
Fudbaler Malmea propustio svoju svadbu zbog utakmice - predstavljao ga brat
Novi napadač fudbalskog kluba Malme Mohamed Buja Turej propustio je sopstveno venčanje kako bi debitovao za švedski klub na utakmici kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Didelanža.
Kako su preneli švedski mediji, saigrač srpskog fudbalera Veljka Birmančevića otkrio je da ga je na venčanju predstavljao rođeni brat i da je ceremonija obavljena bez njega, prenosi Tanjug.
"Moj brat me zastupao na venčanju. Venčali smo se 21. jula u Sijera Leoneu. Ali nisam bio tamo, jer me Malme zamolio da dođem ranije", izjavio je Turej, a preneli švedski mediji.
Fudbaler iz Sijera Leona na društvenim mrežama objavio je slike sa venčanja, a objasnio je da su one nastale ranije.
"Slikali smo se unapred. Dakle, izgleda kao da sam bio tamo, ali nisam. Na samom venčanju menjao me je brat, dok će supruga živeti ovde sa mnom. Kad je reč o medenom mesecu, prvo moramo da budemo prvaci", rekao je napadač Malmea.
Mohamed Buja Turej ovog leta stigao je u Malme iz kineskog Henana, a na utakmici protiv Didelanža na teren je ušao s klupe i odigrao desetak minuta.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti
U Izraelu pronađena grobnica stara 100.000 godina, menja znanje o ranim ljudima
26.07.2025.•
1
Arheolozi veruju da su pronašli najstariju grobnicu na svetu u pećini Tinšemet u centralnom Izraelu, gde su nađeni dobro očuvani ostaci skeleta pet ranih ljudi koji datiraju iz perioda od pre oko 100.000 godina.
FOTO: Pomama za igračkama Labubu u Berlinu, red ispred prve prodavnice
25.07.2025.•
7
Obožavaoci su počeli da se okupljaju ispred prve nemačke prodavnice igračaka Labubu u Berlinu satima pre otvaranja, formirajući dugačak red zbog malenih plišanih stvorenja sa velikim izbuljenim očima i oštrim zubima.
Više od 80 odsto stanovnika Tuvalua traži vize za Australiju
23.07.2025.•
1
Više od 80 odsto stanovnika Tuvalua, pacifičkog arhipelaga kome preti porast nivoa mora, traži vize za Australiju u skladu sa sporazumom potpisanim 2024. godine.
Muškarac oterao medveda oponašajući riku medveda
22.07.2025.•
0
Muškarac iz Idrije u Sloveniji uspeo je da otera medveda koji je krenuo da ga napadne tako što je podigao ruke i počeo da oponaša riku medveda.
FOTO Vraćena slika iz 16. veka: Ukradena pre više od 50 godina
21.07.2025.•
0
Slika "Bogorodice sa detetom" iz 16. veka, koja je završila kod žene u Norfolku nakon što je pre pola veka ukradena iz muzeja u Italiji, biće vraćena svom zakonitom vlasniku.
Za šta služi režim "L" na automatskim menjačima: Izuzetno koristan u specifičnim situacijama
21.07.2025.•
3
Automatski menjači danas su postali standard, a većina vozača svakodnevno koristi poznate položaje P (parking), R (rikverc), N (ler) i D (vožnja).
Amerikanac greškom kupio dve srećke i dva puta postao milioner
21.07.2025.•
3
Čovek iz Masačusetsa postao je milioner dva puta u jednoj noći zahvaljujući grešci koja ga je navela da kupi dve srećke na dve različite lokacije.
Restoran u Kini nudi maženje lavića uz popodnevni čaj
19.07.2025.•
1
Restoran u kineskoj provinciji Šansi izazvao je veliku pažnju, ali i zabrinutost na društvenim mrežama zbog svoje neobične ponude - gosti mogu da maze laviće uz popodnevni čaj, preneo je CNN.
Mozaik koji su ukrali nacisti vraćen u Pompeju
18.07.2025.•
1
Mozaik iz rimskog doba, koji su ukrali nacisti tokom Drugog svetskog rata, vraćen je u arheološki park Pompeje.
Zemljina rotacija se ubrzava ovog leta - još nije jasno zašto
15.07.2025.•
7
Ovog leta, 9. jula, kao i 22. jula i 5. avgusta, dan nam neće trajati 86.400 sekundi.
VIDEO: Emirati dobili auto-put koji svira Betovena
13.07.2025.•
5
U Ujedinjenim Arapskim Emiratima, u emiratu Fudžaira, zvuk klasične muzike dolazi sa - asfalta.
VIDEO: Francuski gradić nudi kuće za jedan evro, ali ima i uslove
13.07.2025.•
2
Nakon uspeha sličnih programa u Italiji, francuski gradić Amber, smešten u regionu Auvergne u jugoistočnom delu zemlje, pridružuje se inicijativi prodaje napuštenih kuća za simboličnu cenu od jedan evro.
Naučnici otkrili nepoznati oblik života u sluzi na brodskoj osovini
13.07.2025.•
2
Tokom rutinskog remonta istraživačkog broda "Blue Heron" usidrenog u Klivlendu, američki naučnici su otkrili misterioznu crnu sluz koja je sadržavala potpuno novi oblik života.
U Irskoj pronađeno pismo u boci napisano u Kanadi pre 13 godina
12.07.2025.•
0
Članovi Udruženja za zaštitu prirode Mahari su na zapadnoj obali Irske pronašli ljubavno pismo u boci koje je jedan par bacio u okean kod Njufaundleda pre 13 godina, preneo je NBC News.
Šale na račun britanskog "stelt" aviona koji je u kvaru: "Kerala je toliko dobra da ne želim da odem"
11.07.2025.•
9
Očekuje se da će supersavremeni britanski lovački avion F-35B koji je zaglavio na aerodromu u Indiji pre oko mesec dana, izazvavši podsmeh na društvenim mrežama, možda odleteti kući sledeće nedelje, a možda i neće.
U Pančevačkom ritu pronađena jedna od najotrovnijih biljaka u Evropi: Od opekotina do gubitka vida
11.07.2025.•
2
U Pančevačkom ritu nedavno je otkrivena jedna od najotrovnijih biljaka u Evropi - Herakleum snosovski, gigantski svinjski korov.
Tramp hvalio predsednika Liberije da dobro govori engleski, ne znajući da mu je maternji jezik
10.07.2025.•
2
Predsednik SAD Donald Tramp bio je "impresioniran" znanjem engleskog jezika predsednika Liberije Džozefa Boakaja.
Originalna Birkin torba prodata za sedam miliona evra
10.07.2025.•
1
Originalna torba koja je dobila ime po britanskoj glumici i pevačici Džejn Birkin prodata je danas na aukciji u Parizu za sedam miliona evra, saopštila je aukcijska kuća "Sotbi".
VIDEO Ovaj automobil izgleda kao da je ispao iz crtaća: Širok je samo 48 cm
09.07.2025.•
1
Najpoznatiji italijanski mališan poslužio je kao osnova za možda najluđu automobilsku preradu koju ste ikad videli. Reč je o Fiatu Pandi - ali u verziji koja je veoma uska.
Teniserka Sabalenka je glasnija od motorne testere
08.07.2025.•
2
Najbolja svjetska teniserka Arina Sabalenka u vitrini svojih uspeha drži i jedan neteniski.
VIDEO: U Kini izgrađen najviši most na svetu
06.07.2025.•
3
Najviši most na svetu završen je u kineskoj provinciji Guejdžou.
Komentari 1
Sofija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar