Uprkos lošim vremenskim uslovima, izgradnja napreduje po planu i nije izgubila na intenzitetu, saopšteno je iz "Puteva Srbije".
U ovom trenutku ubrzani su radovi na samom mostu preko Save kod Sremske Rače gde se vidi završetak prilaznih konstrukcija. Intenzivirani su radovi na petlji Kuzmin. Ostali objekti na trasi su u velikoj meri gotovi.
"Intenzivni su radovi na mostu preko reke Save kod Sremske Rače, gde se vidi završetak prilaznih konstrukcija. Ostalo je još samo izlivanje četiri montažna nosača, od 84, i 14, zajedno sa ova četiri nosača, koja će se namontirati i time praktično dobiti geometrija kompletnog mosta sa prilaznim konstrukcijama, i sa strane Srbije i sa strane Republike Srpske", rekao je Dragan Jocić iz "Puteva Srbije".
Prema njegovim rečima, intnezivirani su i radovi na petlji Kuzmin, od dve nezavisne konstrukcije na jednoj su već urađeni svi šipovi, četiri naglavne grede, dok se na drugoj konstrukciji odvijaju radovi na izvođenju šipova.
Početak trase dela auto-puta je u blizini postojeće denivelisane raskrsnice Kuzmin i prostire se sever - jug pored naselja Kuzmin i Bosut sve do Sremske Rače gde se završava mostom preko Save.
Deonica auto-puta Kuzmin - Sremska Rača, ukupne dužine oko 18 km, predstavlja deo projekta izgradnje auto-puta E-761, Beograd - Sarajevo, dok most preko reke Save čini neposrednu vezu dve države sa punim autoputskim profilom.
Ne napadam, samo vidim šta se desilo sa turskom gradnjom...nažalost...tuga.
A Nemci se voze skelom i zimi i leti i ništa im ne fali.
U nemačkoj se ne krade kao kod nas ili u Turskoj, za 5 godina sam video više automobila od preko 50 hiljada eura u Novom Sadu i Beogradu nego u dobrom delu Nemačke (30 gradova i gradića uključujići i najveće i najbogatije).
Eto, samo sam hteo da ukažem da postoji rešenje, puno jeftinije ali kod nas vlast voli mega projekte jer mogu mega da drpe.
PS
Ta skela u Nemačkoj radi od 1965 godine, koristio je vikendom za izlete. Vozi non stop, ljudima se ne isplati da idu okolo 50km preko mosta kod Mainz-a.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Postavljanje tri velika banera sa natpisom "Srbija pobeđuje" na objektu Smolenskog mlina u naselju Prozivka u Subotici, koji je utvrđen za kulturno dobro, predstavlja pokušaj uništavanja kulturnih i istorijskih vrednosti
Grupa građana iz Inđije tokom noći između 24. i 25. juna, obeležila je više tačaka na saobraćajnici koja povezuje Sremske Karlovce i Inđiju, ispisujući poruke "Studenti pobeđuju" na kolovozima i autobuskim stajalištima.
Za novoizgrađeni stan u Somboru od 60 kvadrata u prvom tromesečju ove godine trebalo je izdvojiti u proseku oko 73.000 evra, pokazuje računica na osnovu podataka koje je objavio Republički geodetski zavod (RGZ).
Na auto-putu E-75, na deonici Nova Pazova - Novi Banovci ka Novim Banovcima, od do 29. juna izvode se radovi na horizontalnom obeležavanju ivičnih i srednjih linija.
Predsednik Saveza udruženja poljoprivrednika Banata Dragan Kleut je izjavio da otkupljivači nude za novi rod pšenice 18 dinara po kilogramu, a da je 2008. godine cena bila 22-23 dinara.
Gradski odbor Zeleno-levog fronta u Somboru podneo je krivičnu prijavu Osnovnom javnom tužilaštvu u Novom Sadu, protiv zaposlene u Pokrajinskom zavodu za zaštitu spomenika kulture Petrovaradin.
Izgradnju kompleksa i nove autobuske stanice sa pratećom pumpom u Bloku 70 u Inđiji finansiraće NIS, a konačnu odluku o regulaciji ove lokacije doneće odbornici Opštinskog veća u četvrtak, 25. juna.
Na državnom putu II A reda broj 107, na deonici Sombor - Bogojevo, u zoni Apatina, 27. juna od 17 do 19 časova neće biti saobraćaja zbog manifestacije "Defile motorista".
Subotička Komisija za procenu štete od grada dostaviće do kraja dana preliminarni izveštaj o šteti prouzrokovanoj dejstvom grada Republičkom hidrometeorološkom zavodu.
Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo dodelio je ugovore u vrednosti od 29 miliona dinara za programe 33 dobrovoljna vatrogasna društva na teritoriji AP Vojvodine.
Dok se poljoprivrednici širom Vojvodine iz godine u godinu suočavaju sa sve češćim sušama, jakim vetrovima i gubitkom plodnog zemljišta, institucije su gotovo deceniju i po zanemarivale podizanje vetrozaštitnih pojaseva.
Stanovnici Farkaždina kažu da u selu više nemaju ni zubara, ni stalnog lekara, a sada ni redovan javni prevoz. Poslednji autobus za Beograd prošao je pre više od godinu dana, nakon što je linija ukinuta kao neisplativa.
Komentari 15
Zoran
Bauštelac
A Nemci se voze skelom i zimi i leti i ništa im ne fali.
U nemačkoj se ne krade kao kod nas ili u Turskoj, za 5 godina sam video više automobila od preko 50 hiljada eura u Novom Sadu i Beogradu nego u dobrom delu Nemačke (30 gradova i gradića uključujići i najveće i najbogatije).
Eto, samo sam hteo da ukažem da postoji rešenje, puno jeftinije ali kod nas vlast voli mega projekte jer mogu mega da drpe.
PS
Ta skela u Nemačkoj radi od 1965 godine, koristio je vikendom za izlete. Vozi non stop, ljudima se ne isplati da idu okolo 50km preko mosta kod Mainz-a.
@Baustelac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar