
Zoran Kesić: Ko je otkazao moju priredbu na Paliću? "Neki čovek na najvišem nivou" u Subotici
Poznati televizijski voditelj Zoran Kesić upitao je ko je otkazao njegovu priredbu na Paliću, koja je bila zakazan za petak, 17. jun.
Na to pitanje sam i odgovara. Kako kaže, otkazao ju je "neki čovek na najvišem nivou" (gradske vlasti Subotice), koji je četiri dana pred njegov nastup na letnjoj pozornici Palić, odlučio da ni Kesić, ni njegova priredba, nisu dobrodošli. Osnovano sumnja da je objasnio i domaćinima iz Parka Palić zašto Kesić nije dobrodošao.
"Osim potvrde o 'čoveku na najvišem nivou', do mojih ušiju doprla je još jedna rečenica istog tog čoveka, citiram: 'zašto ste tako nešto uradili', ili u prevodu 's kojim pravom je neko uopšte zakazao nastup te budale'", napisao je Kesić na Fejsbuku.
On je naveo da se nakon dve i po godine pauze radovao povratku pred publiku, a da su "Priče i pesme", koje je izvodio pre korone, sada već ispričane, ispevane i bajate, zbog čega je pripremio potpuno novi nastup.
Pesme spremne, priče još spremnije, košulja već ispeglana, a onda u ponedeljak stiže vest o otkazivanju priredbe zbog "renoviranja bine", piše Kesić.
Procena izvođača radova bila je vrlo precizna. Bina će se renovirati u ponedeljak, utorak, sredu, četvrtak i u petak (do ponoći), da bi već u subotu, dan nakon moje otkazane priredbe, bina bila spremna za sledeće programe.
"Igrom sudbine, jedina žrtva ove rekonstrukcije biće moja priredbica, a višom silom nema ni slobodnih termina do kraja juna da je ipak održimo. A ni u julu. A ni ubuduće. Pretpostavljam dok ne bude izvršena 'rekonstrukcija' vlasti u opštini. Tačnije, slobodnih termina ima kol'ko oćeš, ali to nisu baš skroz slobodni termini, već više rezervni termini ukoliko padne kiša. A opet, surovim sticajem okolnosti, to nisu rezervni termini namenjeni mojoj priredbi, već bilo kom drugom programu koji nije moja priredba", napisao je Kesić.
Ipak, kako je naveo, teško da može da kaže kako ga ovakva situacija čudi.
"I nije problem da budem nepodoban, tim pre što momci i ja već 10 godina radimo na pospešivanju naše nepodobnosti u okviru tv emisije. Ali jeste problem kada se još u martu ili aprilu potpiše ugovor, kada se i osim ugovora ima lepo iskustvo prethodne saradnje na istom (čarobnom) mestu, kada se javno na društvenim mrežama, na sajtu organizatora, pa čak i u dnevnim novinama ('Danas'), najavi dogadjaj, a onda se naprasno otkaže zbog 'više sile'. Viša sila doduše može ponekad da bude elegantan izgovor za slabu prodaju karata, ali više stotina ljudi već je kupilo ulaznicu nekoliko dana pre nastupa i svakako bi tribine bile ispunjene do poslednjeg mesta", naveo je popularni voditelj.
Kesić je ukazao i na to da svojom objavom ne želi da napravi problem domaćinima iz Parka Palić, jer su imali dobru volju da ponovo ugoste publiku i njega.
"Ovom objavom isključivo želim da napravim problem 'nekom čoveku na najvišem nivou' gradske vlast u Subotici, zato što je i on meni napravio problem - ne samo da me je sprečio da pričam. Sprečio me je i da pevam. A to ne praštam!", zaključio je Kesić.
Kesić je za portal Nova.rs naveo da je u pitanju klasično gušenje slobode govora.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Priveden napadač na Mariniku Tepić
30.04.2025.•
16
Pančevačka policija podneće prekršajnu prijavu po Zakonu o javnom redu i miru protiv B.O. (68) zbog napada na potpredsednicu Stranke slobode i pravde Mariniku Tepić.
Marinika Tepić napadnuta u Pančevu
30.04.2025.•
5
Potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić napadnuta je danas u Pančevu, uz niz uvreda i pretnji, saopštila je ta stranka.
Radnik komunalnog preduzeća odbio da ide na Vučićev miting, pa premešten na nižu poziciju
30.04.2025.•
9
Dugogodišnji radnik JKP "Komunalprojekt" iz Bačke Palanke pokrenuo je sudski spor protiv poslodavca zbog premeštaja na nižu poziciju nakon što je odbio da ide na miting u Beograd.
Južnobački okrug: Iz saobraćaja isključena 22 vozača
30.04.2025.•
0
U protekla 24 sata, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se devet saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedna osoba zadobila teške povrede, a pet je lakše povređeno.
Produženo radno vreme graničnog prelaza Bački Vinogradi
30.04.2025.•
1
Radno vreme graničnog prelaza Bački Vinogradi - Ašothalom produženo je.
Zbor u Kljajićevu u Somboru: Neprihvatljiv izostanak izbora
30.04.2025.•
1
Zbor građana u Kljajićevu zaključio je da je odlaganje izbora za Savet Mesne zajednice neprihvatljivo.
Zrenjaninci platili 75 miliona dinara skidanje blata sa točkova poljoprivredne mehanizacije
30.04.2025.•
8
Nešto više od 75 miliona dinara sa PDV-om Grad Zrenjanin je platio 11 uređaja za skidanje blata sa točkova poljoprivredne mehanizacije, ili kako ih poljoprivrednici nazivaju otresišta.
Protest i humanitarni koncert u Inđiji: Nastupaju Beogradski sindikat i SMAO
30.04.2025.•
3
Studenti su pozvali građane na veliki protest 4. maja, koji je ujedno i humanitarni koncert, a koji će se održati u Inđiji.
Izmenjen režim saobraćaja od Kuzmina do Rume
30.04.2025.•
0
Režim saobraćaja biće izmenjen danas, 30. aprila na deonici od Kuzmina do Rume zbog redova.
Preminuo dečak koji je pao sa četvrtog sprata u Somboru
29.04.2025.•
0
Osmogodišnji dečak koji je 13. aprila pao sa četvrtog sprata zgrade u Somboru juče je preminuo.
Zrenjanin: Cirkus sa računima za struju
29.04.2025.•
8
Šalteri Elektrodistribucije Zrenjanin ponovo su pod opsadom.
Kako su dva atarska kanala istog imena iznedrila rešenje na javnoj raspravi u Somboru
28.04.2025.•
4
Odeljenje za prostorno planiranje Grada Sombora zaključilo je da predlog proširivanja i produbljivanja kanala "Plazović" nije u granicama "obuhvata nacrta odluke" i šalje ga preduzeću Vode Vojvodine.
Protest u Somboru zbog policijskog nasilja u Novom Sadu
28.04.2025.•
2
Studenti u blokadi Pedagoškog fakulteta u Somboru organizovali su u ponedeljak protest zbog incidenta koji se desio na novosadskom DIF-u, kada je policija upotrebila silu.
Nastavak suđenja majci iz Pećinaca po tužbi lokalnog SNS moćnika
28.04.2025.•
3
Nastavak suđenja Jeleni Mihajlović iz Pećinaca, po privatnoj tužbi predsednika pećinačkog SNS-a Milorada Pantića Lukija, biće održan u petak, 30. aprila 2025. godine, u Osnovnom sudu u Rumi.
Učenici srednje škole i gimnazije u Bačkoj Palanci isterani iz škole: Zgrada nije bezbedna
28.04.2025.•
0
Učenici gimnazije i srednje stručne škole u Bačkoj Palanci koji su blokirali ovaj objekat danas, oko pola 11 su isterani iz zgrade.
VIDEO Novi veliki protest u Subotici 17. maja: Građani da dođu u papučama i da ponesu dodatne
28.04.2025.•
5
Subotički studenti u blokadi najavili su sinoć u centru grada da će se naredni veliki protest studenata i građana održati 17. maja u Subotici.
Od ponedeljka radovi na putevima Sremska Mitrovica - Ruma i Inđija - Stara Pazova
27.04.2025.•
0
U ponedeljak, 28. aprila počinju radovi na putevima Sremska Mitrovica - Ruma i Inđija - Stara Pazova.
Uhapšen mađarski državljanin u Bačkoj Topoli: Krao poljoprivredne preparate
27.04.2025.•
0
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Bačkoj Topoli, uhapsili su mađarskog državljanina 48-godišnjeg Š.T.G., ubrzo nakon što je izvršio krivično delo teška krađa.
Zrenjanin: Uhapšen jer je autom usmrtio motociklistu
27.04.2025.•
0
Policija je u Zrenjaninu uhapsila 71-godišnjeg Lj.Ć. iz okoline Novog Bečeja, zbog sumnje da je jutros automobilom usmrtio motociklistu.
FOTO, VIDEO: Rekonstruisana škola u Bačkoj Palanci prokišnjava, učenici upozoravaju na opasnost
27.04.2025.•
8
Učenici koji blokiraju objekat gimnazije i ekonomske škole u Bačkoj Palanci javljaju da ovaj objekat prokišnjava i da se posle ove poslednje velike kiše voda slivala hodnicima.
Motociklista poginuo u nesreći u Zrenjaninu
27.04.2025.•
1
Motociklista star 40 godina poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se jutros oko 5.40 časova dogodila na uglu ulica Žarka Zrenjanina i Voje Tankosića u Zrenjaninu.
Komentari 21
Mastodont
Joooj, opet fantazirate da ste ljudi! Slatko.
Čediša
Na severu Bačke gde sam živeo i često odlazim kod prijatelja..
Nisu to zabranili Mađari i ostali dobro nameran ali neinformisan narod...
Njihove emisije nikoga ne vređaju samo pokazuju neke gluposti pojedinaca sa TV nacionalnih frekvencija..
Pozdrav svima
Novosađanka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar