Petak nam donosi lepo vreme, Novosadski noćni bazar, Cvetnu pijacu i još mnogo dešavanja
Petak koj sledi Novosađanima donosi lepo, toplo vreme.
Foto: 021.rs
Donosi nam i tradicionalni Novosadski noćni bazar, Cvetnu pijacu, i brojna druga zanimljiva dešavanja u gradu koja će vam ispuniti dan ili veče.
Vreme
Petak će biti i dalje topao i vedar, sa povremenim oblacima. Minimalna očekivana temperatura je 8 stepeni, dok će maksimalna temperatura iznositi 21 stepen Celzijusa.
Biometeorološka situacija će biti povoljnija za većinu hroničnih bolesnika i meteoropata. Blagi oprez se savetuje astmatičarima i srčanim bolesnicima, naročito u jutarnjim satima.
Moguće meteoropatske reakcije su promenljivo raspoloženje i glavobolja. Preporučuje se adekvatno odevanje u skladu sa očekivanim termičkim uslovima.
Trebalo bi da znate i...
Delovi Novog Sada, Petrovaradina, Sremskih Karlovaca i Veternika u petak neće imati struje.
NOVI SAD
Miše Dimitrijevića 6A-16, Puškinova 1-3, Gogoljeva 34-36, 27-29, 33-35, Doža Đerđa 20, 26-28, 17-29, od 8.30 do 10 časova; Gogoljeva 16-28, 34-40, 15, 19-23, M. Dimitrijevića 2A-4B, 1A-3C, Doža Đerđa 14-18, 22, 24, 3-15, Braće Ribnikar 39-43, Tolstojeva 2, od 10.30 do 12 časova i Narodnog fronta 73 - Atrijum, od 9 do 12.30 časova.
PETROVARADIN
Okruglićeva 10, od 8.15 do 9 časova
SREMSKI KARLOVCI
Jovana Grosa 18-32, 15-29C, Ive Andrića 2, Žarka Zrenjanina 21, 27A-35, 24A, V. P. Vase Stajića 1-37, 2-8, od 9 do 11 časova
VETERNIK
Naselje Pašnjak, od 8.30 do 12 časova
Gde ići?
Međunarodni video festival "Videomedeja" počinje u Kulturnoj stanici Svilara, a otvoriće ga "Medijske instalacije" od 17 časova, a koje su u takmičarskoj selekciji. Tu će svoje radove predstaviti umetnici iz Sjedinjenih Američkih Država, Kine, kao i tri umetnika iz Srbije.
Počinje i Festival kratke priče "In medias res" u knjižari "Most", a od 18 časova će se održati tribina "Rukopis u fioci" na kojoj će učestvovati Andrea Popov Miletić i Dubravka Rebić, a moderator će biti Aleksandar Tanurdžić.
Slovenački bend "Etceteral" nastupiće u petak od 21 čas u Omladinskom centru CK13.
Novosadski noćni bazar, 38. po redu, održaće se na Ribljoj pijaci od 18 časova do ponoći.
Tribina "Buđenje iz ilegale, ima nas!" Građanske Vojvodine, održaće se od 19 časova u prostorijama Nezavisnog društva novinara Vojvodine na Spensu. Na tribini će govoriti direktor Centra za regionalizam Aleksandar Popov, kulturološkinja Aleksandra Đurić Bosnić, novinarka Ana Lalić i novinar Darko Šper. Moderator će biti programski direktor NDNV-a Dinko Gruhonjić.
Novosadska cvetna pijaca održava se i ovog petka od 8 do 19 časova na platou ispred Spensa.
Performans "LaBolatorija23" održaće se od 16 do 22 časa u SKCNS Fabrika, a posetioci će moći i da učestvuju u ovom performansu.
Otvaranje sezone Novosadskog Amaterskog Pozorišta biće od 19.30 časova sa predstavom "Boing Boing!" u Radničkom domu.
Predstava "Kod 'Večite slavine'" Sonje Petrović odigraće se u Srpskom narodnom pozorištu na sceni Pera Dobrinović od 19.30 časova.
Otvaranje velike monografske retrospektivne izložbe "Uroš Predić: Život posvećen lepoti i umetnosti" održaće se od 20 časova u Galeriji Matice srpske.
Nastup beogradskog kantautora Nikole Vranjkovića održaće se od 20 časova u SKCNS Fabrika.
Nastup dvojca "Stereo banana" održaće se od 22 časa u Domu kulture.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Sledeće nedelje malo svežije u Novom Sadu, u utorak moguća kiša
15.03.2026.•
0
Sedmica pred nama biće malo svežija.
Zatraženo da se odluka o oduzimaju prostorija Akademiji umetnosti povuče sa sednice Skupštine Novog Sada
15.03.2026.•
3
Pokret "Kreni-promeni" zatražio je povlačenje sa dnevnog reda sednice Skupštine Novog Sada tačke kojom se predviđa oduzimanje prostora Akademiji umetnosti.
Spajanje krakova petog novosadskog mosta u aprilu: Evo kad se očekuje da bude otvoren za saobraćaj
15.03.2026.•
26
Krakovi petog novosadskog mosta sada se već jasno vide, a ova konstrukcija nad Dunavom, kako su rekli u "Koridorima Srbije", po planu bi trebalo da se spoji u aprilu.
Počinje suđenje opozicionarkama zbog sukoba sa policijom kod suda u Novom Sadu: "Neće se pozvati na imunitet"
15.03.2026.•
1
Suđenje narodnim poslanicama Danijeli Nestorović, Jeleni Milošević i Dragani Rakić zakazano je za utorak, 17. mart u novosadskom sudu.
Roditelji Jovinih đaka: Direktor gimnazije smanjuje plate profesorima iz osvete
15.03.2026.•
18
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje P. Stojković potpisao je najmanje dva rešenja kojima se smanjuje plata zaposlenima, tvrde roditelji đaka.
I danas sunčano i vetrovito u Novom Sadu
15.03.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti pretežno sunčano i toplo.
Slobodan univerzitet: Grad Novi Sad kažnjava Akademiju oduzimanjem prostora
14.03.2026.•
12
Inicijativa Slobodan univerzitet osudila je nameru gradskih vlasti u Novom Sadu da Akademiji umetnosti oduzmu prostorije koje koristi za izvođenje nastave i umetničke programe.
Godinu dana od hapšenja i egzila: Gde su danas novosadski aktivisti i šta kažu o postupku?
14.03.2026.•
7
Kada su 13. marta prošle godine otišli u Hrvatsku na tribinu, šestoro aktivista nije ni slutilo da će tamo ostati. Dan kasnije uhapšeno je njihovih šestoro saboraca.
Akademija umetnosti: Oduzimanje prostorija ugrožava nastavu i opstanak ustanove
14.03.2026.•
21
Akademija umetnosti u Novom Sadu izrazila je najoštriji protest povodom odluke Grada kojom se ovoj ustanovi oduzimaju prostorije na Bulevaru Mihajla Pupina i na Bulevaru despota Stefana.
Humanitarni bazar "Pazari kod komšije" i Zbor građana u Sremskoj Kamenici danas od 11 časova
14.03.2026.•
0
Zbor građana Sremske Kamenice organizuje danas humanitarni bazar "Pazari kod komšije".
Na Institutu predstavljene najnovije interventne procedure u lečenju bolesti srca uz demonstracije uživo
14.03.2026.•
2
Na Institutu za kardiovaskularne bolesti Vojvodine održava se dvodnevni simpozijum "Sikof plus" specijalizovan za najsavremenije procedure u invazivnoj kardiologiji, uz učešće eminentnih kardiologa iz Srbije i regiona.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 17 beba
14.03.2026.•
0
U protekla 24 sata u novosadskom porodilištu Betanija rođeno je 17 beba.
Oreg: Prestati sa zloupotrebom Kobri u stranačke svrhe
13.03.2026.•
4
Narodna poslanica Anna Oreg pozvala je nadležne institucije da hitno prekinu zloupotrebu državnih resursa u političke i stranačke svrhe, povodom činjenice da Miloša Vučevića i dalje obezbeđuje specijalna jedinica Kobre.
Autoprevozniku Milomiru Jaćimoviću oduzeta vozačka dozvola
13.03.2026.•
31
Autoprevozniku Milomiru Jaćimoviću policija je danas oduzela vozačku dozvolu za D kategoriju, naredna tri meseca, kako je rekao, neće moći da upravlja autobusom.
Meštanin Temerina osuđen na 17 godina zatvora zbog ubistva oca: VJT najavilo žalbu
13.03.2026.•
1
Muškarac iz Temerina N. G. osuđen je pred Višim sudom u Novom Sadu na 17 godina zatvora zbog teškog ubistva oca, saopštilo je Više javno tužilaštvo u Novom Sadu, koje je najavilo žalbu na visinu izrečene kazne.
Rekonstrukcija 500 metara ulica u Sremskim Karlovcima košta 75 miliona
13.03.2026.•
10
Rekonstrukcija Matoševe ulice i Andrea Volnog u Sremskim Karlovcima ponovo je poskupela, te sada umesto prvobitnih 50 miliona dinara košta skoro 75 miliona, sa obračunatim porezima.
Vučević o svom obezbeđenju: Ne odlučujem ja, već institucije
13.03.2026.•
62
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević reagovao je na pisanje lista Danas o tome da i dalje ima obezbeđenje, iako mu je mandat premijera istekao pre devet meseci.
ANKETA: Ocenite život u Novom Sadu
13.03.2026.•
44
Nedavno istraživanje percepcije građana o životu u gradovima u Srbiji, pokazalo je da su svojim gradom najzadovoljniji Somborci.
Miran Pogačar tužio SNS, sud doneo privremenu meru
13.03.2026.•
17
Novosadski odbornik iz Građanskog pokreta Bravo Miran Pogačar tužio je Srpsku naprednu stranku.
MAPA: Planovi pred odbornicima - šta se menja u gradu
13.03.2026.•
7
Pred odbornicima u Skupštini grada naći će se i nekoliko urbanističkih dokumenata.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar