Istraga zbog fotografije sa "Srpčićima" u osnovnoj školi u Novom Sadu
U OŠ "Branko Radičević" u Novom Sadu istražuje se slučaj nastavnika koji je objavio fotografiju sa učenicima uz komentar "Srpčići moji".
Foto: 021.rs
Nastavnik na zameni u školi koju pohađaju deca različitih nacionalnosti, slikao se sa decom srpske nacionalnosti sa podignuta tri prsta, a zatim je tu fotografiju podelio na svom Instagram nalogu uz opis "Srpčići moji".
Fotografija je, kako je objavio portal Nova.rs, prosleđena i na učeničku vajber grupu u kojoj su i mnoga deca druge nacionalne i verske pripadnosti.
Po pisanju ovog portala, roditelji su bili uznemireni zbog ovog "prebrojavanja krvnih zrnaca".
"Deljenje dece na 'Srpčad' i ostale je zastrašujuće bilo gde, a kamoli u školi i to od strane osobe koja treba da ih edukuje", naveli su roditelji jednog deteta za Nova.rs.
Direktorka OŠ "Branko Radičević" Suzana Marić za 021.rs navodi da u školu u četvrtak, 10. februara, dolazi prosvetna inspekcija.
"Nakon što smo dobili te informacije, preduzeli smo sve neophodne mere da istražimo kakva je situacija u pitanju i o čemu se tačno radi, tako da je to sve u postupku. Preduzećemo sve neophodne mere da istražimo slučaj", kaže direktorka za 021.rs.
Kako za 021.rs odgovaraju u Gradskoj upravi za obrazovanje, oni su odreagovali odmah nakon saznanja o dešavanjima u ovoj osnovnoj školi.
Obaveštena je grupa za prosvetnu inspekciju, a o odlukama inspekcije znaće se više u narednim danima.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Kuhinja solidarnosti nastavlja sa radom, donacije i dalje potrebne
28.07.2026.•
0
Kuhinja solidarnosti nastavlja sa svojim radom, nakon što je bila primorana da ga privremeno obustavi, zbog manjka donacija.
Dolazi sreda: Vrućine se vraćaju u Novi Sad
28.07.2026.•
1
Stiže nam još jedna sreda, a Novosađani mogu da očekuju povratak letnjih vrućina, nove izložbe i po neko isključenje struje.
Besplatne posete ustanovama kulture za novosadske penzionere: Pogledajte kada su u planu naredne tri
28.07.2026.•
3
Novosadski penzioneri od danas imaju priliku da besplatno obiđu ustanove kulture čiji je osnivač Grad Novi Sad, uz stručno vođenje kroz njihove postavke i sadržaje.
VIDEO: Šta kažu Novosađani o kupanju u Dunavu - da ili ne?
28.07.2026.•
32
Iako je voda na kupalištima na Dunavu slabog ekološkog kvaliteta, to nije sprečilo Novosađane da dan provedu na Štrandu.
Sportski kompleks umesto Kvantaške pijace, hotel i zelenilo: Šta donosi plan za deo Novog Sada
28.07.2026.•
52
Plan generalne regulacije opštegradskog centra uz Ulicu Filipa Višnjića nalazi se na ranom javnom uvidu.
Menja se plan za prostor kod Zrenjaninskog puta: Više poslovnih kompleksa
28.07.2026.•
1
Trenutno se ranom javnom uvidu nalazi Elaborat izmena i dopuna Plana detaljne regulacije poslovanja duž Ulice Paje Radosavljevića, koji predviđa uređenje ovog prostora.
Novi Sad - Gas se pripaja Srbijagasu
28.07.2026.•
12
Preduzeće Novi Sad - Gas pripojiće se Srbijagasu, što znači i prenos celokupne imovine, ali i zaposlenih.
Sutra još toplije u Novom Sadu, a u petak, subotu i nedelju do 38 stepeni
28.07.2026.•
1
Sreda će u Novom Sadu biti toplija i sunčana, skoro bez oblačka.
Dunav na Štrandu četvrte klase kvaliteta: Nije zabranjeno kupanje, ali je tuširanje posle obavezno
28.07.2026.•
19
Iako je Dunav na Štrandu na početku sezone bio u drugoj ili trećoj klasi kvaliteta, promena vodostaja uticala je na pogoršanje kvaliteta vode.
DZVM kritikovao SNS-SVM: Zašto građani Vojvodine žive lošije od republičkog proseka?
28.07.2026.•
12
Demokratska zajednica vojvođanskih Mađara (DZVM) uputila je otvoreno pismo koaliciji SNS-SPS-SVM povodom stanja u Vojvodini, kritikujući način na koji je do sad vođena Vojvodina.
Nakon tuče na novosadskom gradilištu: "Problem nisu strani radnici, već kršenje radničkih prava"
28.07.2026.•
17
Jučerašnji incident na gradilištu u Novom Sadu ne treba koristiti za širenje antimigrantske propagande, već za preispitivanje zaštite radnih prava u Srbiji, poručuje Sindikat migrantskih radnika Srbije - u osnivanju.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 15 beba
28.07.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 15 beba.
Još danas u Novom Sadu do 32 stepena, a onda porast temperature
28.07.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti pretežno sunčano.
Komisija poziva građane da podnesu inicijative za Oktobarsku nagradu i Novembarsku povelju
27.07.2026.•
2
Gradska komisija za obeležavanje praznika i dodelu priznanja poziva građane da podnesu inicijative za dodelu Oktobarske nagrade i Novembarske povelje za 2026. godinu.
Utorak u Novom Sadu: Šta vas očekuje?
27.07.2026.•
0
Pred nama je još jedan utorak u Novom Sadu i očekuju nas novi kulturni događaji, sunčano vreme i po neko isključenje struje.
Beočin dobija novi bunar: Dodeljen tender za projektovanje, bušenje i izgradnju
27.07.2026.•
3
Tender za projektovanje, bušenje i izgradnju novog bunara u Beočinu dodeljen je dvema firmama u vrednosti od skoro 20 miliona dinara.
Gradska vlast kupila zastave za tri miliona dinara
27.07.2026.•
17
Gradska uprava za imovinske poslove dodelila je ugovor za javnu nabavku zastava i jarbola za koje izdvaja više od tri miliona dinara.
Koliko ima Rusa u Novom Sadu?
27.07.2026.•
40
Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, u periodu od 2014. do 2024. u Novi Sad je došlo gotovo 15.000 državljana Rusije. Naravno, nisu se svi zadržali u najvećem gradu Vojvodine.
Bazar Fondacije "Hrka" u subotu u Kampusu
27.07.2026.•
0
Prvi bazar Fondacije "Hrka" održaće se u subotu, 1. avgusta, u Kampusu Univerziteta u Novom Sadu.
Još sutra veoma toplo u Novom Sadu, a onda se temperatura polako penje do 38 stepeni
27.07.2026.•
3
Utorak će u Novom Sadu biti pretežno sunčan i umereno topao u odnosu na ono što sledi.
Studenti u blokadi o Novom Sadu na vodi: Struka i zakon ne znače ništa za vlast
27.07.2026.•
2
Studenti u blokadi u objavi na Instagramu osudili su usvajanje građevinskog plana u Skupštini grada, koji otvara vrata za realizaciju projekta "Novi Sad na vodi".
Komentari 196
Fasisti
2. Iako je APV imala velika ovlascenja, svi su znali i postovali da je deo Srbije i da su Srbi vecinski narod (osim pojedinih strogo Madjarskih sredina), ALI isto tako se znala i postovala razlika u mentalitetu u odnosu na "juzno od BG" i tacno se znalo da "Srbijanac" podrazumeva i geografiju i mentalni sklop. Danas se u, jos uvek, multinacionalnom NS stavljaju na ulazu iskljucivo cirilicne table, zamera se sto istog nema u Vukovaru, a latinicne cete videti u centralnoj Srbiji.
3. Konacno, potpuna je zamena teza da je okacena slika sasvim normalna, a degradiraju se kritikom prava Srba. Prosto, ovakvom fotografijom se ponizavaju deca drugih nacionalnosti, koja treba da gledaju nastavnika koji slikom stavlja svoje Srpcice u prvi plan. Odvratno, fasisticko ponasanje.
4. Za kraj, notorna laz je da su komunisti proganjali samo pravoslavne popove, te da su Jugosloveni, a pogotovo partizani bili samo Srbi, za razliku od koljaca i saradnika nacista i fasista, cetnika.
Toliko!!!
Siki
/
najvise partizana je dala hrvatska.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar