VIDEO: Miha je okupio velikane fudbala na oproštajnoj utakmici u Novom Sadu
Proslavljeni fudbaler Siniša Mihajlović preminuo je 54. godini. Uspešnu karijeru završio je pre 15 godina - tamo gde ju je i započeo kao profesionalac - u Novom Sadu.
Foto: FK Vojvodina
Tog 28. maja 2007. godine "Karađorđe" je bio pun. Samom Mihajloviću se činilo da je toliko publike na stadionu Vojvodine poslednji put bilo upravo kada je njegova generacija u proslavljala drugu Vošinu titulu prvaka SFRJ.
Mihajlović je već tada bio počasni građanin Novog Sada, a jedan od razloga je bio i taj što, kako se navelo u odluci, "nesebično pomaže deci i omladini koji odrastaju bez roditeljskog staranja, kao i deci koja su tokom ratova na ovim prostorima ostala bez roditelja".
I oproštajna utakmica imala je humanitarni karakter, te je sav prihod od utakmice bio namenjen štićenicima Doma za decu bez roditeljskog staranja i sportstima sa invaliditetom Novog Sada.
U Novom Sadu su se tada okupili brojni velikani svetskog fudbala. Igrala su dva tima - Inter, u kojem je Mihajlović završio karijeru, dok su drugu ekipu činili Mihini prijatelji.
Za ekipu Intera su igrali Luiš Figo, Zlatan Ibrahimović, Patrik Vijeira, Manćini, Kordoba, Stanković, Solari, Samjuel, Materac, dok je u prijateljskom timu bio legendarni Hristo Stoičkov, Belodedić, potom Peđa Mijatović, Piksi, Fernando Kouto, Anđelo Percu, čuveni Montela, Čeda Maras, Darko Pančev, Šestić, Tanjga, te bratski dvojac - Filipo i Simone Inzagi. Između stativa je tada stao i Vlade Divac.
Rezultat je na kraju bio 6:5.
Nakon meča Mihajlović je rekao da mu je drago što je oproštajnu utakmicu odigrao u Novom Sadu, te da za to ima više razloga, a jedan od njih je i taj što ovaj grad "nosi u srcu".
"Prvi je što sam ovde počeo karijeru, drugi što mi u ovom gradu žive roditelji i brojna rodbina, treći što ovaj grad nosim u srcu", rekao je tada Miha.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Prijateljska utakmica Vojvodina - Ararat završena nerešeno
27.06.2026.•
1
Fudbaleri Vojvodine odigrali su nerešeno 1:1 protiv jermenskog Ararata u prijateljskoj utakmici odigranoj u Austriji.
Dušan Bajatović potpredsednik Fudbalskog saveza Vojvodine
26.06.2026.•
8
Generalni direktor FK Vojvodina Dušan Bajatović izabran je za potpredsednika Fudbalskog saveza Vojvodine.
LSV: Zašto FK Vojvodina ponovo mora van Novog Sada i gde su pare za "Karađorđe"?
26.06.2026.•
28
Liga socijaldemokrata Vojvodine uputila je javna pitanja FK Vojvodina, Gradu Novom Sadu i Fudbalskom savezu Srbiju sa ciljem da dobiju odgovore na "pitanja koja interesu sve građane Novog Sada".
Priprema za narednu sezonu: Voša zakazala tri provere
23.06.2026.•
0
Fudbaleri Vojvodine pripremaju se za novu sezonu 2026/27, a tokom glavnog dela u Austriji odigraće tri kontrolne utakmice.
Ako prođe Ferencvaroš, Voša ide u Holandiju
17.06.2026.•
2
Rival Vojvodine u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ukoliko prođe Ferencvaroš, biće holandski Tvente.
Dejan Zukić se vraća u Vojvodinu
17.06.2026.•
2
Nekadašnji kapiten Vojvodine Dejan Zukić ponovo se vraća u Novi Sad.
Tanjga o žrebu: Ferencvaroš jak rival, ali cilj je prolaz dalje
16.06.2026.•
4
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga izneo je svoje prve impresije nakon žreba za prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.
Voša protiv Ferencvaroša na startu kvalifikacija za Ligu Evrope
16.06.2026.•
4
Prvi rival Vojvodine na putu ka Ligi Evrope je Ferencvaroš, odlučeno je žrebom u Nionu.
Ifet Đakovac četvrto pojačanje Vojvodine
13.06.2026.•
1
Fudbalski klub Vojvodina je saopštio da je Ifet Đakovac četvrto pojačanje "stare dame" za narednu sezonu.
Marko Podraščanin završio karijeru: Sve je počelo na Spensu
11.06.2026.•
4
Proslavljeni odbojkaš iz Novog Sada Marko Podraščanin objavio je da je završio svoju karijeru.
Stefan Mitrović novo pojačanje Vojvodine
10.06.2026.•
2
Fudbalski klub Vojvodina saopštio je danas da je srpski reprezentativac Stefan Mitrović novo pojačanje novosadskog tima.
Put Vojvodine u Ligi Evrope: Potencijalni rivali, datumi mečeva...
08.06.2026.•
4
Fudbaleri Vojvodine uskoro će saznati ime prvog protivnika na evropskoj sceni.
Nardin Mulahusejnović i Hamza Redžić novi fudbaleri "Vojvodine"
03.06.2026.•
6
Nardin Mulahusejnović i Hamza Redžić novi su fudbaleri "Vojvodine".
Rukometaši Partizana u ponovljenom meču savladali Vojvodinu i osvojili titulu
02.06.2026.•
0
Rukometaši Partizana osvojili su titulu šampiona Srbije, pošto su sinoć u ponovljenom drugom meču finala plej-ofa Arkus lige pobedili Vojvodinu 27:22 (14:11).
Rukometaši Vojvodine i Partizana večeras opet na terenu: Odluka o šampionu bez publike
01.06.2026.•
0
Druga utakmica finalne serije rukometnog prvenstva, između Vojvodine i Partizana, biće ponovo odigrana večeras, na Slanoj bari.
Dušan Domović Bulut 4. i 5. juna organizuje basket turnir za decu u Novom Sadu
30.05.2026.•
4
Novi Sad će 4. i 5. juna biti domaćin basket turnira 3x3 za decu do 14 godina, koji organizuje proslavljeni basketaš Dušan Domović Bulut.
Meč finala rukometne lige ipak se ponavlja: Bez gledalaca na Slanoj bari
29.05.2026.•
8
Druga utakmica finala plej-ofa Arkus lige između rukometaša Vojvodine i Partizana biće ponovo odigrana.
Partizan pozvao da se finale sa Vojvodinom odigra
28.05.2026.•
3
Rukometni klub Partizan pozvao je rukovodstvo ARKUS lige da se druga utakmica finalne serije plej-ofa šampionata protiv Vojvodine nastavi i da se šampion odluči na terenu.
RK Vojvodina o skandaloznom finalu: Samo se još ovo nije desilo u srpskom rukometu
28.05.2026.•
6
Rukometni klub Vojvodina oglasio se nakon spornih odluka u finalu plej-ofa protiv Partizana i odluke da se, nakon prekidanja utakmice, titula dodeli beogradskom klubu.
Incidenti na Slanoj bari: Voša odbila da se vrati posle topovskih udara, rukometaši Partizana osvojili titulu
27.05.2026.•
25
Rukometni klub Partizan osvojio je titulu šampiona Srbije, pošto je večeras drugi finalni meč plej-ofa Arkus lige protiv Vojvodine prekinut posle incidenta na "Slanoj bari".
Komentari 15
@neka hvala
Ne brini, nece niko oteti "tvoga" Karadjordja, ni tvoj Vidov-danak, ni tvoje Srbovanje ni tvoje lokalne dragulje, ostace Vojvodina samo tvoja i nicija vise, tvoja deca ce u njoj igrati i trenirati i nikad nece s njom imati dodira niko ko nije rodjen u Betaniji.
neka hvala
cpk
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar