Lalatović pred meč u Nišu: Šarcu sam bio brat, otac i majka, ujeo me je za srce i izdao
Fudableri Mladosti gostuju danas ekipi Radničkog iz Niša, u prvom kolu plej-auta domaćeg šampionata.
Foto: 021.rs
Mladost pred sobom ima izuzetno težak zadatak u borbi za opstanak i svaki bod će biti od presudnog značaja.
Tim sa Satelita je u svojoj debitantskoj sezoni prikovan za poslednje mesto na tabeli, a dolazak Nenada Lalatovića nije doneo značajnu promenu.
Ni ekipi iz Niša, koju je Lalatović trenirao pre dolaska u Mladost, ne cvetaju ruže i nalaze se na 11. mestu u šampionatu.
Ono što ovu utakmicu čini dodatno zanimljivom jeste što će to biti prvi susret bivših bliskih saradnika, trenera Mladosti Nenada Lalatovića i njegovog bivšeg pomoćnika Dragana Šarca.
Šarac je bio deo tima koji je pratio Lalatovića iz kluba u klub, ali se zajednička saradnja završila upravo u Nišu. Umesto povratka u Novi Sad, gde su zajednički vodili Vojvodinu, Šarac je odlučio da ostane na klupi Radničkog i postane glavni trener ekipe.
To se nije ni najmanje svidelo Lalatović koji je otvoreno rekao da ga je Šarac izdao. Pred sam susret u Nišu trener novosadskog tima još je oštriji.
Lalatović odlazi toliko daleko da poručuje da mu je Šarčeva "izdaja" događaj koji mu je najteže pao posle smrti majke i razvoda braka.
"Od nekog koga sam toliko voleo, vodio ga svuda sa sobom, napravio mu ime i prezime i omogućio da zaradi toliko novca, zaslužio sam makar toliko da me nazove i kaže kakve planove ima", kazao je Lalatović za Sportki žurnal.
On navodi da mu oprašta, ali da mu nikada neće zaboraviti to što je učinio, jer je sve moglo da se završi na dostojanstveniji način.
"Štagod da se desi na utakmici i da nas Radnički pobedi 5:0, ono što je meni uradio Šarac, ja ne bih uradio ni najvećem neprijatelju. Čitava Srbija dobro zna da sam ga 11 godina čuvao i izdržavao, bio mu brat, otac i majka. I to u najtežim trenucima. Upisao sam ga uz pomoć svojih veza u FS Crne Gore na PRO licencu, zaposlio mu suprugu... Morao je tad da pokaže da je čovek, a on to nije uradio. Zajedno sa Bratićem Vješticom, Jovanićem i sa mnom je došao u Radnički i morao je da ode sa nama. Da je to učinio, niko mu ni reč ne bi rekao. Ne bi bio nikakav problem da mi je tada rekao da želi da radi sam. Ovako, izdao je sve nas i ostao u Nišu, kako bi dobio posao. Ujeo me je za srce, ali mu ne želim ništa loše. Naprotiv", poručio je Lalatović u izjavi za Žurnal.
Mladost i Radnički su ove sezone igra dva puta i u oba slučaja nije bilo pobednika. Meć u Nišu igra se sa početkom u 17 časova.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Na radaru Veljka Paunovića najviše igrača Vojvodine: Petorica dobila poziv za selektivnu utakmicu
03.03.2026.•
0
Pet fudbalera Vojvodine dobilo je poziv selektora reprezentacije Srbije Veljka Paunovića da učestvuje na selektivnoj utakmici za igrače koji nastupaju u domaćem šampionatu.
Besplatan ulaz na utakmicu Vojvodine i Trajala u Kupu Srbije
02.03.2026.•
0
Fudbaleri Vojvodine igraju protiv Trajala, u četvrtfinalu Kupa Srbije, u sredu, 4. marta.
Rukometaši Vojvodine bez finala Kupa Srbije
28.02.2026.•
0
Rukometaši Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u finale Kupa Srbije.
Vojvodina pobedila u Vršcu preokretom u finišu
28.02.2026.•
1
Košarkaši Vojvodine donose dva boda sa još jednog gostovanja i tako im željena druga pozicija na tabeli KLS postaje sve bliža.
Vojvodina izgubila od Železničara
28.02.2026.•
17
Fudbaleri Vojvodine izgubili su u gostima od ekipe Železničara rezultatom 2:0 u 25. kolu Super lige Srbije.
Rukometaši Vojvodine protiv Partizana: "Igramo za Darka"
27.02.2026.•
0
Rukometaši Vojvodine u subotu, 28. februara, u Beogradu, igraju protiv Partizana meč polufinala Kupa Srbije.
Kup Vojvodine u klizanju za vikend na Spensu
27.02.2026.•
0
Kup Vojvodine u klizanju biće održan tokom vikenda na Spensu.
Voša protiv Železničara, Tanjga optimista
27.02.2026.•
2
Fudbaleri Vojvodine gostuju ekipi Železničara u Pančevu, u subotu, u 25. kolu domaćeg šampionata.
Košarkaši Vojvodine idu na gostovanje u Vršac
27.02.2026.•
0
Košarkaši Vojvodine gostuju Vršcu u subotu, 28. februara, u 22. kolu Košarkaške lige Srbije.
Odbojkaši Vojvodine protiv Crvene zvezde u Beogradu
27.02.2026.•
0
Odbojkaši Vojvodine gostuju večeras ekipi Crvene zvezde, u 17. kolu Superlige Srbije.
Brazilac iz Vojvodine bi mogao da postane reprezentativac Srbije
25.02.2026.•
10
Levi bek Vojvodine Lukas Baros, koji je rođen u Rio De Žaneiru, mogao bi da postane reprezentativac Srbije.
Humanitarni meč između FK Centar i FK Miljakovac na Sajmištu
25.02.2026.•
2
Humanitarni meč između novosadskog FK Centra i beogradskog FK Miljakovca odigraće se u subotu, 28. februara, na Sajmištu.
Voša protiv Trajala u četvrtfinalu Kupa Srbije
23.02.2026.•
3
Fudbaleri Vojvodine igraće protiv kruševačkog Trajala u četvrtfinalu Kupa Srbije.
Tanjga: Ovo nije bio naš dan
21.02.2026.•
12
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga nije zadovoljan igrom svoje ekipe u porazu od Novog Pazara.
Vojvodina izgubila od Novog Pazara
21.02.2026.•
29
Fudbaleri Vojvodine izgubili su na svom "Karađorđu" od ekipe Novog Pazara rezultatom 0:3 u 24. kolu Super lige Srbije.
Tanjga: Ne gledamo tabelu i ne opuštamo se
20.02.2026.•
1
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga optimista je pred duel sa Novim Pazarom.
Lalatović: Ja sam legenda Vojvodine, spremili su plan A, B, C i D
20.02.2026.•
22
Nenad Lalatović, koji je nedavno preuzeo Novi Pazar, biće u subotu gost Vojvodini koju je vodio u tri navrata.
Odbojkaši Vojvodine protiv Jedinstva za četvrtu vezanu pobedu
20.02.2026.•
0
Odbojkaši Vojvodine gostuju ekipi Jedinstva iz Stare Pazove, u subotu, 21. februara, u meču 16. kola Superlige Srbije.
Pobeda Vojvodine u poslednjim sekundama
19.02.2026.•
0
Košarkaši Vojvodine su u zaostaloj utakmici 20. kola KLS u Beogradu pobedili Radnički sa 75:74 (40:42) i tako ostali u trci za drugu poziciju.
Od fudbalera i rekreativca do bronzanog paraolimpijca: Šampionski put Mitra Palikuće
19.02.2026.•
0
Nije želeo da bude zatvoren u kući. Ponovo se okrenuo sportu. I to opet sa loptom, zapravo – lopticom.
Kameron Pejn iz Partizana prelazi u Filadelfiju
16.02.2026.•
1
Dosadašnji košarkaš Partizana Kameron Pejn karijeru će nastaviti u NBA ligi, u ekipi Filadelfije, potvrdili su danas crno-beli.
Komentari 7
Dusan Dzigurski
Ns
L
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar