Bet Neš (86) iz Bostona oborila je rekord kao stjuardesa s najdužim radnim stažem na svetu, potvrdio je Ginisov svetski rekord.
Neš je počela da radi kao stjuardesa 1957. za "Eastern Airlines" i do danas je nastavila da radi u "American Airlinesu" bez ikakvih prekida u radnom odnosu, potvrdio je 1. jula Ginisov rekord.
Neš je rekla da je veći deo svoje karijere provela na relaciji Njujork - Boston - Vašington jer joj to omogućuje da se noću vrati kući i brine o svom sinu invalidu.
Ginis navodi da je Neš trenutno najstarija stjuardesa na svetu.
Slaveći 2017. godine 60. godišnjicu rada u kompaniji, Neš je rekla da se posao s godinama značajno promenio.
"Morao si biti određene visine, morao si biti određene težine. Nekada je bilo užasno. Ugojiš se par kilograma i moraš da nastaviš da se meriš, a ako bi ostao takav, skidali bi ti s plate", rekla je strjuardesa za lokalnu televiziju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Kroz istoriju nastao je ceo niz rituala astronauta što je imalo za cilj da opusti posadu pred svemirski podvig pri čemu je jedan od najbizarnijih i najneobičnijih uriniranje na autobusku gumu.
Pitanje postavljeno na društvenoj mreži brzo se pretvorilo u jednu od najbizarnijih i najviralnijih rasprava na internetu. Da li stotinu nenaoružanih muškaraca može da savlada jednu gorilu?
Pismo koje je napisano tokom poslednje plovidbe Titanika, 15. aprila 1912. godine, prodato je na aukciji za skoro 400.000 dolara, što iznosi oko 350.000 evra.
Dres Kobija Brajanta koji je nosio tokom predsezone i debija u regularnoj sezoni igrajući za Los Anđeles Lejkerse prodat je za sedam miliona dolara na aukciji u Sotbiju u Njujorku.
Izdavačka kuća "Rendom Haus" saopštila je da će u julu objaviti objedinjenu Deklaraciju o nezavisnosti i Ustav SAD zbog, kako se navodi, važnosti osvrtanja na ključna dokumenta ove države.
Zajednica u gradu Čelsi u Mičigenu formirala je ljudski lanac i pomogla da se prenese 9.100 knjiga i stotine kutija u novu lokaciju lokalne knjižare "Serendipity Books".
Istraživači sa Medicinskog fakulteta Univerziteta Vake Forest u Vinston-Salemu, Univerziteta Kolumbija i Univerziteta u Njujorku započeli su eksperimente sa idejom da ojačaju ili oslabe pamćenje.
Američki naučnici tvrde da su otkrili novu boju - plavo-zelenu koju su nazvali "olo", a koju niko ranije nije video, objavio je časopis Science Advances.
Gradsko veće Svofama, grada na istoku Engleske, odbilo je plan da postavi statuu patke visoku 1,5 metara, uz obrazloženje da bi takvim potezom grad postao "predmet podsmeha".
Jedan muškarac i njegov sin nedavno su uhapšeni u Francuskoj zato što su za tri godine prevarili oko 40 restorana u Var departmanu na Azurnoj obali, koristeći dobro osmišljenu taktiku.
Nacionalni registar zvučnih zapisa objavio je novu listu za 2025. godinu, a na njoj su i neki "štreberski" zvukovi koji će biti ovekovečeni u Kongresnoj biblioteci.
Komentari 3
Realista
Bravo
BlasteR
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar