Inđija: Sportsku hale grade 17 godina, sada se veštači 1,4 milijarde dinara ulaganja
Opština Inđija naručila je veštačenje stanja i fer vrednosti investicija u sportskoj hali u Bloku 4 i pratećim objektima, za koje je tokom 17 godina uloženo ukupno 1,43 milijarde dinara.
Posao procene, vredan 7,2 miliona dinara bez PDV-a, dodeljen je firmi Expert Team DOO iz Novog Sada, piše IN Medija.
Predsednik opštine Inđija doneo je krajem novembra odluku o dodeli ugovora za javnu nabavku usluge veštačenja stanja i vrednosti investicije u toku za objekat sportske hale u Inđiji, uključujući antifiltracionu zavesu, energetski blok i parterno uređenje.
Javni poziv objavljen je 4. novembra 2025. godine, a pristigla je samo jedna ponuda – Expert Team DOO, u vrednosti od 7,2 miliona dinara bez PDV-a, odnosno 8,64 miliona sa PDV-om.
Opština Inđija pokrenula je postupak veštačenja stanja i fer vrednosti nekoliko višegodišnjih investicija u sportskom kompleksu u Bloku 4, sa referentnim datumom 31. decembar 2025. godine. U pitanju su projekti čija je izgradnja započeta još 2008. godine i koji su više od decenije bili vođeni kao "objekti u pripremi".
Prema tehničkoj dokumentaciji, obuhvaćeni su radovi na sportskoj hali, antifiltracionoj zavesi i parternom uređenju.
Veštačenje će obavljati pravno lice – stalni sudski veštak, koji je dužan da angažuje multidisciplinarni tim stručnjaka registrovanih u evidenciji Ministarstva pravde. Tim mora da obuhvati arhitektonske, građevinske, elektro, termomašinske, ekonomske, protivpožarne i bezbednosne veštake, a uz ponudu se prilažu sve propisane licence i rešenja.
Izveštaj veštaka mora biti urađen po pravilima struke i prikazivati realno stanje investicija, uz zadovoljenje kriterijuma finansijsko-računovodstvene i tehničke službe naručioca, kao i eksterne kontrole, poput Državne revizorske institucije.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Iz saobraćaja u ponedeljak isključeno 19 vozača u Južnobačkom okrugu
10.02.2026.•
1
U ponedeljak, 9. februara, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se šest saobraćajnih nezgoda.
Za program "Svoj na svome" u Zrenjaninu podneto oko 18.000 prijava
10.02.2026.•
0
Gradska uprava Zrenjanin saopštila je danas da je za program legalizacije objekata "Svoj na svome" podneto oko 18.000 prijava, a od toga veliki broj njih podnet je elektronskim putem.
Odvratna kampanja protiv mladih iz Kule pred izbore: Ucene i osvetnička pornografija
10.02.2026.•
9
Ujedinjeni za Kulu zahtevaju procesuiranje osoba povodom pretnji upućenih političkim aktivnim ženama u Kuli, a koje uključuju ucene i najavu objavljivanja osvetničke pornografije.
Iz javnog preduzeća u Vrbasu ukrao alat, a meštanki bicikl
10.02.2026.•
0
M. K. (37) iz Vrbasa uhapšen je zbog dve krađe.
Objavljen javni poziv za regresiranje troškova prevoza studenata iz Pančeva
10.02.2026.•
0
Grad Pančevo raspisao je Javni poziv za podnošenje prijava za regresiranje troškova prevoza studentima, za period od januara do juna 2026.
Godinu dana od usvajanja Deklaracije o Vojvodini - najavljeno da će pred poslanike, ali ništa od toga
09.02.2026.•
17
Pre skoro godinu dana, na Dan državosti, 15. februara, u jeku studentskih protesta, naprednjaci su na mitingu u Sremskoj Mitrovici aklamacijom usvojili Deklaraciju o Vojvodini.
Meštani Farkaždina: Mi smo praktično u izolaciji - odsečeni od sveta
09.02.2026.•
8
Stanovnici Farkaždina upozorili su da je ovo selo na teritoriji Zrenjanina "odsečeno od sveta" nakon što je ukinuta autobuska linija za Beograd.
Uz pretnju nožem opljačkao radnju u Vrbasu, sa njim uhapšen još jedan meštanin za kojim je tragala policija
09.02.2026.•
1
Policija u Vrbasu uhapsila je Vrbašanina M. K. (37) zbog razbojništva.
Budući izlaz Apatina na Dunav: Konkurs za arhitektonsko rešenje uređenja parcele krajem februara
09.02.2026.•
0
Međunarodni konkurs za arhitektonsko rešenje uređenja parcele nekadašnjeg "Napretka", koja bi u narednom periodu trebalo da postane novi, funkcionalni i uređeni izlaz Apatina na Dunav, biće raspisan krajem februara.
Radovi na putu između Sombora i Kule od ponedeljka
08.02.2026.•
5
Radovi na državnom putu između Sombora i Kule počinju od 9. februara i trajaće gotovo osam meseci.
Nova prilika da nekome pomognete: Prikupljanje krvi u Novom Sadu i drugim mestima u Vojvodini
08.02.2026.•
0
Ekipe Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i sledeće nedelje će prikupljati krv na više lokacija širom Vojvodine.
Drvenom oblicom pretukao meštanina Odžaka: Naneo mu povrede opasne po život
08.02.2026.•
1
Policija u Odžacima uhapsila je P. M. (33) iz okoline ovog mesta zbog pokušaja ubistva.
Tužilaštvo o slučaju preminule bebe: U toku provera
06.02.2026.•
2
Osnovno javno tužilaštvo u Vršcu danas je saopštilo da se predmet Kristine Veljković Šajin iz okoline Vršca, koja tvrdi da je izgubila bebu zbog lekarske greške, nalazi u fazi provera.
Optužnica protiv Pančevca koji se prošlog leta skuterom zaletao na ljude na Tamišu
06.02.2026.•
8
Više javno tužilaštvo u Pančevu je danas saopštilo da je Višem sudu podnelo optužnicu protiv M.J. (30) iz Pančeva koji se u avgustu prošle godine skuterom zaletao na veći broj ljudi na Tamišu.
Vozač u Šajkašu zaustavljen sa više od dva promila alkohola u organizmu
06.02.2026.•
0
U četvrtak, 5. februara, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se osam saobraćajnih nezgoda u kojima su tri osobe zadobile lake povrede.
Za rekonstrukciju bazena u Staroj Pazovi - 290 miliona dinara
06.02.2026.•
4
Gradski bazen u Staroj Pazovi tokom sezone 2025. godine nije radio zbog bezbednosnih uslova.
Iz saobraćaja u sredu isključeno 17 vozača u Južnobačkom okrugu
05.02.2026.•
0
U sredu, 4. februara, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se osam saobraćajnih nezgoda u kojima je jedna osoba poginula, a sedam je zadobilo lake povrede.
Posle sastanka sa gradonačelnikom poručeno: Rukometni klub Proleter neće biti ugašen
05.02.2026.•
6
Zrenjaninski Rukometni klub Proleter neće biti ugašen, poručeno je nakon današnjeg sastanka gradonačelnika tog grada Sime Salapure sa članovima Radne grupe koja sumira stanje i trenutno vodi taj klub.
Iz budžeta vojvođanskog Fonda za izbegle dva miliona dinara za obnovu crkve kod Drvara
05.02.2026.•
28
Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković danas je episkopu bihaćko-petrovačkom Sergiju uručila mu ugovor o novcu za nastavak obnove Crkve Svetog cara Konstantina i Jelene u selu Boboljusci kod Drvara.
Mlekara u Kikindi nezakonito produžavala rok trajanja siru
05.02.2026.•
8
Vanrednom kontrolom veterinarskih inspektora 4. februara u mlekari "Kikinda" u Kikindi otkrivene su ozbiljne nepravilnosti u vezi sa označavanjem rokova upotrebe sira.
Novosadska firma preuzela Flora foods iz Bečeja
05.02.2026.•
2
Novosadski Preston Holding je saopštio da preuzeo 100 odsto udela u kompaniji Flora foods Bečej od holandske kompanije Wheat Corn Holding B.V.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar