imeniku

Oko hiljadu građana Srbije je u Telekomovom telefonskom imeniku za fizička lica objavilo i svoje akademske titule i zanimanja, pa se tako, prilikom internet pretrage njihovih kućnih brojeva telefona, može videti da li je reč o inženjeru, lekaru, profesoru, prevodiocu, pravniku.
Oko hiljadu građana Srbije je u Telekomovom telefonskom imeniku za fizička lica objavilo i svoje akademske titule i zanimanja, pa se tako, prilikom internet pretrage njihovih kućnih brojeva telefona, može videti da li je reč o inženjeru, lekaru, profesoru, prevodiocu, pravniku.

"Među oko tri miliona pretplatnika, ovakvih slučajeva na Telekomovom sajtu "Bele strane" nema mnogo, nekoliko stotina do hiljadu, ali je zanimljivo da ih većina živi u Vojvodini", piše nedeljnik "Kragujevačke novine" i navodi "da drugo što pada u oči jeste da je Kragujevčana sa "dr" i "mr" ispred imena i kućnog broja telefona zanemarljivo malo".

U imeniku na sajtu "Bele strane" najviše je diplomiranih inženjera, a većina ih je, oko 200, iz Novog Sada. Istu titulu ispred kućnog broja telefona u Nišu je naveo samo jedan pretplatnik fiksne telefonije, u Kragujevcu nijedan, a u Beogradu tri, navodi nedeljnik i dodaje da se sa inženjerskom diplom, pored kućnog broja telefona, ponosi 89 građana Subotice, 27 iz Sombora, kao i 17 iz Bača, mesta koje ima oko 6.000 stanovnika.

Titulu "prof.dr" uz ime navelo je 22 pretplatnika fiksnog broja, i, kako navodi nedeljnik, svi oni su iz Vojvodine.

Uz privatan fiksni broj, zvanje lekar navelo je više od 200 građana Srbije, i to iz Novog Sada, Zrenjanina, Sombora i Bečeja, dok je iz Beograda to učinilo njih dvoje, a nijedan u Kragujevcu i Nišu.

List navodi i da zanimanje "profesor" stoji uz 53 imena pretplatnika sa adresama u Subotici, Somboru, Pančevu i Novom Sadu.

Nedeljnik prenosi i izjavu nadležnih iz "Telekoma" da se podaci o korisnicima u bazu unose pri zasnivanju pretplatničkog odnosa i potom direktno kopiraju u telefonski imenik (Bele strane), te i da je unošenje podataka o tituli slobodna volja korisnika.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Mima

    27.08.2014 09:44
    Ja mislim da je jednostavno u NS taj neko ko unosi podatke u informacioni sistem popunjavao to polje, a u drugim mestima nije ili tako nesto banalno. Nema potrebe da se odmah hejtuje za sve redom.
  • borislav

    27.08.2014 09:30
    Ja pak mislim da je selendra tamo gde se čude ovome.
  • Ja

    27.08.2014 08:51
    A zar vam nije palo na pamet...
    ... da neko zeli da se izdvoji iz grupe onih sa istim imenom i prezimenom da ih lakše pronađu? (imenik valjda za to i služi)

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija