Košarkaši Vojvodine preko Pelistera do druge pobede u ABA 2 ligi

Košarkaši Vojvodine pobedili su Pelister u trećem kolu ABA 2 lige sa 74:64 na Zlatiboru.
Po četvrtnama rezultat je bio 14:22, 20:15, 26:11, 14:16, a tim iz Bitolja je na početku, dobrim šutom sa distance uz pouzdanog centra Mislenka, izenadio Vojvodinu.
Ubedljivo je vodio gotovo celo prvo poluvreme, igrači u "crveno- belim" dresovima su se tek pred sam kraj približili na tri poena razlike.
Snažnim presingom u trećej deonici, ekipa Voše je uzvratila protivniku, preokrenula rezultat i za samo četiri minuta dostigla osam poena razlike u svoju korist. Do kraja meča u petorci Vojvodine većim delom su igrali mlađi igrači koji su uspeli da održe distancu.

U redovima Novosađana istakli su se centri Vučetić ( 11 poena), Džonson ( 13) i Ivošev ( 9), dok je trener Isakov Kovačević minutažu raspodelio na gotovo svih dvanaest igrača kako bi oni najbolji što svežiji dočekali preostale dve utakmice na turniru u Čajetini, protiv Domžala i Sutjeske.

Sledeći nastup Vojvodina ima u petak, protiv Domžala.