Menu 021

Voša bolja od Niša u derbiju Mini lige

Odbojkaši Vojvodine savladali su ekipu Niša sa 3:2 u setovima u drugom kolu Mini lige.
Novi Sad 27.02.2020. | 06:39
Morali su se dobro pomučiti Novosađani za pobedu u ovom meču, koji je prema svim parametrima opravdao epitet derbija.

Sam početak nije obećavao, crveno-beli su ušli dekoncentrisano i mlako u meč, bilo je očito da su oni mislima već u Ubu. Sa druge strani gosti su napali servisom, igrali motivisano i rasterećeno, te brzo stigli do osetne prednosti. Nizale su se greška za greškom, posebno na servisu, pa je protivnik povećavao vođstvo i u jednom momentu imao visokih 18:10. Menjao je šef stručnog štaba Siniša Gavrančić, to je donelo mali boljitak, Vojvodina se primakla na 16:20 i 17:21, ali to je bilo sve što je mogla da uradi u ovom setu.

Ipak, posle vođstva Niša od 1:0, Novosađani se se pokrenuli, popravili sve elemente, razigrali se i na polovini drugog perioda prelomili. Posle servisa Mašulovića bilo je 14:12, usledio je poen Kovačevića za 15:12, a u finišu su na mreži bili sigurni Rudić i Mašulović za rutinski završetak i izjednačenje u setovima na 1:1.

Gotovo isto tekao je i treći set, pa je Vojvodina stigla i do 2:1 u ovom meču. Iako je furiozno počela četvrti set i vodila 12:6, domaća ekipa pala je na prijemu posle hrabrih servisa gostiju. Malo po malo, protivnik se primicao, okrenuo u finišu i izborio se za taj-brek. No, domaćin je u u petom setu pokazao kvalitet, prisebnost, odmah se odlepio i sigurno priveo meč kraju.

"Igrali smo u periodima, počeli loše, pa onda dva seta odigrali odlično. Imali smo i u četvrtom veliku razliku kada se desio neshvatljiv pad. Ipak, ni to nas nije pokolebalo, pa smo u petom setu pokazali opet dobru igru i zasluženo slavili. Znači nam pobeda na putu do overe tog prvog mesta za plej-of, mada ima još puno da se igra. Mi smo već mislima okrenuti ka finalu Kupa i to nam je sada najvažniji meč", poručio je šef stručnog štaba Siniša Gavrančić.

Sledeću utakmicu Vojvodinu očekuje u nedelju, kada će se sastati sa Partizanom u Ubu u finalu Kupa Srbije. Taj meč igra se od 16:30 časova.
Autor: 021.rs
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.