
Pritvor za lekara iz Sremske Mitrovice osumnjičenog za akušersko nasilje
Ginekologu M.M. iz Opšte bolnice u Sremskoj Mitrovici, osumnjičenom za akušersko nasilje nad porodiljom 12. januara, određen je pritvor.
.jpg)
Foto: FoNet (Marko Dragoslavić)
U Višem javnom tužilaštvu (VJT) u Sremskoj Mitrovici je, kako je potvrđeno Tanjugu, priveden M.M. lekar specijalista ginekologije i akušerstva u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici, zbog krivičnog dela Teško delo protiv zdravlja ljudi jer postoje osnovi sumnje da je izvršio ovo krivično delo 12. januara u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici.
Osumnjičeni je saslušan, nakon čega mu je sud, po predlogu tužilaštva, odredio pritvor zbog opasnosti od ometanja postupka uticajem na svedoke, opasnosti da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo i zbog uznemirenja javnosti koje može ugroziti nesmetano i pravično vođenje krivičnog postupka.
Više javno tužilaštvo u Sremskoj Mitrovici nastavlja istragu u ovom predmetu.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Sremskoj Mitrovici uhapsili su u petak M.M. (44), lekara Opšte bolnice u Sremskoj Mitrovici, zbog sumnje da je izvršio krivično delo - Teško delo protiv zdravlja ljudi.
Porodilja iz Opšte bolnice u Sremskoj Mitrovici prethodno je na Fejsbuku objavila da je M. M. odgovoran za smrt njene bebe.
Ona je u objavi, između ostalog, navela da joj je lekar tokom porođaja naneo fizičke povrede, da joj je pretio i vređao je na nacionalnoj osnovi.
Nakon ove objave koja je brzo postala viralna na internetu, neformalni feministički kolektiv "Ženska solidarnost" organizovala je protest u Beogradu ispred Ministarstva zdravlja.
Zahtev tog protesta bio je da se stane na put akušerskom nasilju. Narednog dana je održan protest i ispred Skupštine grada u Sremskoj Mitrovici.
Ovaj slučaj ponovo je pokrenuo temu akušerskog nasilja u Srbiji, koji se čini da je jedina konstanta poslednjih decenija. U javnosti se povela debata o ovoj temi, ali izjava od strane nadležnih nije bilo.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Menja se režim saobraćaja od Kuzmina do Sremske Mitrovice i kod petlje Kuzmin
28.09.2025.•
0
Režim saobraćaja biće izmenjen od ponedeljka, 29. septembra na deonici auto-puta od Kuzmina do Sremske Mitrovice i kod petlje Kuzmin.
Nova nedelja, nove akcije prikupljanja krvi u Novom Sadu i drugim delovima Vojvodine
28.09.2025.•
0
Ekipe Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i sledeće nedelje će prikupljati krv na više lokacija širom Vojvodine.
Majka iz Bečeja najavljuje štrajk glađu: "Nadležni da mom detetu obezbede pomagalo da prati nastavu"
28.09.2025.•
12
Kristina Demeter Filipčev, majka učenika sedmog razreda Osnovne škole "Sever Đurkić" u Bečeju, najavljuje da će, ukoliko se problem njenog sina uskoro ne reši, biti prinuđena da stupi u štrajk glađu.
Šebek (SSP): Istaknuti član SNS-a brutalno pretukao starijeg Subotičana, policija ćuti
27.09.2025.•
2
Šef poslaničke grupe Stranke slobode i pravde u Skupštini Vojvodine Robert Šebek zatražio je od policije da "bez odlaganja" obavesti javnost o svim informacijama u vezi sa napadom na starijeg stanovnika Subotice.
Još tri miliona dinara za arheološka istraživanja oko manastira Novo Hopovo
27.09.2025.•
1
Pokrajinska vlada je izdvojila tri miliona dinara za finansiranje arheoloških istraživanja oko manastira Novo Hopovo u Irigu.
Park prirode "Palić" bez plana upravljanja i nadzora, pokazala revizija DRI
26.09.2025.•
4
Upravljanje parkovima prirode u Srbiji suočeno je sa ozbiljnim propustima i nedostatkom strateškog planiranja, pokazuje najnovija revizija svrsishodnosti poslovanja koju je sprovela Državna revizorska institucija.
Zrenjanin prestonica kulture, a umetnici izbačeni iz prostora muzeja
26.09.2025.•
6
V. d. direktora Narodnog muzeja Zrenjanina Jelena Gvozdenac Martinov uskratila je korišćenje galerijskog prostora na Trgu slobode Asocijaciji likovnih umetnika Zrenjanin (ALUZ).
Kineska kompanija "Techron" otvara fabriku u Inđiji
26.09.2025.•
7
Kineska kompanija "Techron" otvoriće fabriku u Inđiji.
Vlast u Somboru najavljuje deficit od pet miliona evra
26.09.2025.•
7
Odeljenje za finansije Gradske uprave otvorilo je javnu raspravu o nacrtu Odluke o prvom rebalansu budžeta grada Sombora za 2025. godinu.
U petak i subotu radovi na izlazu iz Stajićeva ka Beogradu
25.09.2025.•
0
Režim saobraćaja biće izmenjen u petak, 26. septembra, i u subotu, 27. septembra, na putu Stajićevo - Čenta, u smeru ka Beogradu, zbog radova.
Izmena režima saobraćaja od sutra od Rume do Pećinaca
25.09.2025.•
0
Režim saobraćaja biće izmenjen od petka, 26. septembra, do srede, 1. oktobra, od Rume do Pećinaca, zbog radova.
Predstavnici pravosudnih organa Ujedinjenih Arapskih Emirata posetili KPZ Pančevo
25.09.2025.•
3
Direktor Uprave za izvršenje krivičnih sankcija Dejan Carević posetio je Kazneno-popravni zavod Pančevo sa predstavnicima pravosudnih organa Ujedinjenih Arapskih Emirata, koji borave u Srbiji.
Pojedini radnici EDS-a u Vojvodini plaćaju druge da očitavaju struju umesto njih
25.09.2025.•
40
Pojedini radnici Elektrodistribucije pronašli su način da izbegnu očitavanje brojila, što i nije njihov posao.
Besplatno odnošenje kabastog otpada 4. oktobra u Vrbasu
25.09.2025.•
0
Besplatno odnošenje kabastog otpada iz domaćinstava u Vrbasu biće organizovano u subotu, 4. oktobra.
Nekadašnji jugoslovenski gigant iz Sombora započinje probnu proizvodnju
25.09.2025.•
26
Somborski "Black Horse" najavio je da će do kraja godine zaposliti još 60 radnika i polovinom januara započeti probnu proizvodnju akumulatora.
Izvučeno telo muškarca koji je kolima sleteo u Tisu
25.09.2025.•
0
Beživotno telo muške osobe srednjih godina izvučeno je juče, u poslepodnevnim satima, iz reke Tise kod Aradca.
Radovi na auto-putu kod Subotice u četvrtak
24.09.2025.•
0
U četvrtak, 25. septembra, izvodiće se radovi na delu auto-puta kod Subotice.
Iz saobraćaja isključen 21 vozač u Južnobačkom okrugu
24.09.2025.•
0
U protekla 24 sata, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se 11 saobraćajnih nezgoda u kojima je šest osoba zadobilo lake povrede.
Automobil sleteo u Tisu: Na terenu ronioci, vatrogasci i druge službe
24.09.2025.•
0
Policijskoj upravi u Zrenjaninu je oko 12 sati prijavljeno da je na izletištu Tisa u reku sleteo automobil.
Somborci protestovali zbog smene načelnice u bolnici i političkih zatvorenika
24.09.2025.•
0
Nekoliko stotina građana okupilo se u utorak na protestu podrške političkim zatvorenicima, ali i bivšoj načelnici odeljenja somborske bolnice Snežani Holcer Vukelić, koja je smenjena bez obrazloženja.
Uhapšena majka bebe koja je preminula nakon pada niz stepenice u Laćarku
23.09.2025.•
2
Policija u Sremskoj Mitrovici uhapsila je M.S. (20), majku jednogodišnje bebe koja je preminula u bolnici.
Komentari 17
Aleksandar
kao i njihovi "disciplinski organi" koji skoro sve Prijave i Pritužbe protiv sudija proglašavaju "neosnovanim", bez da su osporili dokaze protiv tih sudija, a to čine zbog medjusobne povezanosti medju sudijama i drugima u skoro celom
Pravosudju, po osnovu pravničke pripadnosti, povezanosti i "solidarnosti", - gde ŠTITE JEDNI DRUGE, - KATASTROFA !
Pera
Marija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar